Skip links

Fas Kargo Hizmeti | Fas’a Gönderim Fiyatları

Fas Kargo

FAS KARGO İŞLEMLERİ

Fas kargo gönderimi için tüm soruları sizin için cevapladık;

 • Fas’a kargo göndermenin en verimli yolu hangisidir?
 • Fas kargoda yurtdışı uçak kargo mu kullanmak daha iyi sonuç verir yoksa karayolunu kullanmak mı?
 • Fas kargo ücretleri hangi seviyede seyretmektedir?
 • Fas’a kargo kaç günde ulaşır?
 • Fas kargonun takibi nasıl yapılır?
 • Fas kargo fiyatlarını hesaplamanın en kolay yol hangisidir?

İçindekiler kısmına tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

FAS KARGO’NUN GELECEĞİ

Fas kargo yakın zamanda uluslararası kargonun en hareketli olacağı pazarlardan bir olacaktır dersek yanlış bir tahminde bulunmayız. Türkiye’nin Afrika ülkeleri arasında en fazla ticaret yaptığı 5. ülke Fas ile olan ekonomik ilişkiler özellikle 2006 yılında Serbest Ticaret Anlaşması’nı imzalanmasından sonra yükselişe geçti. 2018 yılında Türkiye ile Fas arasında ticaret hacmi 2.7 milyar doları aşarken bu rakamın yaklaşık 2 milyar dolarını ihracat oluşturmaktadır.

Hem denizyolunda yaşanan bu sorunlar hem de Fas’ın Türkiye’den tam 5 bin 425 kilometre uzakta olması Fas kargo gönderimi için hava yolunun tercih edilirliğini artırmaktadır.

Öte yandan Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Fas’ta son yıllarda altyapı ihalelerini kazanan Türk firmalarının sayısı da hızla artıyor. Halihazırda Fas’ta faaliyet gösteren Türk firması sayısı 160 civarında seyrederken Türk firmaları müteahhitlik ve inşaat, toptan ve perakende ticaret, tekstil, mobilya, demir çelik, halı, gıda, hazır giyim gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Hem Fas’a ihracat yapan iş insanları hem de bu ülkede iş yapan Türk girişimciler yakın zamanda Fas kargo gönderimi rakamlarını yükseltecek kesimler olarak kabul edilebilir.

FAS’A KARGONUN KOLAY YOLU

Fas’a kargonun en kolay yolu ise ‘Havadan’ geçiyor. Zira Fas’a yurtdışı uçak kargo göndermek hem sektördeki teknolojik gelişmeler, hem zamanın iyi kullanılması zorunluluğu nedeniyle hayli kolay hale geldi.

Öyle ki Fas’a uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi işin uzmanından yardım alırsanız Fas kargo işlemlerini yapmak daha da kolay hale gelebilir.

FAS KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Fas’a kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren bir firmayı seçin ihtiyacınız bir bilgisayar veya akılı telefon ile tüm işlemler ini yapabilirsiniz. Dilerseniz kargo firmasına direkt giderek daha uygun fiyatlar alma şansı da yakalayabilirsiniz.

FAS’A KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

Fas'a kargo göndermenin adımları

Fas’a kargo gönderimi işlemlerini anasayfamız üzerinden yaparsanız, sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Fas’ı seçip, kilogram bilgisini de verirseniz Fas kargonuzu yolculuğu başlayabilir.

Ama önce fiyat hesaplama işleminin yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

Kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Fas’a ulaşacağı orata çıkar.

yurtdışı Kargo gönderimi

KARGO FİYATI HESAPLAMA

Yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Fas kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine Kargomkolay üzerinden yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümünde kargonuzun gideceği ülke olarak Fas’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Fas kargonun Marakeş’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

FAS’A KARGO GÖNDERİMİ

fas kargo hesaplama yöntemi

Fas kargo gönderim işleminin son adımı fiyatı öğrenip, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Fas kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

FAS KARGO FİYATLARI 

fas kargo fiyatı hesaplama

Fas kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 141.13 Euro
 • 10 kg: 217.14 Euro
 • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN FAS’A KARGO KAÇ GÜNDE ULAŞIR?

Fas'a kargo kaç günde ulaşır

Türkiye’den Fas’a kargo ortalama 2 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir Fas kargo en geç 48 saat içinde sadece Kazablanca’da alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN FAS’IN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’den ister en çok ihracat yapılan İstanbul’dan, ister Ege Bölgesi’nin ihracat üssü İzmir’den ister Başkent Ankara’dan, turizmin başkenti Antalya ya da kayısı diyarı Malatya’dan kırmızı şehir Marakeş’e Kazablanka’ya Rabat ya da Tanca’ya gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

PTT KARGO FAS FİYATLARI

Fas’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Fas fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Fas’a, ya da Fas’tan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatlarını hesaplayabilmelisiniz.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülke olarak Fas’ı seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Fas’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Fas fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Fas servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:
  • 0,5 kg: 541 TL
  • 10 kg: 896 TL
  • 20 kg: 1606 TL

KARGO TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Yurtdışı kargo takip

Yurt dışı kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, Bu sayede aldığınız hizmetin kalitesini de test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimini gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Fas’a doğru yola çıkan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Fas kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki prestijiniz de artacaktır.

FAS’TAN TÜRKİYE’YE KARGO

Fas’tan Türkiye’ye ihracat yapan bir firmaysanız Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Fas’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin aynısını yapmanız yeterli.

Fs’ın herhangi bir kentinden Türkiye’nin herhangi bir noktasına aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

FAS’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Fas’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu kargo işlemleri sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Fas’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KARGOMKOLAY İLE GÖNDERİM

kargomkolay nasıl kullanılır

Fas’a hızlı kargo ihtiyacı olanların başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan KÏargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

fas ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Fas Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Fas’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Fas’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Fas seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Fas için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Fas’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Fas kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Fas için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Fas için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Fas kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Fas’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Fas’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Fas’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Fas’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Fas için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Fas’a en hızlı kargo hangisi?

Fas’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Fas’a ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Fas’a kargo nasıl gönderilir?

Fas’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Fas için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Fas’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Fas’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Fas’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Fas’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.