Skip links

Tayvan Kargo Hizmeti | Tayvan’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Tayvan kargo

TAYVAN KARGO GÖNDERİMİ

Tayvan kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili önemli notları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Ancak yazımıza geçmeden önce, tropik ormanları, değişik coğrafyası, ulusal parkları, denizi, hayvan çeşitliliği ile çok sayıda güzelliği ülkesinde barındıran, Tayvan ya da resmi adıyla Çin Cumhuriyeti hakkında neler biliyoruz bakalım.

TAYVAN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘na göre, diplomatik ilişkilerin 1971 yılında tesis edildiği Türkiye ile Çin arasındaki işbirliği her iki ülkenin de dışa açılmaya başlamış, ekonomik ve siyasi olarak yükseldiği 1980’lerden itibaren hareketlilik kazanmıştır.  İkili ticaret hacminde ilk kez 1 milyar ABD Doları’nın aşıldığı 2000 yılından bu yana kaydedilen gelişme sonucunda 2018 yılı sonunda ticaret hacmimiz 23 milyar ABD Doları seviyesine ulaşmıştır.

TAYVAN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Mermer ve traverten
 • Krom
 • Bakır
 • Kurşun
 • Demir
 • Çinko
 • Tabii borat cevherleri
 • Bor oksitleri ve borik asitler

Başlıca ithalat ürünlerimiz: 

 • Otomatik bilgi işlem makinaları ve üniteleri
 • Hücresel/diğer kablosuz ağlar için telefonlar
 • Oyuncaklar
 • Ses-görüntü ve diğer bilgileri almaya, çevirmeye ve vermeye yarayan araçlar
 • Yük/insan taşıma amaçlı gemiler

TAYVAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Chiayi Airport
 • Lyudao Airport
 • Hengchun Airport
 • Hualien Airport
 • Kaohsiung Airport
 • Kinmen Airport

TAYVAN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Tayvan’a kargo göndermek için öncelikle uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşmak, kaliteli bir süreç yaşamanız için ilk adım olacaktır. Yurt içinde bu hizmeti daha kısa sürede veren KargomKolay, tüm süreci yakından takip etmektedir.

Genellikle hava kargo kullanmayan Tayvan kargo firmaları paketinizi ortalama 5 iş günü içerisinde
alıcınızın adresine gönderir. Ancak, kargonuzun hızlı bir şekilde alıcısına ulaştırılmasını isterseniz, ortalama 2 iş günü içerisinde alıcınıza teslim edebilen KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’den Tayvan’a kargo ve Tayvan’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay, Tayvan’a tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

TAYVAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Tayvan’a kargo gönderim ücretlerini, aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz;

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Tayvan’ı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Tayvan kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

TAYVAN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Tayvan’a kargo gönderimi, KargomKolay ile çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Tayvan’ı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Tayvan’a kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.
 8. Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

TAYVAN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Tayvan’a kargo göndermeye karar verdiniz ve Tayvan kargo ücretlerinin ne kadar olduğu, paketinizin neye göre hesap edildiğini merak ediyorsanız söyleyelim, öncelikle paketinizin ağırlığını ölçmek gerekir. Bunun için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

8 KG ağırlığında bir paket göndereceksiniz. Paketinizin ölçüleri ise, 40*40*40 ebatlarında. Tayvan’a kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda  12,8 desi gelmiştir. Fiyatlandırma, kilogram ve desi  türünde en yüksek çıkan rakam üzerinden yapılmaktadır.

TAYVAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Tayvan’ göndereceğiniz paketin teslimat süresi, Express kargo seçeneğini tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisinde Tayvan’a ulaşır.

 • Türkiye’den Tayvan’a kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir. Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TÜRKİYE TAYVAN KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Tayvan’a kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TAYVAN TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Tayvan’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:57,50 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg:354,20 €
 • 20 kg:572,00 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO TAYVAN FİYATLARI

PTT kargo ile Tayvan’a kargo göndermek için, PTT kargo yurt dışı seçeneğini de seçebilirsiniz.Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Tayvan kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Tayvan’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Tayvan’a seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

TAYVAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Aşağıdaki yazımızda, Tayvan’a kargo gönderim aşamalarına rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

 1. Tayvan’a göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesaplayarak, sitemiz üzerinden fiyatı öğrenip, bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

TAYVAN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Tayvan’a kargo göndereceksiniz, ancak  göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere nasıl ulaşacağınız konusunda KargomKolay sizlere rehberlik edecektir.  Tüm bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

TAYVAN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile Tayvan’dan Türkiye’ye gönderilen veya Tayvan’dan Türkiye’ye getirilen bir paketin nerede olduğuyla ilgili tüm aşamalara PTT yurt dışı kargo takip Tayvan seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE TAYVAN’A EXPRESS TESLİMAT

Tayvan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Tayvan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Tayvan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Tayvan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Tayvan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Tayvan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Tayvan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Tayvan kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Tayvan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Tayvan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Tayvan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Tayvan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Tayvan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Tayvan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Tayvan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Tayvan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Tayvan’a en hızlı kargo hangisi?

Tayvan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Tayvan’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Tayvan’a kargo nasıl gönderilir?

Tayvan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Tayvan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Tayvan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Tayvan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Tayvan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Tayvan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.