Skip links

Turkish Cargo Dev Adımlarla İlerliyor

Turkish Cargo

TURKİSH CARGO DEV ADIMLARLA İLERLİYOR

Turkish Cargo, 2019 yılının ilk iki ayında küresel pazarda yaşanan daralmaya rağmen taşınan kargo tonajını yüzde 9,6 oranında artırdı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo’nun son iki yıl içerisinde Avrupa ve Uzak Doğu’dan beş büyük global hava kargo markasını geride bırakarak, 12. sıradan 7’nciliğe yükseldiğini açıkladı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 2019 yılı içerisinde büyümeye devam eden Turkish Cargo, hava kargo pazarının yüzde 5,8 oranında daralma gösterdiği ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) raporlarına göre talebin yüzde 5,7 oranında düştüğü ocak ve şubat ayında yüzde 9,6 tonaj artışı sağladı. Bu artış ile birlikte Turkish Cargo, World Air Cargo Data (WACD) listesinde 7. sıraya yükseldi.

Turkish Cargo 1

EN İYİ 5 HAVA KARGO MARKASI ARASINDA YER ALMA HEDEFİ

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo’nun, küresel hava kargo pazarındaki yükselişinin aralıksız sürdürmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

2019 yılının ilk iki ayında yakaladıkları bu başarının da sürpriz olmadığını ifade eden Aycı, şu değerlendirmelerde bulundu: “Biz bu başarıları iki yıldır yaşıyoruz. Son iki yıl içerisinde Avrupa ve Uzak Doğu’dan beş büyük global hava kargo markasını geride bırakarak, 12. sıradan 7. sıraya yükseldik. Özellikle pazardaki talebin daraldığı ve sektörü kara kara düşündüren rakamların dolaştığı ortamda, bu başarı Turkish Cargo’nun geleceğini daha da aydınlatıyor. Ortaya koyduğumuz kararlılık ve hava kargo pazarındaki büyüme stratejimiz ile Turkish Cargo, dünyanın en iyi 5 hava kargo markası arasında yer alacak. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”