Skip links

Woocommerce Yurtdışı Kargo Eklentisi

ÜCRETSİZ WORDPRESS WOOCOMMERCE KARGO EKLENTİSİ – YURT DIŞI KARGO MODÜLÜ

KargomKolay Woocommerce kargo eklentisi ile yurtdışı kargo gönderimleri kolaylaşıyor. E-ticaret yapan siteler, woocommerce mağazalarına KargomKolay eklentisini yüklemesi ile 219+ ülkeye otomatik ve anında kargo fiyatı hesaplayıp, müşterilerindem kargo bedelini de sipariş esnasında alabiliyorlar.

KARGOMKOLAY WOOCOMMERCE ÜCRETSİZ YURTDIŞI KARGO EKLENTİSİ

KargomKolay, 2014 yılından bu yana yurtdışı hızlı kargo alanında hizmet veren Türkiye’nin lider express kargo hizmetidir. Tüm taşımalarını DHL, TNT, Fedex ve UPS ile gerçekleştirirken, KargomKolay Müşteri Paneli, IOS ve Android için KargomKolay Kargo Takip uygulamaları, çağrı merkezi ve tüm Türkiye’de toplama/dağıtım yapabilme kabiliyeti ile hizmet vermektedir. WordPress kullanıcıları için ise, bu eklenti ile uluslararası kargo maliyetlerini sipariş esnasında ziyaretçilerine gösterip, yurtdışı kargo ödemelerini sipariş anında tahsil etmenizi saplamaktadır.

WORDPRESS YURTDIŞI KARGO ENTEGRASYONU

WordPress kargo entegrasyonu sağlayan bu sistemle, işletmeciler ciddi avantajlar elde etmektedir. KargomKolay Müşteri Paneli’nde oluşturulan kargo etiketleri ile gönderi takipleri sağlanmakta, woocommerce sipariş ekranında, müşteriye kargo takip numarası not olarak verilebilmektedir. Kargoya verilen siparişin durumu “kargoya verildi” olarak işaretlenir ve müşteriye bildirimi yapılır. Ayrıca kargo teslim edildiği zaman sipariş durumu “tamamlandı” olarak değiştirilir.

Sistem ile müşterilere kargo takip bağlantısı gönderilebilir. Müşteriler bu bağlantı ile kargo takip yapabilirler.

SİPARİŞ TAKİP İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?

KargomKolay Müşteri Paneli ile sipariş takip işlemi yapmak kolay bir işlem haline geliyor.

KargomKolay WordPress Woocommerce yurtdışı kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye kargo ücreti, sepette otomatik olarak hesaplanır. Sipariş ile birlikte kargo ücreti de alındıktan sonra, KargomKolay Müşteri Paneli’ne giriş yapılır ve sipariş bilgileri aktarılır. Oluşturulan kargo etiketi ile ücretsiz bir şekilde KargomKolay depolarına gelen kargoların yurtdışı çıkış evrakları hazırlanır ve aynı gün yurtdışı çıkışı gerçekleşir. Yine KargomKolay Müşteri Paneli’nde oluşan kargo takip numarası ile, DHL, TNT, UPS veya FEDEX ile tüm dünyada anlık ve online olarak argo takibi gerçekleşir.

KARGOMKOLAY WOOCOMMERCE PLUGIN İLE HİZMET VERİLEN FİRMALAR

Woocommerce kargo eklentisi ile KargomKolay, kendi hatlarının yanında DHL Kargo, UPS Kargo, TNT Kargo ve Fedex Kargo fiyatlarını sistemi kullananlara anında verdiği gibi, bu şirketler için kargo takibinin de gerçekleştirilmesini sağlar.

SİSTEMİN ÇALIŞMA PRENSİBİ VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

 • Her müşterinin bir “Müşteri Anahtarı” üretiliyor. Müşteriler bu anahtar ile KargomKolay API’sine bağlanıyor ve işlemini gerekleştiriyor. Örneğin Almanya’ya göndereceği kargo için işlem yapılıyor.
 • Hiçbir yazılım bilgisi gerektirmiyor.
 • Kurulum 3 saniye sürüyor.
 • WordPress’de her tema ile çalışabiliyor.
 • Her dilde kullanılabiliyor.
 • Woocommerce mağazalarındaki ürün ağırlık ve ölçü birimine göre otomatik fiyatlamalar yapılıyor.
 • Mağazalarındaki para birimine göre otomatik olarak o para biriminde fiyatlar geliyor.
 • Otomatik olarak desi hesabı ve ağırlık hesabı yapılıyor.
 • Sepette bulunan bir tek ürün için değil, sepetteki tüm ürünler için tek bir kargo rakamı çıkarılabiliyor.
 • Paketleme katsayısı ile kolileme sonrasında oluşabilecek ekstra giderleri baştan öngörebiliyorlar.
 • En önemlisi, 219+ ülkeye otomatik ve anında kargo fiyatını hesaplatıp, müşterilerinden kargo bedelini sipariş esnasında alabiliyorlar.

WOOCOMMERCE YURTDIŞI KARGO PLUGIN ‘İNİ NASIL İNDİRİP KURABİLİRİM?

KargomKolay WordPress Woocommerce yurtdışı kargo plugin’ini wordpress admin panelinize bağlandıktan sonra, Eklentiler sekmesinin altında aratıp kurabilirsiniz.

KargomKolay WordPress Plugin’i Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın.

Bir diğer yöntem ise, elle kurulum seçeneğidir.

 1. Plugin dosyasının içindekileri /wp-content/plugins/kargomkolay klasörü altına atın veya WordPress plugin yükleme sayfasından direk yükleyin.
 2. Plugini yüklenen pluginler listesinden aktifleştirin.
 3. Woocommerce gönderi ayarlarından KargomKolay plugin ayarları altında, müşteri anahtarınızı girin.
  KargomKolay bir gönderim şekli olarak ekleyin.

Her iki yöntemden biri ile kurulumu gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizden ilgili Müşteri Temsilciniz ile görüşüp, Müşteri anahtar ve şifrenizi girmek olacak.