Skip links

UPS Kargo’dan Çevreci Atak: LOOP

Ups Kargo Terracycle

UPS Kargo: LOOP

UPS, yeni bir yeniden kullanılabilir paketleme sistemini denemek için geri dönüşüm şirketi TerraCycle ve tüketici ürünleri şirketlerinden oluşan bir koalisyona katıldı.

Loop sistemi sayesinde şirketler, daha sonra toplanabilecek, temizlenebilecek ve tekrar kullanılabilecek, UPS tarafından yönetilen teslimat ve teslim alma ile özelleştirilmiş, dayanıklı ambalajlarda ürünler sunacak.

İNOVASYON HER ŞEYDİR

Konu ile ilgili açıklama yapan UPS Satış ve Çözümleri Direktörü Kate Gutmann, “İnovasyon, UPS’te yaptığımız her şeyin anahtarıdır ve geri dönüşüm için ambalaj tasarımının yanı sıra geri dönüşüm için teslimat ve teslimat hizmetlerini içeren TerraCycle’ı desteklemekten heyecan duyuyoruz. Çevresel sürdürülebilirlikte bir lider ve dairesel bir ekonominin şampiyonu ve katalizörü olarak UPS, Loop‘u hayata geçirmek için sabırsızlanıyor” dedi.

Loop ile tek kullanımlık kutu ihtiyacını ortadan kaldırmak için bir “nakliye kutusu” kullanılıyor. Bu kutu tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılırken, kuru malları, sıvıları ve kişisel bakım ürünlerinin taşınmasında kullanılabiliyor. Kutu kırılmaya veya yıpranmaya karşı bir hayli dayanıklı olacak şekilde de tasarlanmıştır.

Kaynak: Recyclingtoday.com