Skip links

Barbodos Kargo Hizmeti | Barbodos’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Barbados kargo

BARBODOS KARGO GÖNDERİMİ

Barbodos kargo gönderim işlemleri,kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak gelişen dünyada en yüksek yaşam ve okuryazarlık sevıyesıne sahıp olan Barbos hakkında ne kadar bılgı sahibıyiz bir bakalım.

Bağımsız bir ada ülkesi olan Barbodos toplam 434 kılometre karelık bır alanda yer alamktadır.Güney Karayipler’e uzanan ülke Karayip Antil Adaları zincirinden biridir.Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir.Barbos’un ismi İspanyolca ‘Los Barbodos’’ sakallı kelimesinden türemiştir sebebi ise ülkede bulunan incir ağaçlarının sakala benzer toprağa kadar sarkan dalları olmasıdır.

BARBODOS TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre Barbodos ile Türkiye arasındakı Dış ticaret rakamlarımızı yıllar geçtikçe yükselsede istenilen düzeye ulaşılamamıştır.

2016 senesinde 5 mılyon  410 bın usd olan ihracatımız  2017 senesinde 5 milyon 427 bin usd 2018 yılında ise 6 milyon 436 bin usd ile sonuçlanmış olup 2018 ile enyüksek rakama ulaşmıştır. İthalatımız ıse 2016 yılında 3 mılyon usd ıle sonuçlanmıştır.Barbodos ve Türkiye arasındaki dış ticaret sürekli ülkemiz lehine fazlalık vermekte olup, 2018 yılında Barbodos ile olan dış ticaretimiz ülkemiz lehine 3 milyon 436 bın usd fazlalık vermişdir.

Barbados’ olan ihracatımızdaki en önemli ürünler arasında özellikle demir ve çelik başta gelmektedir. 2018 yılındaki Barbodosa’a olan ihracatımızın % 50’sini demir ve çelik malzemeleri oluşturmuştur. İhracatımızda demir ve çelik dışında bazı ürün grupları ise sık olarak ihracatta payını almaktadır. Bunlar petrol yağları,çimento,yağlar,havlu ve bebek bezlerı gibi ürünlerdir.

TÜRKİYE BARBODOS  İHRACAT İTHALAT ÜRÜNLERİ :

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Petrol Yağları
 • Demir ve Çelik
 • Elleçleme makinaları
 • Bebek bezleri
 • Havlu ve tampon malz.
 • Ayçiçeği,aspir,tohum yağları
 • Kurutucu ve ısıtıcı makınaları

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Altın
 • Seramik
 • Etil alkol ve likör

BARBODOS’DA BULUNAN ULUSLARASI HAVALİMANLARI

 • Sir Grantley Adams Uluslararası Havaalanı
 • Chek Lap Kok Airport

BARBODOS’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Barbodos’a kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servisler ve verimli hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Barbodos kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta ve kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 28 iş günü içinde adresine gönderilir. KargomKolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 4 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve KargomKolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalana bilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenıze bile ulaşabılırsınız.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

BARBODOS KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Barbodos’u seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Barbodos kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

BARBODOS’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Barbodos’a  kargo göndermek çok daha kolay.

Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Barbodos’u seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BARBODOS KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Fiji’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.(Üç ölçü birbiri ile çarpılıp 5000’e bölmeniz ile kolayca gönderinizin hacimsel ölçüsüne kavuşabilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

BARBODOS KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Barbodos’a en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 4 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE BARBODOS KARGO ÜCRETİ

Türkiye Barbodos kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro

  20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BARBODOS TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Barbodos Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 61,6 €
 • 1 kg: 87,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

NOT: KargomKolayın şirket ve kobiler veya e-ticaret ile meşgul olan kişiler için özel fiyatlar ve kampanyalar hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerimizden konu hakkında destek alabilirsiniz.

PTT BARBODOS KARGO FİYATLARI

Barbodos’a kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Barbodos kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Barbodos’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 28 iş günü . PTT kargo Barbodos fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Barbodos’u seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.Son zamanlarda PTT yurt dışı hizmetlerinde Kiribati için servis vermemektedir.Kargomkolay ile gonderınızı daha hızlı organıze edebilirsiniz.

BARBODOS’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Barbodos’a kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

BARBODOS KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Barbodos yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

BARBODOS PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Barbodos seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE BARBODOS’A EXPRESS TESLİMAT

Barbodos ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Babados Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Barbados’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Barbados’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Babados seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Babados için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Barbados’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Babados kargoları ortalama 6 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Babados için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Babados için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Babados kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Barbados’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Barbados’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Barbados’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Barbados’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Babados için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Barbados’a en hızlı kargo hangisi?

Barbados’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Barbados’a ortalama kargo süresi 6 iş günüdür.

Barbados’a kargo nasıl gönderilir?

Barbados’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Babados için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Barbados’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Barbados’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Barbados’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Barbados’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.