Ukrayna Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Yurt Dışı Kargo Hizmeti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Ukrayna kargo

UKRAYNA KARGO İŞLEMLERİ

Ukrayna kargo işlemleri yazımızda aşağıdaki soruları sizin için cevaplandırdık;

 • Ukrayna’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Ukrayna kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Ukrayna’ya 10 kg’lık bir paket için ne kadar kargo ücreti ödenir?
 • Ukrayna’ya gönderilen bir yurtdışı kargonun fiyatını hesaplamanın en kolay yolu hangisidir?
 • Ukrayna kargonun takibi nasıl yapılır?

İçindekiler kısmına tıklayarak sayfadaki konulara ulaşabilirsiniz.

UKRAYNA KARGO

Ukrayna'ya kargo en kolay nasıl gönderilir

Ukrayna kargo rakamlarını artıracak bazı etkenler var. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri bu etkenler ilk ve en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor

2017 yılından bu yana kimlikle seyahat rejimi uygulamaya konulduğu Ukrayna Türkiye’nin son zamanlardaki en önemli ticari partnerleri arasında yer alıyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında Ukrayna’ya ihracatımız 1,46 milyar ABD doları, Ukrayna’dan ithalatımız 2,64 milyar ABD doları olmak üzere ticaret hacmimiz 4,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

Diplomatik ilişkileri 1992 yılından bu yana devam eden Ukrayna ile Türkiye arasındaki ithalat ve ihracatın daha da artması bekleniyor. Zira Türkiye, Ukrayna’nın başlıca ticaret ortakları listesinde Rusya, Almanya, Çin, Belarus’un ardından 5. sırada yer alırken, Türkiye Ukrayna’ya turunçgiller, tişört, fanila, örme ve örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı, örme mensucat ürünleri ihraç ediyor.

UKRAYNA’YA KARGOYU ARTIRACAK DİĞER FAKTÖRLER

İki ülke arasındaki ticari ilişkiler kadar Ukrayna’da faaliyet gösteren ve büyük çoğunluğu küçük-orta ölçekli olan yaklaşık 600 Türk firmasının iş ve işlemleri de Ukrayna’ya kargo gönderimlerinde etkili olacak faktörlerden biriyken, Türkiye’yi 2018’de ziyaret eden ziyaret eden 1 milyon 350 bin Ukraynalı turist önemli bir veri olarak kabul ediliyor.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Ukrayna’ya,  Ukrayna’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Ukrayna’ya uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

UKRAYNA’YA KARGO NASIL GÖNDERİLİR

Ukrayna’ya kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

1 DAKİKADA UKRAYNA KARGO

Kargomkolay Anlatım

Ukrayna’ya kargo göndermek için anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz kargonuzun yurtdışı yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Ukrayna’ya gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Ukrayna’ya  ulaşacağı ortaya çıkar.

UKRAYNA KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Ukrayna kargo fiyatları hesaplama

Ukrayna kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Kiev’e gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

UKRAYNA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Ukrayna’ya kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

UKRAYNA KARGO FİYATLARI

ukrayana'ya 10 kg'lik bir paket için ne kadar kargo ücreti ödenir

 Ukrayna’ya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 102.30Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro. 

TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’NIN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’nin en kalabalık ve en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, İzmir’den ya da Antalya’dan Ukrayna’nın en uzak ucuna kadar gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Ukrayna’da Kiev, Odessa, Lviv ya da Harkov’a kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

UKRAYNA KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

ukrayna kargo gönderim süresi

Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilecek bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO UKRAYNA FİYATLARI

Ukrayna’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Ukrayna fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Ukrayna’ya, Ukrayna’dan  Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Ukrayna’ya  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Ukrayna fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Ukrayna servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın, sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 486 TL
 • 10 kg:826 TL
 • 20 kg:1506 TL

UKRAYNA KARGO TAKİBİ

Yurtdışı kargo takip

Ukrayna kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz. Zira zamanında alıcına ulaşan bir kargonun işlerinizin rayında ilerlemesi üzerindeki etkisi olumlu olacaktır.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Ukrayna’ya  giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Ukrayna kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacağı gibi, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

UKRAYNA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması, aynı adımların izlenmesi yeterli.

Kiev’den İstanbul’a, Odessa’dan Ankara ya da Antalya’ya, Lviv’den Mersin’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

UKRAYNA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Ukrayna’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Ukrayna‘ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

UKRAYNA EXPRESS KARGO

Ukrayna express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren Kargomkolay, bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Ukrayna ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp