Skip links

Ukrayna Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Ukrayna kargo

UKRAYNA KARGO İŞLEMLERİ

Ukrayna kargo işlemleri yazımızda aşağıdaki soruları sizin için cevaplandırdık;

 • Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Ukrayna kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Ukrayna’ya 10 kg’lık bir paket için ne kadar kargo ücreti ödenir?
 • Ukrayna’ya gönderilen bir yurtdışı kargonun fiyatını hesaplamanın en kolay yolu hangisidir?
 • Ukrayna kargonun takibi nasıl yapılır?

İçindekiler kısmına tıklayarak sayfadaki konulara ulaşabilirsiniz.

UKRAYNA KARGO

Ukrayna'ya kargo en kolay nasıl gönderilir

Ukrayna kargo rakamlarını artıracak bazı etkenler var. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri bu etkenler ilk ve en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor

2017 yılından bu yana kimlikle seyahat rejimi uygulamaya konulduğu Ukrayna Türkiye’nin son zamanlardaki en önemli ticari partnerleri arasında yer alıyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında Ukrayna’ya ihracatımız 1,46 milyar ABD doları, Ukrayna’dan ithalatımız 2,64 milyar ABD doları olmak üzere ticaret hacmimiz 4,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

Diplomatik ilişkileri 1992 yılından bu yana devam eden Ukrayna ile Türkiye arasındaki ithalat ve ihracatın daha da artması bekleniyor. Zira Türkiye, Ukrayna’nın başlıca ticaret ortakları listesinde Rusya, Almanya, Çin, Belarus’un ardından 5. sırada yer alırken, Türkiye Ukrayna’ya turunçgiller, tişört, fanila, örme ve örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı, örme mensucat ürünleri ihraç ediyor.

UKRAYNA’YA KARGOYU ARTIRACAK DİĞER FAKTÖRLER

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun(DEİK) verdiği bilgiler Ukrayna’ya kargo gönderimi rakamlarının büyük bir potansiyel barındırdığını ortaya koymaktadır. DEİK’in Ukrayna makamlarının resmi rakamlarından derlediği bilgilere göre 31 Aralık 2015 itibarıyla Ukrayna’daki Türk yatırımlarının tutarı 196,8 milyon dolar civarındadır. Türkiye Ukrayna’da doğrudan yatırımı bulunan 134 ülke arasında 21’inci sıradadır. Fakat gıda sektöründe faaliyet gösteren KBF Ülker, GSM operatörü Life, bankacılık sektörünün önemli oyuncularından Credit Europe Bank vb. Türk firmaları üçüncü ülkeler üzerinden gelen yatırım oldukları için bu tutara dahil edilmemişlerdir. Bu çerçevede, Ukrayna’daki Türk yatırımlarının fiili tutarının daha fazla olduğu değerlendirilmekte olup, bu rakamın 1 milyar doların üzerinde olduğu ifade edilmektedir.

Ayrıca Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) verilerine göre, Türk müteahhitlik firmaları Ukrayna’da 2018 yılının ilk çeyreği itibarıyla toplam değeri 5,5 milyar doları aşan 169 proje üstlenmiştir.

Ayrıca Türkiye’yi 2018’de ziyaret eden ziyaret eden 1 milyon 350 bin Ukraynalı turist önemli bir veri olarak kabul ediliyor.

Bu rakamlar Ukrayna kargo rakamlarının gelecekte daha da yükseleceğinin işaretleri olarak kabul edilmektedir. Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Ukrayna’ya,  Ukrayna’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Ukrayna’ya uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

UKRAYNA’YA KARGO NASIL GÖNDERİLİR

Ukrayna’ya kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

1 DAKİKADA UKRAYNA KARGO

Kargomkolay Anlatım

Ukrayna’ya kargo göndermek için anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz kargonuzun yurtdışı yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Ukrayna’ya gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Ukrayna’ya  ulaşacağı ortaya çıkar.

UKRAYNA KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Ukrayna kargo fiyatları hesaplama

Ukrayna kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Kiev’e gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

UKRAYNA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Ukrayna’ya kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

UKRAYNA KARGO FİYATLARI

ukrayana'ya 10 kg'lik bir paket için ne kadar kargo ücreti ödenir

 Ukrayna’ya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 104.28 Euro
 • 10 kg: 172.04 Euro
 • 20 kg: 190.3 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

UKRAYNA’YA KARGO GÖNDERİMİ İÇİN EN “HAVA”LI YOL  

Ukrayna’ya kargo gönderimi ihtiyacı ortaya çıktığında en makul ve hızlı yol hava kargodur dersek yanlış bir tez ileri sürmüş olmayız. İstanbul ile ülkenin başkenti Kiev arasında 1294 kilometrelik mesafe karayolu ile hiç durmayan bir vasıta ile 19 saatte kat edilebiliyor.  Ancak Ukrayna’ya kargo için karayolu tercih edilecekse hem sınır kapılarında beklemek, hem de geçiş belgeleri gibi zorunluluklar ortaya çıkacağından bu süre daha da uzayacaktır. Oysa aynı paket yurtdışı hava kargo ile gönderildiğinde daha kısa sürede varış adresine ulaşacaktır. Zira İstanbul Kiev arası uçak yolculuğu ortalama 1.5 saat sürmektedir. Bu süre ortalama olarak kargo gönderimi için de geçerli olacağından eğer kargoyu taşıyacak şirketin hemen seferi varsa evrak, koli ya da ihracat numunesini içeren gönderiniz çok kısa süre içinde Ukrayna’daki adrese ulaşabilir.

Diğer taraftan ülkenin büyük şehirlerinden biri olan Lviv’e gönderi yapılacaksa, Türkiye’den 2 bin 157 kilometre uzaklıkta bu şehre karayolu ile ulaşmak 1 günden fazla sürecektir. Bu mesafeyi havayolu ile aşmak ve kargonun bir an önce alıcısına ulaşmasını sağlamak daha makul bir çözüm olacaktır.

Ülkedeki ulaşım altyapısı da Ukrayna’ya gönderi yapmanın en kolay yolunun hava kargo olduğunu ortaya çıkarıyor. DEİK raporunda verilen bilgilere göre ülkenin demiryolu platformları ihtiyaca cevap vermemektedir. Bunun sonucunda konteynerlerin teslimatı gecikmektedir.  Ayrıca Odessa ve İlyiçevsk limanları talebe karşılık veremediği için TIR’ların limana giriş ve çıkışlarında büyük zaman kaybı yaşanmaktadır.

Tüm bu etkenler Ukrayna’ya kargo gönderecek kişi ve kurumları havayoluna sevk etmektedir.

TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’NIN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’nin en kalabalık ve en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, İzmir’den ya da Antalya’dan Ukrayna’nın en uzak ucuna kadar gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Ukrayna’da Kiev, Odessa, Lviv ya da Harkov’a kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

UKRAYNA KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

ukrayna kargo gönderim süresi

Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilecek bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO UKRAYNA FİYATLARI

Ukrayna’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Ukrayna fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Ukrayna’ya, Ukrayna’dan  Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Ukrayna’ya  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Ukrayna fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Ukrayna servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın, sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0,5 kg: 591.50 TL
 • 10 kg: 1001.50 TL
 • 20 kg: 1821.50 TL

UKRAYNA KARGO TAKİBİ

Yurtdışı kargo takip

Ukrayna kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz. Zira zamanında alıcına ulaşan bir kargonun işlerinizin rayında ilerlemesi üzerindeki etkisi olumlu olacaktır.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Ukrayna’ya  giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Ukrayna kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacağı gibi, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

UKRAYNA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması, aynı adımların izlenmesi yeterli.

Kiev’den İstanbul’a, Odessa’dan Ankara ya da Antalya’ya, Lviv’den Mersin’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

UKRAYNA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Ukrayna’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Ukrayna‘ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

UKRAYNA EXPRESS KARGO

Ukrayna express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren Kargomkolay, bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Ukrayna ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Ukranya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Ukranya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Ukranya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Ukranya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Ukranya için 0,5kg taşıma rakamları 30,18 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Ukranya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Ukranya kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Ukranya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Ukranya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Ukranya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Ukranya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Ukranya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Ukranya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Ukranya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Ukranya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Ukranya’ya en hızlı kargo hangisi?

Ukranya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Ukranya’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Ukranya’ya kargo nasıl gönderilir?

Ukranya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Ukranya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Ukranya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Ukranya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Ukranya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Ukranya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.