Skip links

Cape Verde Kargo Hizmeti | Cape Verde’ye Kargo Fiyatları | KargomKolay

CAPE VERDE KARGO GÖNDERİMİ

Cape Verde kargo gönderim işlemleri,kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce Yeşil burun adaları olarakda bilinen Cape Verde hakkında ne kadar bılgı sahibıyiz bir bakalım.

Cape Verde Atlas Okyanusu’nda, Senegal ve Moritanya açıklarında bulunan bir Afrika ülkesidir.Cape Verde 10 ada ve 8 adacıktan oluşan bir ülkedir. En büyük üç adası Santiago, Santo Antao, Boa Vista’dır. Başkenti ise Santiago adasındaki Praia’dır. Büyük adalar 50–60 km uzunluğuna ulaşmaktadır.

CAPE VERDE TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Cape Verde ile Türkiye arasındakı Dış ticaret rakamlarımızı yıllar geçtikçe yükselsede ıstenilen düzeye ulaşılamamıştır.2016 senesinde  4 mılyon 206  bın usd olan ihracatımız  2017 senesinde 4 milyon 237 bin usd rakama ulaşmıştır. 2017 ile enyüksek rakama ulaşmıştır. İthalatımız ıse yüksek oranda balık ürünleri olarak gerçekleşmiş olup 2016 yılında 2 milyon 544 bın usd ıle sonuclanmıştır.Cape Verde ve Türkiye arasındaki dış ticaret sürekli ülkemiz lehine fazlalık vermekte olup, 2017 yılında Cape Verde ile olan dış ticaretimiz ülkemiz lehine 2 milyon 262 bın usd fazlalık vermişdir. Cape Verde’ye olan ihracatımızdaki en önemli ürünler arasında temizlik ürünleri başta gelmektedir. 2017 yılındaki Cape Verde’ye olan ihracatımızın % 50’sini temizlik ürünleri oluşturmuştur. İhracatımızda temizlik ürünleri dışında bazı ürün grupları ise sık olarak ihracatta payını almaktadır. Bunlar demir ve çelık,bebek bezlerı gibi ürünlerdir.

TÜRKİYE CAPE VERDE  İHRACAT İTHALAT ÜRÜNLERİ :

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Bebek bezleri
 • Demir ve Çelik
 • Havlu ve tampon malz.
 • Sabunlar
 • Temel yiyecek grupları
 • Kurutucu ve ısıtıcı makinaları

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Dondurulmuş Balıklar 

CAPE VERDE’DE BULUNAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI:

 • Boa Vista Havaalanı
 • Sao Vicente Havaalanı
 • Sal Havaalanı
 • Sao Filipe Havaalanı
 • Praia Havaalanı

CAPE VERDE’YE NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Cape Verde’ye kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servisler ve verimli hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Cape Verde kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta ve kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 28 iş günü içinde adresine gönderilir. KargomKolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 5 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve KargomKolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenıze bile ulaşabılırsınız.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

CAPE VERDE KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Cape Verde’ye seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Cape Verde fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

CAPE VERDE’YE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Cape Verde’ye  kargo göndermek çok daha kolay.

Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Cape Verde’ye seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

CAPE VERDE KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Cape Verde’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.(Üç ölçü birbiri ile çarpılıp 5000’e bölmeniz ile kolayca gönderinizin hacimsel ölçüsüne kavuşabilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

CAPE VERDE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Cape Verde’ye en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 5 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE CAPE VERDE KARGO ÜCRETİ

Türkiye Cape Verde kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro

  20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

CAPE VERDE TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Cape Verde Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 60,50 €
 • 1 kg: 87,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

NOT: KARGOMKOLAYIN ŞİRKET VE KOBİLER VEYA E-TİCARET İLE MEŞGUL OLAN KİŞİLER İÇİN ÖZEL FİYATLAR VE KAMPANYALAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN KONU HAKKINDA DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

PTT CAPE VERDE KARGO FİYATLARI

Cape Verde’ye kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Cape Verde kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Cape Verde’ye göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 28 iş günü . PTT kargo Cape Verde fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Cape Verde’yi seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.Son zamanlarda PTT yurt dışı hizmetlerinde Cape Verde için servis vermemektedir.Kargomkolay ile gonderınızı daha hızlı organıze edebilirsiniz.

CAPE VERDE’YE KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Cape Verde’ye kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

CAPE VERDE YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Cape Verde yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

CAPE VERDE PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Cape Verde seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE CAPE VERDE’YE EXPRESS TESLİMAT

Cape Verde ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Cap Verde Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Cap Verde’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Cap Verde’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Cap Verde seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Cap Verde için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Cap Verde’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Cap Verde kargoları ortalama 7 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Cap Verde için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Cap Verde için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Cap Verde kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Cap Verde’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Cap Verde’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Cap Verde’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Cap Verde’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Cap Verde için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Cap Verde’ye en hızlı kargo hangisi?

Cap Verde’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Cap Verde’ye ortalama kargo süresi 7 iş günüdür.

Cap Verde’ye kargo nasıl gönderilir?

Cap Verde’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Cap Verde için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Cap Verde’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Cap Verde’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Cap Verde’ye E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Cap Verde’ye olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.