Skip links

Belçika Kargo Hizmeti | Belçika’ya Kargo Fiyatları

Belçika Kargo

Belçika Kargo

Bu yazımızda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen Avrupa Birliği’nin kalbi konumundaki Belçika’yı ve Belçika kargo hizmetimiz ile ilgili detaylardan bahsedeceğiz. Başkenti Brüksel aynı zamanda AB’nin de başkenti olan Belçika lezzetli çikolataları ile dünyaya tat katıyor.

Peki 11.3 milyonluk nüfusu ile İstanbul’dan bile küçük olan Belçika’ya kargo göndermek isteyenler hangi yolu izlemeliler? Türkiye’den Belçika’ya kargo göndermenin en kısa ve güvenli yolu hangisidir? Türkiye ile Belçika arasındaki hava kargo potansiyeli hakkındaki öngörüler nelerdir?

BELÇİKA UÇAK KARGO
Belçika uçak kargo hizmeti ile herhangi bir yakınınıza göndereceğiniz her türlü kargoyu hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Seçkin ve gelişmiş hava alanları ile Belçika uçak kargo hizmetimiz sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. KargomKolay, Belçika kargo ile birçok insanlar arası, şirketler arası hem ticari hem de özel kargo gönderimleri hızlı bir şekilde çözümlemektedir.

Belçika kargo hizmeti Türkiye’deki veya Belçika ‘deki bir noktadan, Belçika ‘deki ya da Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine servis olanağı tanıyan hava yolu kargo taşımacılık hizmetidir. Belçika Kargo hizmeti,dünyanın her tarafındaki hava limanlarına yurtdışı kurye ve yurtdışı kargo servisleri bütünüdür.Türkiye’den Belçika ülkesine, Belçika ülkesinden Türkiye’ye gönderim yapılan uçak kargo işlemlerinde bazı gümrük mevzuatları, gümrük kuralları ve gümrük tarifeleri bulunmaktadır.

Belçika yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 100 doları($) geçen gönderiler için ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderime, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Bir diğer detay ise ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderleri, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem görmektedir.Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, en son teslimat gerçekleştirilen belirtmiş adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri kesintisiz takip edebilmek için web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anbean kargo takibini yapabilirsiniz.Yapılan kargo takibi ve olası kargo hareketlerinin profesyonel olarak izlenmesi ile göndericinin tüm endişeleri ortadan kalkmaktadır.

Belçikaya Kargo

TÜRKİYE – BELÇİKA TİCARİ İLİŞKİLERİ

Avrupa Birliği organizasyonundaki en önemli ülkelerden biri olan Belçika Türk girişimcilerinin de gözde ihracat pazarlarından. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2017 yılında Türkiye’nin Belçika’ya ihracatı 3 milyar 157 milyon dolar seviyesine çıktı. Çıktı diyoruz çünkü, 2016 yılında ülkemizin Belçika’ya dış satımı 2 milyar 549 milyon dolardı. Yani 2016- 2017 yılları arasındaki ihracat artışı yüzde 24’ü bulmuş durumda.

Belçika Kargo

BELÇİKA’DAN İTHALAT

Türkiye’nin Belçika’dan ithalatı ise 3 milyar 729 milyon Dolar. Bu rakamlarla iki ülke arasındaki ticaret hacmi 2017 yılında 6 milyar 886 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam 2016 yılına kıyasla ikili ticaret hacminde yüzde 20’lik bir artışına da işaret ediyor.

Türkiye Belçika’ya motorlu taşıt ve ekipmanları, tekstil ürünleri, makine ve teçhizat, plastik ihraç ederken, kimya ve ilişkili sanayi ürünleri, plastik, ana metaller, makine ve teçhizat, otomobil parçalarını da ithal ediyor.

TİCARETİN BELÇİKA KARGO GÖNDERİMLERİNE ETKİSİ

İki ülke arasında artan ticari ilişkiler, Belçika’ya kargo trafiğinin seyrinin yukarıya doğru olacağına işaret ediyor. Türk ihracatçılar hem evrak gönderimleri için hem de acil ulaşması gereken diğer gönderileri için hızlı kargo gönderim hizmetini tercih edebiliyorlar.

Belçika Kargo

KARŞILIKLI YATIRIMLAR ve KARGO İHTİYACI

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre 2002-2016 döneminde Belçika’dan Türkiye’ye yapılan toplam yatırım miktarı 8 milyar 209 milyon dolar seviyesinde. Aynı dönemde Türkiye’den Belçika’ya yapılan doğrudan yatırımların miktarı 312 milyon dolar olarak gerçekleşti.  2017 yılı sonu itibariyle ülkemizde 614 Belçika sermayeli şirket faaliyet gösterirken Merkez Bankası verilerine göre 2002-2017 döneminde Belçika sermayeli firmalar tarafından ülkemize gerçekleştirilen doğrudan yatırımların toplamı 8 milyar 424 milyon dolar tutarındadır. Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Belçika’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı 320 milyon dolar civarındadır.

Belçika kargo gönderimi rakamlarına etkisi olması beklenen bu yatırımlar içinde bankacılık, gayrimenkul, taşıt araçları ve inşaat öne çıkmaktadır. Belçika’nın Türkiye’deki en kayda değer yatırımları bankacılık alanında olmuştur.

KARGO POTANSİYELİ ARTIRMASI BEKLENEN DİĞER ETKENLER

Belçika Türkiye arasında kargo potansiyelini yukarılara doğru taşıyacak başka etkenler de var.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Belçika’da yaklaşık 240 bin Türk vatandaşı yaşıyor. Federal Parlamentoda yedi Türk kökenli siyasetçi yer alıyor. Bölgesel Parlamentolarda ise dördü Başkent Brüksel Parlamentosunda, biri Flaman Parlamentosunda olmak üzere beş Türk kökenli üye var.

Diğer taraftan Türk vatandaşları işçi ve işveren olarak pek çok sektörde çalışıyor. Sayıları 5 bini bulan Türk işverenler, yaklaşık 14 bin kişiye  istihdam sağlıyor.

Belçika Kargo

BELÇİKA’DA YAŞAYAN VE ÇALIŞANLARIN KARGO GÖNDERİMLERİ

Belçika’da yaşayan ve çalışan bu kesim Belçika’dan Türkiye’ye Türkiye’den Belçika’ya kargo gönderme potansiyeli en yüksek kesim olarak karşımıza çıkıyor.

2017 yılında Türkiye’yi ziyaret eden 420 bin Belçika vatandaşı da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artışına dolaylı katkı sağladılar. Belki de tatilleri sırasında ortaya çıkan gönderim ihtiyaçları için hava kargoyu kullandılar.

Yurtdışı Kargo

BELÇİKA’DAN MANİSA’YA 33 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Belçika’nın Türkiye’deki en yeni ve güncel yatırımı gıda sektöründen. Unlu mamul, pasta ve fırıncılık sektöründe yüzde yüz Belçika sermayeli bir aile işletmesi olarak 77 yıldır aynı alanda faaliyet gösteren La Lorraine Unlu Mamuller Grubu dünyadaki 13. üretim tesisini Manisa’da 2016 yılında faaliyete soktu. Firma bu fabrika için yaklaşık 33 milyon Euro’luk yatırım yaptı, 2018’de de ek olarak 20 milyon Euro’luk ek yatırım kararı alındı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK)  Belçika bülteninde yer alan bilgilere göre Yağmur Mobilya, Metal Yapı, Sarar, Gümüşsuyu, Gülsoy Tekstil ve Kavaklıdere şarapları gibi Türk firmaları Belçika’da hizmet veriyor. Ayrıca, Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan Ülker’in 2007 yılında 80 yıllık lüks çikolata markası Belçikalı Godiva’yı 850 milyon dolara satın alması da iki ülke arasındaki hareketli ekonomik ilişkilerin göstergesi.

Türkiye’nin havacılık sektörünün önemli oyuncularından Çelebi Hava Servisi A.Ş de, ‘Charleroi-Brüksel Sud’ Uluslararası Havalimanında, havaalanı yer hizmetleri faaliyetinde bulunmak üzere, 2009 yılında Belçika pazarına girmiştir.

Hem Türkiye’de faaliyet gösteren Belçika firmaları hem de Belçika’da çalışan Türk firmaları, Belçika kargo gönderimi trafiğini artıracak etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca ülkenin coğrafi olarak Türkiye’ye yakınlığı ve bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sayısının yüksekliği de Belçika kargo gönderimi işlemlerinde artış sağlayacak etkenler arasında yer alıyor.

Belçikaya Kargo

BELÇİKA KARGO’DA TAM ZAMANINDA TESLİMAT

Türkiye’ye uçak yolculuğu ile yaklaşık 3.5 saatlik uzaklıkta bulunan Belçika www.kargomkolay.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat yapabildiği ülkeler arasında.Kargonuzu bize teslim ettiğiniz zaman sizin tercihlerinize göre şekillenecek gönderim ile kargonuz 1 iş gününde Belçika’ya ulaşabilir.

Belçika kargo hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak.

Belçikaya Kargo

BELÇİKA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

Belçika kargolarını gönderirken en önemli çözüm ortağınız olmaya aday kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını da veriyor.

 • Belçika’ya nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”
 • Belçika’ya evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Belçika’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  
 • Belçika’ya hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli”
 • Belçika’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz.”
 • Belçika kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.
 • Kargomuz ne kadar sürede Belçika’da olur ve alıcısının eline ulaşır?
 • Belçika’dan Türkiye’ye kargo ne kadar zamanda gelir?
 • Belçika hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?
 • Belçika kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?
 • Belçika’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?
 • Belçika gümrüğünde  nasıl sıkıntılar yaşanabilir?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi bekliyor.

Belçikaya Kargo

İSTANBUL’DAN ANRWERP’E KARGO

220 ülkeye yasal olan her ürünü hava kargo yoluyla gönderen kargomkolay.com Belçika’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Antwerp’e Brugge ya da Gent’e gitmesini istediğiniz bir gönderiyi bize ulaştırmanız yeterli. Sonrasını
sizin düşünmenize gerek kalmadan kargonuz sahibine tam zamanında ulaşacak.

BELÇİKA KARGO’DA AB MEVZUATI GEÇERLİ

Belçika’ya kargo gönderirken mutlak suretle uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Belçika’daki herhangi bir adrese, ya da Belçika’daki  bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor. Belçika’ya ihracatta ve kargo gönderimlerinde Avrupa Birliği mevzuatının dikkate alınması gerekiyor.

Belçika Kargo

BELÇİKA’YA KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Belçika’ya yurtdışı kargo gönderileri için değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Belçika Kargo

TÜRK TİCARET KANUNU’NA DA DİKKAT

Türkiye’den Belçika’ya, Belçika’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır ancak unutulmaması gereken ilk ve en önemli nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Bu ürünlerin sorumluluğu da kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler asla işleme alınmaz.

YURT DIŞI KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Kesintisiz kargo takibi  ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

BELÇİKA KARGODA İSTEKLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Belçika kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin isteklerinize göre gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız, uçak kargo gönderilerini sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Belçika Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Belçika’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Belçika’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Belçika seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Belçika için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Belçika’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Belçika kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Belçika için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Belçika için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Belçika kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Belçika’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Belçika’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Belçika’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Belçika’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Belçika için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Belçika’ya en hızlı kargo hangisi?

Belçika’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Belçika’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Belçika’ya kargo nasıl gönderilir?

Belçika’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Belçika için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Belçika’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Belçika’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Belçika’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Belçika’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.