Skip links

Yurtdışı Gönderi Firmaları Hangileridir

Ülkemizde kargoculuk ve transfer hizmetlerinde gerek yurt içi gerekse yurt dışı hizmet veren onlarca kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşların en önde gelen isimlerini bu makalemizde sizlere anlatacak ve geçmişleri hakkında da bir takım bilgiler vereceğiz. Kargo firmalarını herhangi bir sıraya koymayacağız, sadece ismi duyulan kargo firmalarını konuya dahil edeceğiz ve bilgi vereceğiz. Herhangi bir filtrelememiz olmayacak ancak firmalar hakkında bilgiler vereceğiz.

UPS; Paket ve kargo taşımacılığı yapan ve uluslararası ticaretin de kolaylaşmasını sağlayan firma sektörde oldukça büyük bir paya da sahip.  Ayrıca firmanın merkezi ise ABD/Atlanta’da bulunuyor ve bu sayede yurtdışı kargo hizmetleri işlemleri de kolaylaşıyor. Ülkemizin 81 ilinde hizmet göstermekte olan firma aynı zamanda 220 ve üzeri ülkede ve bölgede de hizmetini sürdürmektedir. Hava, Deniz, Karayolu gibi her türlü alanda çalışması ve ekipmanları bulunan firmanın aynı zamanda 500’den fazla uçak filosu da bulunmaktadır.

MNG Kargo; yurtdışına kargo sevkiyatı yapabilen bir diğer kargo firması. 2003 senesinde kurulmuş olan MNG Kargo 800’den fazla şubeye, 8 bin çalışana, 2200 kara taşıma aracına ve 6 uçağa sahiptir. Günlük 600 bin civarı teslimat yapan firma sadece ülkemizde değil, dünya çapında hizmetini devam ettirmektedir. Firmanın savunmuş olduğu bir diğer husus ise firma kendisini filosunda kendine ait uçakların yer aldığı tek kargo şirketi olma özelliğine sahip tek firma olarak da görmektedir.

Aras Kargo; Günümüzde en çok karşılaştığımız ve birçok firmanın tercih ettiği kargo şirketi Aras Kargo, yerel anlamda oldukça başarılı bir kargo firmasıdır. Yerel ağı ve yerel kara araçları ile oldukça hızlı bir hizmet sunmasının yanı sıra yurtdışı kargo hizmetlerini de vermeye başlamış olan bir firmadır.

Ayrıca yurtdışı kargo hizmeti veren birçok kaliteli firmalar arasında; TNT Kargo, Yurtiçi Kargo, DHL Kargo ve Fedex kargo gibi isimler de görülmektedir.