Skip links

Vietnam Kargo Hizmeti | Vietnam’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Vietnam kargo

VİETNAM KARGO GÖNDERİMİ

Vietnam kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden Vietnam’a dair bildiklerimize bakalım.

VİETNAM TÜRKİYE TİCARET İLİŞKİLERİ

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye ile Vietnam arasındaki toplam ticaret hacmi 2017’de 3.2 milyar dolara ulaşmıştır. 2020’de bu rakamın 4 milyar dolara çıkarmayı hedefleniyor.

Tam adıyla Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, temelde bir tarım ülkesidir ve çalışan toplumun %70’i tarımla uğraşmaktadır. Ülkenin ana ürünleri pirinç, kauçuk ve maden kömürü olup ticaretin de büyük bölümünü bunlar oluşturmaktadır.

DEİK’in ortaklığında gerçekleşen Türkiye-Vietnam İş Konseyinde Vietnam’ın inşaat ve mühendislik alanlarında pek çok fırsatın olduğu belirtildi. Türk yatırımcıların Asya pazarlarına Vietnam üzerinden ulaşabileceğini, bu durumun da ticari ilişkilerimiz için son derece önemli olduğu vurgulandı.

VİETNAM TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca İhraç Ürünlerimiz:

 • Kabuklu meyveler
 • Baharatlar
 • Süt ve krema
 • Pamuklu mensucat
 • İlaçlar

Başlıca İthal Ürünlerimiz:

 • Telsiz telefon cihazları
 • Otomatik bilgi işlem makineleri
 • Sentetik filament iplikleri
 • Sentetik filament ipliklerden dokunmuş mensucat
 • Pamuk ipliği

VİETNAM ULUSLARARASI HAVAALANLARI

 • Hanoi Havaalanı
 • Hayfong Havaalanı
 • Ho Chi Minh City Havaalanı

VİETNAM’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Vietnam’a kargo göndermek için öncelikle hangi firmayla çalışmak istediğinizi seçmelisiniz. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde aynı hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut.

Vietnam kargo şirketleri hava kargo kullanmadığından gönderinizin adresine ulaşması ortalama 4 iş günü alır. KargomKolay’la çalışmaya karar verdiğinizde gönderinizi özenle paketler ve ortalama 2 iş gününde alıcısına teslim ederiz.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

VİETNAM KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Varış ülkeleri listesinden Vietnam’ı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster butonuna tıklayın.
 6. Türkiye Vietnam kargo ücretini saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

VİETNAM’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Vietnam’a kargo göndermek sadece 6 adımdan oluşuyor:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Vietnam’ı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 2. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arasın.

Daha da hızlı yardım almak isterseniz bizi arayabilir ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atabilirsiniz.Yurt dışına kargo göndermek için ihtiyacınız olan belgeleri öğrenmek için Gerekli Evraklar Listesi yazımızı okuyabilirsiniz.

VİETNAM KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Vietnam kargo fiyatlarını öğrenebilmek için gönderinizin ağırlık hesaplamasını doğru yapmalısınız. Tercih edilen yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Hesaplamayı doğru yaptığınızdan emin olun.  İşleminiz bittikten sonra fiyat hesaplamaya dönebilirsiniz.

VİETNAM KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Vietnam’a en hızlı teslimat için express kargo kullanmalısınız. Express kargo hizmetini tercih edip KargomKolay’a teslim ettiğiniz kargonuz ortalama 3 iş günü içinde alıcısına gönderilir.

TÜRKİYE VİETNAM KARGO ÜCRETİ

Türkiye Vietnam kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

VİETNAM TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Vietnam Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

PTT VİETNAM KARGO FİYATLARI

Vietnam’a kargo gönderirken PTT ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. PTT ile Vietnam’a göndereceğiniz bir paket ortalama 4 iş gününde alıcısına teslim edilir.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Vietnam’ı seçin. Daha sonra gönderinizin gram türünden ağırlığını girin. Artık PTT Vietnam kargo fiyatları ve teslimat süresini görebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

VİETNAM’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Vietnam kargo tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp paketinizi bizimle göndermeye karar verdiniz.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

VİETNAM KARGO YURT DIŞI TAKİP

Paketinizin her an nerede olduğunu bilmek isterseniz Vietnam yurt dışı kargo takip hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 • Kargonuz teslimata hazır olduğunda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Çıkan alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

VİETNAM PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Vietnam seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE VİETNAM’A EXPRESS TESLİMAT

Vietnam ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Vietnam Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Vietnam’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Vietnam’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Vietnam seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Vietnam için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Vietnam’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Vietnamkargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Vietnam için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Vietnam için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Vietnam kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Vietnam’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Vietnam’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Vietnam’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Vietnam’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Vietnam için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Vietnam’a en hızlı kargo hangisi?

Vietnam’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Vietnam’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Vietnam’a kargo nasıl gönderilir?

Vietnam’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Vietnam için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Vietnam’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Vietnam’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Vietnam’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Vietnam’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.