Skip links

Yenişehir Hava Kargo için Kapılarını Açtı

Bursa Hava Kargo

BURSA HAVA KARGO YENİ DÖNEM BAŞLADI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan BTSO Lojistik AŞ’nin çalışmaları kapsamında Yenişehir Havalimanı hava kargo taşımacılığı hizmeti vermeye başladı. Yenişehir Havalimanı’ndan ilk kargo aktarmalı olarak Amerika’ya doğru yola çıktı.

HAVA KARGO TAŞIMACILIĞININ ÜSSÜ

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Yenişehir’den hava kargo seferlerinin başlatılmasının uzun süredir gündemlerinde olan bir proje olduğunu söyledi. Burkay ”Yenişehir’den başlattığımız hava kargo taşımacılığı ile üyelerimizin lojistik maliyetlerini minimize ederken, Bursa iş dünyasının ihracatına katkı sağlayacak ve bölgemizi havayolu kargo taşımacılığında önemli bir üs haline getireceğiz” dedi.

Hava Kargo

ZAMAN VE MALİYET AVANTAJI

Bursa ve Güney Marmara bölgesinin başta otomotiv, tekstil ve yaş sebze-meyve sektörü olmak üzere ciddi bir yük potansiyeli olduğunu belirten Burkay, “Bursa’nın lojistik hizmetlerini kapasite ve kalite olarak artırıyoruz. Daha öncesinde firmalarımız ürünlerini İstanbul üzerinden yurt dışına ulaştırıyordu. Bu durum hem maliyet hem de zaman kaybına yol açıyordu. MNG Kargo ile başladığımız projemizle artık firmalarımız ürünlerini hedef pazarlara çok daha ucuz ve hızlı bir şekilde ulaştırabilecek. Lojistik şirketlerimiz de yüklerini buraya getirecekler. İlk etapta haftada iki uçuş gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

BÖLGENİN MERKEZİ OLACAK

Yenişehir Havalimanı’nın lojistikte bölgenin çekim merkezi olacağına inandıklarını ifade eden Başkan Burkay, şöyle tamamladı: “Marmara Bölgesi’ne çok fazla ulaşım yatırımı yapıldı. İstanbul-İzmir otoyolu, Osmangazi Köprüsü, Avrasya tüneli gibi projelerle ulaşım önemli ölçüde rahatladı. Tüm bu yatırımlar Yenişehir’i de tüm Marmara Bölgesi’nde hizmet verecek önemli bir konuma taşıdı. Uçak kargo taşımacılığı da ihracatta firmalarımıza rekabet gücü kazandıracak önemli bir adım oldu. Önümüzdeki süreçte hem kargo hem de yolcu taşımacılığında Yenişehir’in arzu ettiği yere geleceğine inanıyoruz.”