Skip links

Antigua Kargo Hizmeti | Antigua’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Antigua kargo

ANTİGUA KARGO GÖNDERİMİ

Antigua kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve merak ettiğiniz ne varsa sizin için hazırladık. Latin Amerika ve Karayip ülkesi olan Antigua hakkında merak edilen tüm detaylar bu yazımızda.

ANTİGUA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre; Antigua ile Türkiye arasında toplam ticaret hacmi 2018 yılında 8 Milyon Amerikan Doları civarında seyretmiştir.

T.C. Ticaret Bakanlığı verilerine göre ise; 2018 yılında toplam ihracat 7618 Amerikan Doları iken İthalat ise 1000 Amerikan Doları olarak gerçekleşmiştir.

DEİK/Türkiye-Antigua İş Konseyi Türkiye ile Antigua 11 Mayıs 2014 yılında kurulmuştur. İki ülke arasında iş konseyi sürdürülebilir ekonomi adına olumlu adımlar atmak olmuştur.

ANTİGUA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

İhracat ettiğimiz ürünler;

 • Petrol Yağları
 • İnşaat demiri
 • Prefabrik yapılar
 • Kauçuktan dış lastik
 • Alkol içermeyen sular
 • Sığır eti (dondurulmuş)
 • Kümes hayvanları (sakatat dondurulmuş)
 • Mobilya, buzdolapları

 İthalat ettiğimiz ürünler;

 • Kara taşıtlarının fren ve servo aksam parçaları

ANTİGUA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Saint John’s Havaalanı

ANTİGUA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Antigua ‘ya kargo göndermeniz için isterseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren ulusal firmalara ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini veren firmalardan örnek vermek gerekirse; KargomKolay’ı gösterebiliriz.

Antigua kargo şirketleri hava kargo hizmetini kullanmadığı için kargonuz ortalama 5 iş günü içinde adrese gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde ise gönderiniz ortalama 3 iş gününde en hızlı haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız FEDEX, TNT ve,DHL, UPS global kargo firmalarıyla  paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adrese güvenle ulaşır.

ANTİGUA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın Anasayfası’na
 2. Fiyat Hesaplama butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Antigua’yı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Antigua kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

ANTİGUA ’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Antigua’ya kargo göndermek çok kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın  Anasayfası’na girin.
 2. Fiyat Hesaplama seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Antigua’yı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz. İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız bu adım çok önemli.

ANTİGUA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Antigua’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örnek;

Antigua’ya 8 kg ağırlığında 40*40*40 ölçülerinde bir paket göndermek isterseniz 40*40*40/5000 formülü ile Desi ağırlığının 12,8 kg ya denk geldiğini görebilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

ANTİGUA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Antigua’ya hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 3 iş günü içinde en hızlı şekilde alıcısına ulaşmaktadır.

TÜRKİYE ANTİGUA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Antigua kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 36,30 €
 • 1 kg: 51,70 €
 • 10 kg:223,30 €
 • 20 kg:323,40 €

 ANTİGUA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Antigua Türkiye kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg: 370,70 €
 • 20 kg:602,80 €

PTT ANTİGUA KARGO FİYATLARI

Antigua’ya kargo göndermek için PTT kargo’dan da gönderim yapabilirsiniz. Bu durumda PTT Kargo,kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Antigua’ya göndereceğiniz bir kargonun alıcısına ulaşma ortalaması 5 iş günü’dür.

PTT Antigua kargo fiyat hesaplaması ile ilgili her şeyi size özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Antigua’yı seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo ücretlerini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için 3 örnek yaptık:

 • 5 kg:  1017 TL
 • 10 kg: 1547 TL
 • 20 kg: 2607 TL

ANTİGUA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Antigua’ya kargo gönderim tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize verdiğinizin onayını sözlü sundunuz.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız ücretsiz kurye teslimat kodu ile kargonuzu bize gönderebilirsiniz.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz yola çıkmak üzere hazırlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız. Ve gönderiniz en hızlı ve güvenli şeklide yola çıkıp teslimatı sağlanır.

ANTİGUA’YA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Antigua yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın Anasayfada da yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

ANTİGUA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip  Antigua seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE ANTİGUA’YA EXPRESS TESLİMAT

Antigua ve 219 ‘dan daha fazla ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay ile artık çok daha hızlı ve güvenli

Antigua Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Antigua’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Antigua’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Antigua seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Antigua için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Antigua’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Antigua kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Antigua için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Antigua için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Antigua kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Antigua’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Antigua’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Antigua’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Antigua’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Antigua için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Antigua’ya en hızlı kargo hangisi?

Antigua’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Antigua’ya ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Antigua’ya kargo nasıl gönderilir?

Antigua’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Antigua için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Antigua’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Antigua’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Antigua’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Antigua’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.