Skip links

Bermuda Kargo Hizmeti | Bermuda’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

BERMUDA  KARGO GÖNDERİMİ

Bermuda  kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikle bakalım Atlantik Okyanusu’nda bulunan, Miami-Bermuda-Porto Rico bölgesi içinde kalan, yaklaşık olarak 500 mil kareyi kapsamakta olan bu ülke hakkında ne biliyoruz.

BERMUDA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın 2008 yılında Türkiye-CARICOM Üst Düzeyli Memurlar Toplantısı İstanbul’da yapılmıştır. Türkiye-CARICOM İstişare ve İşbirliği Mekanizması Birinci Dışişleri Bakanları Toplantısı ise 17-21 Temmuz 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiş olup, 14 bağımsız üyeden 11’i anılan toplantıya Bakan seviyesinde katılmıştır.

Ortak Üyeler: Anguilla (1999), Bermuda (2003), British Virgin Islands (1991), Cayman Adaları (2002), Turks and Caicos Adaları (1991)

DEİK Türkiye Bermuda iş konseyi’ne göre Türkiye ile Orta Amerika ve Karayipler arasındaki ticaret ve yatırım potansiyelinin bir iş konseyi kurulması ile daha etkin bir şekilde kullanılabileceği düşüncesiyle, DEİK çatısı altında Türk-Orta Amerika ve Karayipler İş Konseyi’nin kurulduğunu bilgilerinize sunarız.

Orta Amerika; Belize, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua ve Panama’dan oluşan 7 ülkeyi kapsamaktadır. Karayipler ise Antigua and Barbuda, Anguilla, Aruba, Bahamalar, Barbados, Bermuda Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri bulunmaktadır.

Ticaret Bakanlığı’na göre 2017 yılında %3,4 oranında büyüyen ülke ekonomisinin 2018 yılında %2,6 oranında büyüdüğü, 2019 yılında ise %2,9 oranında büyüyeceği tahmin edilmektedir. (IMF) Orta sınıfın tüketim harcamaları büyümeyi destekleyen en önemli unsurdur. Turizm ve inşaat sektörlerinin, ABD ve Avrupa’daki ekonomik gelişmelere bağımlılığı yüksektir.

BERMUDA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

 Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Kara Taşıtları için
 • Fren ve servo-frenler vb.
 • Aksam parçaları

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Muz
 • Kahve çekirdeği
 • Sebze
 • Deniz ürünleri
 • Biyotıp malzemeleri
 • Tekstil
 • Elektronik aletler

BERMUDA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Wade Uluslararası Havalimanı

BERMUDA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Bermuda’ya kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut.

KargomKolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 2 iş gününde bize teslim ettiğiniz haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

BERMUDA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

KargomKolay’ın anasayfasına girin.

 1. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 2. Ülkelerden Bermuda’yı seçin.
 3. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 4. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Bermuda kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

BERMUDA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Bermuda’yı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.
 8. Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.
 9. İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BERMUDA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Bermuda’ya  göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

Örneğin: Bermuda’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50  ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde;

50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

BERMUDA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Bermuda’ya en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile Kargom Kolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE BERMUDA  KARGO ÜCRETİ

Türkiye Bermuda  kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BERMUDA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Bermuda Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg: 370,70 €
 • 20 kg: 608,80 €

PTT  BERMUDA KARGO FİYATLARI

Bermuda’ya kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Bermuda kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Bermuda’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 15 iş günü alır. PTT kargo Bermuda fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’İ seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Bermuda’yı seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg:  1017 TL
 • 10 kg: 1547 TL
 • 20 kg: 2607 TL

BERMUDA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Bermuda’ya kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

BERMUDA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için  Bermuda yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek
 • Kargom Kolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine
 • tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu
 • görebilirsiniz.

BERMUDA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Bermuda seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak  gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE BERMUDA’YA EXPRESS TESLİMAT

Bermuda ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız Kargom Kolay  güvencesinde…

Bermuda Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bermuda’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bermuda’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bermuda seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bermuda için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Bermuda’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Bermuda kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Bermuda için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Bermuda için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Bermuda kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bermuda’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Bermuda’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Bermuda’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Bermuda’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bermuda için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bermuda’ya en hızlı kargo hangisi?

Bermuda’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Bermuda’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Bermuda’ya kargo nasıl gönderilir?

Bermuda’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Bermuda için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Bermuda’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Bermuda’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Bermuda’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Bermuda’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.