Skip links

Fiji Kargo Hizmeti | Fiji’ye Kargo Fiyatları | KargomKolay

Fiji kargo

FİJİ KARGO GÖNDERİMİ

Fiji kargo gönderim işlemleri,kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce 522 adacıktan oluşan Fiji hakkında ne kadar bilgi sahibıyiz bir bakalım.

Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan Fiji bir dizi adadan oluşur.Adaların 215‘i ıssız olmakla birlikte toplam 522 ada’dan oluşmaktadır. Fiji’nin resmi dilleri İngilizce,Fiji ve Hindi dilleridir. Fiji dili her ne kadar önceleri,sadece ulusal dil olarak kabul edilmesi düşünülmüş olsa da 1997’de anayasa kararı ile Fiji dili resmi dil haline getirilmiştir.

FİJİ TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Fiji ile Türkiye arasındaki Dış ticaret rakamlarımızı yıllar geçtikçe yükselse de istenilen düzeye ulaşılamamıştır.

2016 senesinde  833 bin usd olan ihracatımız  2017 senesinde 1 milyon 423 bin usd 2018 yılında ise 2 milyon 302 bin usd rakama ulaşmıştır. 2018 ile en yüksek rakama ulaşmıştır. İthalatımız ise sadece tatlandırıcı maddeler olarak gerçekleşmiş olup 2016 yılında 40 bin usd ıle sonuçlanmıştır. Fiji ve Türkiye arasındaki dış ticaret sürekli ülkemiz lehine fazlalık vermekte olup, 2018 yılında Fiji ile olan dış ticaretimiz ülkemiz lehine 2 milyon 262 bin usd fazlalık vermiştir.

Fiji’ye olan ihracatımızdaki en önemli ürünler arasında özellikle demir ve çelik başta gelmektedir. 2018 yılındaki Fiji’ye olan ihracatımızın % 50’sini demir ve çelik malzemeleri oluşturmuştur. İhracatımızda demir ve çelik dışında bazı ürün grupları ise sık olarak ihracatta payını almaktadır. Bunlar elleçleme makineleri ,yağlar,havlu ve bebek bezleri gibi ürünlerdir.

TÜRKİYE FİJİ  İHRACAT İTHALAT ÜRÜNLERİ 

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Petrol Yağları
 • Demir ve Çelik
 • Elleçleme makinaları
 • Bebek bezleri
 • Havlu ve tampon malz.
 • Ayçiçeği,aspir,tohum yağları
 • Kurutucu ve ısıtıcı makınaları

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Tatlandırıcı Sular 

FİJİ’DE BULUNAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Nadi Havaalanı
 • Suva Havaalanı
 • Kandavu Havaalanı
 • Labasa Havaalanı
 • Savusavu Havaalanı

FİJİ’YE NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Fiji’ye kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servısler ve verımlı  hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Fiji kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta ve kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 28 iş günü içinde adresine gönderilir. KargomKolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 5 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve Kargomkolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalana bilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenıze bile ulaşabılırsınız.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

FİJİ KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Fiji’yi seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Fiji kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

FİJİ’YE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Fiji’ye  kargo göndermek çok daha kolay.

Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Fiji’yi seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

FİJİ KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Fiji’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.(Üç ölçü birbiri ile çarpılıp 5000’e bölmeniz ile kolayca gönderinizin hacimsel ölçüsüne kavuşabilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

FİJİ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Fiji’ye en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 5 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE FİJİ KARGO ÜCRETİ

Türkiye Fiji kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 119.24 Euro10 kg: 196.68 Euro

  20 kg: 275 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

FİJİ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Fiji Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 60,50 €
 • 1 kg: 87,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

NOT: KARGOMKOLAYIN ŞİRKET VE KOBİLER VEYA ETİCARET İLE MEŞGUL OLAN KİŞİLER İÇİN ÖZEL FİYATLAR VE KAMPANYALAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN KONU HAKKINDA DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

PTT FİJİ KARGO FİYATLARI

Fiji’ye kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Fiji kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Fiji’ye göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama iş günü . PTT kargo Fiji fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Kiribati’yi seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.Son zamanlarda PTT yurt dışı hizmetlerinde Kiribati için servis vermemektedir. KargomKolay ile gönderinizi daha hızlı organize edebilirsiniz.

FİJİ’YE KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Fiji’ye kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

FİJİ KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Kiribati yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

FİJİ PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Fiji seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE KİRİBATİ’YE EXPRESS TESLİMAT

Fiji ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Fiji Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Fiji’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Fiji’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Fiji seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Fiji için 0,5kg taşıma rakamları 30,86 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Fiji’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Fiji kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Fiji için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Fiji için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Fiji kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Fiji’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Fiji’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Fiji’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Fiji’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Fiji için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Fiji’ye en hızlı kargo hangisi?

Fiji’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Fiji’ye ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Fiji’ye kargo nasıl gönderilir?

Fiji’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Fiji için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Fiji’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Fiji’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Fiji’ye E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Fiji’ye olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.