Belarus Kargo Hizmeti | Belarus’a Kargo Fiyatları 2020

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Belarus kargo

 

BELARUS KARGO İŞLEMLERİ

Belarus kargo işlemleri, ülkenin hızlı ekonomi ve sanayi büyümesi ile kendini dünyaya kabul ettirmesi nedeniyle Türkiye açısından da önem kazanmıştır. 1992 yılında Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını kazanan “Beyaz Rusya” Belarus arada geçen zamanı iyi kulandı ve bugün gece hayatı, parkları ve müzeleri ile ünlüdür.

Belarus’a Türkiye’den kargo gönderimi ile ilgili merak edilen soruları bu yazımızda cevapladık.

 • Belarus gönderimleri nasıl yapılır?
 • Belarus’a kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Belarus’a gönderilen kargonun varış adresine ulaşması kaç gün sürer?
 • Belarus’a en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, gönderinin fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Belarus kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarından önce Belarus yönlü kargo trafiğinin seyrini ölçüde etkileyen Türkiye- Belarus arası ekonomik ve siyasi ilişkilere kısaca göz atalım. Bu ilişkiler aynı zamanda Belarus kargonun geleceği ile ilgili ipuçlarını da verecektir.

TÜRKİYE BELARUS EKONOMİK İLİŞKİLERİ

1992 yılında kurulan Belarus’u ilk tanıyan ülke Türkiye’dir. Bu özellik nedeniyle de olsa gerek, Türkiye Belarus ilişkileri yapıcı diyalog odaklı bir temelde, olumlu bir havada ilerlemektedir. Özellikle son dönemde ikili temas ve ziyaretlerde artış kaydedilmiştir.

Belarus’la 2018 yılında ikili ticaret hacmimiz 633 milyon dolar olarak gerçekleşirken, bu rakamın 440 milyon doları ihracat, 193 milyon doları da ithalat olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye bu ülkeye domates, üzüm, tekstil ürünleri, sebze-meyve, kara taşıtları ihraç ederken, kimyasal gübre, sentetik filament demetler, demir-çelik ithalatı  yapmaktadır.

Öte yandan Türkler Belarus’ta  en önemli yatırımcı gruplar içinde yer almaktadır. Belarus’ta hali hazırda 45 Türk şirketi faaliyet gösterirken, bu firmaların toplam yatırımı 1,2 milyar dolar düzeyindedir. Ayrıca Türk müteahhitlik firmaları, Belarus’ta faaliyetlerine başladıkları 1991 yılından günümüze kadar 918 milyon dolar değerinde 46 proje üstlenmişlerdir.

Ülkede hatırı sayılır bir Türk öğrenci topluluğu da yer alırken, Belarusluların Türkiye’ye  ilgisi de yoğundur. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2017 yılında 229 bin olan Belaruslu turist sayısı 2018 yılında 250 bine yükselmiştir.

BELARUS KARGO GÖNDERMENİN AŞAMALARI

Belarus kargo göndermek isteyenler uluslararası uçak kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren Kargomkolay’a başvurabilir. Belarus’a gönderim yapan şirketler kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-3 iş gününde gerçekleştirilebilir.

BELARUS’A KARGO GÖNDERİM İŞLEMLERİ       

Belarus’a kargo gönderimi yapmak için KargomKolay’ ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak herkes için hayli kolay.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Belarus’u işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de vermeniz bu işlem için yeterli.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

BELARUS KARGO HESAPLAMA

Belarus’a gidecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Belarus’a ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN x BOY x YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Belarus kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Belarus’u  işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Minsk’e gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini saniyeler içinde öğrenebiliyorsunuz.

BELARUS’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON İŞLEM

Belarus’a kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

BELARUS KARGO FİYATLARI 

Belarus Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

Belarus Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar.

BELARUS KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Belarus’a en hızlı kargo gönderimi için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Belarus’a gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısına teslim edilebiliyor.

PTT KARGO BELARUS FİYATLARI

Belarus’a hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Belarus fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak ve hesaplama yöntemini bilmek sizin için yararlı olacaktır.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Belarus’a  5, 10 ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası gönderim hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Belarus servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL  

BELARUS KARGO TAKİP

Belarus kargo takip ile gönderinizin takibini kolaylıkla yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Belarus’a giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

BELARUS PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurtdışı kargo takip işlemi ile takip edebilirsiniz. Bu işlemi “gönderi sorgula” sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz. PTT Belarus kargo için 8-12 gün arasında teslimat süresi vermektedir.

BELARUS’TAN TÜRKİYE’YE KARGO

Belarus’tan Türkiye’ye kargo göndermek de artık zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den bu ülkeye kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli. Minks, Brest, Gomel ya da Lida’dan Türkiye’nin herhangi bir şehrine aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderilebilir.

Belarus’tan 5-10-20 kg‘lık kargonun fiyatları ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

kargomkolay ile yapabileceğiniz işlemler

BELARUS EXPRESS KARGO

Belarus express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Belarus gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Belarus ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp