Skip links

Brunei Sultanlığı Kargo Hizmeti | Brunei Sultanlığı’na Kargo Fiyatları

Brunei kargo

İçindekiler

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO GÖNDERİMİ

Güneydoğu Asya’da Borneo adasında yer alan sultanlık hakkında merak ettiğiniz her şeye aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda, Brunei Sultanlığı’na kargo gönderme ve kargo getirme işlemleri, kargo ücretleri, kargo takibi gibi önemli bilgilere ulaşacaksınız. Öncelikle, Katar’dan sonra Dünya’nın en zengin ikinci ülkesi seçilen Brunei Sultanlığı hakkında neler biliyoruz, bakalım.

BRUNEİ SULTANLIĞI TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘nın verilerine göre; Brunei’de ki Büyük Elçiliğimiz 15 Ekim 2013 tarihi itibariyle faaliyete geçmiş olup, Ankara Büyük Elçiliği ise, 8 Ocak 2014 tarihinde açılmıştır.

Kaynağını TÜİK’ten aldığımız, Brunei Sultanlığı Ekonomisine bakacak olursak; 2010 yılında 590.000$ olan ihracat rakamlarımız, 2015 yılında bu rakam 4.882.000$ olmuştur.

BRUNEİ SULTANLIĞI TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Taş
 • Alçı çimento
 • Mika; oyuncaklar, oyunlar ve spor gereçleri
 • Makine
 • Nükleer reaktör
 • Kazan
 • Halı ve diğer zemin tekstil ürünleri

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Makine
 • Nükleer reaktör, kazan
 • Mineral yakıtlar, yağlar
 • Demiryolu ve tramvay dışında araçlar
 • Elektrik-elektronik ekipman

BRUNEİ SULTANLIĞI ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Brunei International Airport

BRUNEİ SULTANLIĞI’NA KARGO NASIL GÖNDEREBİLİRİM?

Brunei’ye kargo işlemleri ve bu aşamaları en kolay yol ile gerçekleştirmek için uluslararası hava kargo hizmeti veren Global kargo firmalarına ulaşmanız gerekecektir.Yurt içerisinde bu hizmeti veren bazı firmalar mevcuttur. KargomKolay, bu firmalardan biridir.

Hava kargo kullanmayan Brunei kargo firmaları genellikle paketinizi, ortalama 6 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderir. Eğer  siz, kargonuz 3 iş günü içerisinde alıcısına teslim edilsin isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na kargo gönderirken, en güvenilir yurtdışı kargo firması hangisi diyorsanız ve bununla birlikte Brunie’den Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek de isterseniz KargomKolay; Brunei Sultanlığı’na tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Brunei Sultanlığı’nı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Brunei kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

BRUNEİ SULTANLIĞI’NA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Brunei’ye en hızlı paket, evrak, numune, koli, hediye gönderimi çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Brunei Sultanlığı’nı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Brunei’ye kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Brunei Sultanlığı’na göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçtünüz. Peki bu kadarı yeterli mi? Kilogram hesabı kadar Hacimsel ağırlık dediğimiz desi hesaplaması da fiyatlandırma konusunda çok önemli bir yöntemdir.

Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

38*50*13 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun ücreti Brunei Sultanlığı kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 4,9 olarak bulunacaktır. Paketiniz 4,9 rakamından daha düşük bir kilogramda çıktıysa kargonuzun gönderim ücreti, hacimsel ağırlık hesaplama işleminde çıkan sonuç üzerinden hesaplanacaktır.

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Brunei’ye farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Brunei’ye ulaşır.

 • Aşağıda, Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na kargo gönderme ve Brunei Sultanlığı’ndan kargo getirme ücretlerini görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir.

TÜRKİYE BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Brunei’ye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro
 • 10 kg: 228.36 Euro
 • 20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BRUNEİ SULTANLIĞI TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Brunei’den Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:57,20 €
 • 1 kg:59,40 €
 • 10 kg:314,60 €
 • 20 kg:503,80 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO BRUNEİ SULTANLIĞI FİYATLARI

Brunei Sultanlığı kargo işlemleri için yurt dışına servis veren, PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Brunei kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Brunei’ye göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 7 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo Brunei fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin İnternet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucukta ki ülkeler listesinden Brunei Sultanlığı’nı seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg:  1017 TL
 • 10 kg: 1547 TL
 • 20 kg: 2607 TL

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Brunei’ye arkadaşınıza bir hediye paketi, kişisel eşyalarınız veya numune gibi gönderinizi hazırladınız. KG ve Hacimsel ağırlığını da hesapladınız ve sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz. Artık bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettikten sonra şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir veya bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

BRUNEİ SULTANLIĞI KARGO YURT DIŞI TAKİP

Brunei Sultanlığı’na kargo gönderme yöntemi olarak en hızlı ve en kaliteli seçeneği KargomKolay üzerinden seçtiniz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

BRUNEİ SULTANLIĞI PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Brunei Sultanlığı seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE BRUNEİ SULTANLIĞI EXPRESS TESLİMAT

Brunei Sultanlığı ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Brunei Sultanlığı Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Brunei Sultanlığı seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Brunei Sultanlığı için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Brunei Sultanlığı kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Brunei Sultanlığı için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Brunei Sultanlığı için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Brunei Sultanlığı kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Brunei Sultanlığı’na kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Brunei Sultanlığı’na en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Brunei Sultanlığı için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Brunei Sultanlığı’na en hızlı kargo hangisi?

Brunei Sultanlığı’na acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Brunei Sultanlığı’na ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Brunei Sultanlığı’na kargo nasıl gönderilir?

Brunei Sultanlığı’na kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Brunei Sultanlığı için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Brunei Sultanlığı’na göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Brunei Sultanlığı’na 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Brunei Sultanlığı’na E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Brunei Sultanlığı’na olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.