UPS Kargo: DRONE ile Teslimat Peşinde

Haberler

Ups Kargo

UPS Kargo: DRONE ile Teslimat Peşinde

UPS Kargo, uçak şirketi Matternet ile ortaklaşa, ilk ticari drone teslimatını hastaneler arasında tıbbi bir örnek taşıyarak gerçekleştirdi.

Uçuş 26 Mart Salı günü Raleigh, Kuzey Carolina’da 5 lb’lik (yaklaşık 2.5 kg)  yük taşıyabilen ve 12 mil mesafeye kadar seyahat edebilen uzaktan kumandalı bir drone kullanılarak yapıldı.

UPS, WakeMed Health & Hospitals ağı için dronlar ile birden çok günlük uçuş yapacak. Dronlar teslimatın daha hızlı yapılabilmesini ve daha az zaman harcanmasını sağlıyor.

Bu girişim, UPS Taşımacılığın CEO’su David Abney’in UPS’in ticari gönderilerini artırarak sağlık ürünleri teslimatlarına girmesinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

Öte yandan UPS Kargo’nun kullandığı bu dron şirketin ilk insansız hava aracı da değil. UPS, üç yıl önce Ruanda’da kan, aşı ve tıbbi malzeme sağlamak için drone şirketi Zipline ile işbirliği yapmıştı.

Kaynak: Bloomberg

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp