Skip links

Rusya Kargo Hizmetlerinde Kargomkolay Yanınızda

Rusya Kargo

RUSYA’YA HAVA KARGO İLE İHRACAT HEM KOLAY, HEM HIZLI 

Moskova – İstanbul arası karayoluyla az değil tam 2 bin 149 kilometre. Bugün İstanbul’dan otomobiliyle yola çıkan bir kişi tam 30 saat sonra yani 1.5 günde Moskova’ya ulaşabiliyor. Rusya’nın uzak ucu Ekatarinburg ise karayolu ile 53 saat uzaklıkta. Bu da hemen hemen 2.5 güne denk geliyor.

RUSYA’YA KARAYOLU KARGONUN HIZLI ALTERNATİFİ HAVA KARGO

Peki karayolu ile bu kadar uzak olan Rusya’ya ve şehirlerine kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum hangi yolu izlemeli? Birbirinden binlerce kilometre uzak olan bu iki ülke arasında kargo göndermek ne kadar zor?

Rusya’ya yurtdışı uçak kargo göndermek www.kargomkolay.com ile gerçekten kolay. Bugün İstanbul’dan yola çıkacak bir ihracat numunesi kargomkolay ile beklediğinizden daha hızlı bir şekilde varış adresine ulaşır.

Bürokrasisi hayli katı, kuralları esnetilemeyecek kadar kesin olan Rusya’ya kargo göndermek isteyen bir KOBİ ya da mikro ihracat yapmak isteyen bir kişinin takip etmesi gereken yollar nelerdir? Hangi kurallara dikkat edilirse işler hızlanır, neler yapılmazsa sorunlar dağ gibi büyür?

Rusya’ya en ucuza kargo göndermek için ne yapmak gerekir?  Rusya’ya hava kargo ile gönderilemeyecek ürünler var mı?

www.kargomkolay.com bu ve daha fazla sorunun cevabını sizin için verir, yasalar çerçevesindeki her ürünü en kısa sürede, en güvenilir şekilde uçak kargo ile en ucuza Rusya’da adresine ulaştırır.

Rusya Kargo

VİZESİZ RUSYA HAVA KARGO POTANSİYELİNİ ARTIRIR MI?

Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu Rusya Türk ihracatçının gözde pazarlarından. Özellikle Şubat 2019’da Rusya Devlet Bakanı Vladimir Putin’in imzaladığı kararname ile uluslararası taşımacılık alanında çalışan Türk şoförleri, Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerine gidenler ve kısa süreli iş seyahati için Rusya’ya giden hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vizesiz giriş yapabilecek olmaları ticareti daha da kolay hale getirdi.

Türkiye ile Rusya arasında ticari ilişkileri ciddi anlamda artırması beklenen vizesiz seyahatin Rusya hava kargo potansiyeli üzerindeki etkisini de yakın gelecekte görme imkanı olacak.

RUSYA’YA HAVA KARGO UZMANLIK İSTER

Ama şimdi Rusya’dan Türkiye’ye Türkiye’den Rusya kargo göndermenin en hızlı www.kargomkolay.com’a ulaşıp, ürününüzü işinin uzmanı ellere teslim etmek…

Rusya özellikle iş insanları için oldukça özel bir ülke. Türk müteahhitlerinin bugüne kadar 60 milyar doların üzerinde değere sahip 2 bine yakın proje gerçekleştirdiği Rusya ile tarafından bugüne kadar Rusya www.kargomkolay.com’un da en yoğun çalıştığı ülkelerin başında geliyor.

Gelin şimdi bu yoğunluğun sebeplerine kısaca göz atalım. Rusya’ya hava kargo potansiyelini de zamanla artıracak ikili iş ilişkilerini, siyasal gelişmeler ışığında irdeleyelim.

BİNLERCE YILLIK KOMŞULUK, BİNLERCE YILLIK İŞ PARTNERLİĞİ

Türkiye ve Rusya’nın ilişkileri 15’inci yüzyıl Osmanlı ile Çarlık Rusya’sı dönemine dayanıyor.

Binlerce yıllık ilişki o dönemki adıyla Sovyet Rusya’nın Kurtuluş Savaşı’nı da desteklemesi ile cumhuriyetin ilk yıllarında da hayli yoğundu. Dünyanın iki kutuplu hale geldiği ve Türkiye’nin Amerika’ya taraf olduğu yıllarda ilişkiler azaldı ama soğuk savaşın sonra ermesi ile ilişkiler yeniden canlandı.

TÜRKİYE- RUSYA TİCARETİNİ KESİNTİYE UĞRATAN SEBEPLER

Ama Rusya – Türkiye ilişkileri sıcak siyasetten her zaman yoğun bir şekilde etkilendi. Son olarak Kasım 2015 ‘de Suriye sınırında Türkiye hava sahasını ihlal eden Rus uçağının Türk uçakları tarafından düşürülmesi ilişkileri onarılması zor bir şekilde zedeledi. Rus uçağının düşürülmesi özellikle turizm sektörünü negatif yönde etkilerken, iş Türk ürünlerine ambargoya kadar vardı, vize muafiyetleri de kaldırıldı.

Zedelenen ilişkiler 3 yılda ancak toparlanabildi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin imzaladığı kararnameyle uluslararası taşımacılık alanında çalışan Türk şoförler ile kısa süreli iş seyahati için Rusya’ya giden hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vizesiz girişin yolunu açtı.

İHRACAT ARTARSA HAVA KARGO TALEBİ DE ARTAR MI?

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye’den Rusya‘ya 2018 yılında geçen yıl 2 milyon 623 bin tonluk ihracat gerçekleştirildi. Bu ihracatın parasal karşılılığı 3 milyar 453 milyon 233 bin 741 dolara ulaştı. Bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında artan ihracatta ilk sırada ise yaş sebze ve meyveler bulunuyor.

Diğer taraftan Rusya’dan ithalat, ihracatın neredeyse 7 katı civarında, tam 22 milyar dolar. Rusya bu rakam ile 2018 yılında en fazla ithalat yaptığı ülke oldu.

Rusya Kargo

TURİSTLER DE HAVA KARGO GÖNDERİR

Rusya Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkelerin başında geliyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2014 yılında ülkemize gelen Rus turist sayısı 4,5 milyona yaklaşırken, 2015 ve özellikle 2016’da uçak krizi nedeniyle ciddi düşüşler yaşandı. 2017’de ise 2017’de Rus turist sayısında 4,7 milyon kişi ile rekor kırılırken, bu rekor 2018 yılında 5,9 milyonla egale edildi.

Sayıları neredeyse orta ölçekli bir Avrupa ülkesine eş olan Rus turistler Türkiye tatilleri sırasında ülkelerine göndermek istedikleri herhangi bir paket için doğaldır ki hızından dolayı hava kargoyu tercih edeceklerdir.

Rusya Kargo

RUSYA’YA HAVA KARGONUN ASIL POTANSİYEL MÜŞTERİLERİ

Ama Türkiye’den Rusya’ya, Rusya’dan Türkiye hava kargonun asıl potansiyel müşterileri ihracatçılar ve Rusya’da iş yapan Türk iş insanları. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Rusya’da bin 500 Türk firması faaliyet gösteriyor. Bu firmaların toplam yatırım tutarı 10 milyar dolardan fazla.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Rusya’da yatırım yapan büyük ölçekli Türk şirketlerinden bazıları şöyle: Enka, Koç, Zorlu Grubu, Efes, Şişecam, Kale Grubu, Eczacıbaşı… Türk firmalarının en çok Moskova, Tataristan (Alabuga Serbest Ekonomik Bölgesi), Rostov, Krasnodar, Soçi, Novorossisk, Lipetsk, St. Petersburg’da yatırımlarını hayata geçiriyor.

Ülkemizdeki Rus yatırımlarının toplam değeri de 10 milyar dolara yaklaşırken bu yatırımlar turizm, petrol/gaz işleme ve depolama alanında yoğunlaşıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren Rus firmaları ya da Rusya’da faaliyet gösteren Türk firmaları iki ülke arasında hava kargo trafiğini artıracak potansiyel müşteriler olarak  karşımıza çıkıyor. İş ilişkileri arttıkça ürün numuneleri ya da evrakların iki ülke arasındaki dolaşımı artacak, hız isteyen müşteriler de binlerce kilometreyi karayolu ile aşmak yerine Rusya’dan Türkiye’ye Türkiye’den Rusya’ya en ucuz ve hızlı şekilde hizmet almak hava kargoyu tercih edeceklerdir.

Rusya Kargo

RUSYA’YA KARGO GÖNDERMENİN GÜVENİLİR ADRESİ

Yasalara ve uluslararası kurallar çerçevesinde aklınıza gelebilecek her ürünü 220 dünya ülkesine söz verdiği teslimat süresinde, güvenli ve sağlam şekilde ulaştıran www.kargomkolay.com Rusya’ya kargo göndermenin de en kolay yolu…

KISA TESLİMAT SÜRELERİ

Rusya www.kargomkolay.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat sözü verip bu sözünü de mutlaka yerine getirdiği ülkelerden sadece biri.

Rusya’ya kolay hava kargo göndermek için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak…

Rusya Kargo

RUSYA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

Rusya kargolarını gönderirken en önemli iş özüm ortağınız olmak için çalışan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

Rusya’ya nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz”

Rusya’ya evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Rusya’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Rusya’ya ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli.”

Rusya’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz”

Rusya hava kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede Rusya’da olur ? Kargonuz  ekspres kurye ile ortalama 1-2 iş günü içinde ulaşır”

Rusya’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo için de aynı süre mi geçerli?

Rusya hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Rusya kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Rusya’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?

Rusya gümrüğü anlatıldığı kadar sıkı prosedürleri olan bir gümrük mü?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı, minimum 1, maksimum 3 iş gününde kargonuzu istediğiniz adrese ulaştıran, başarısını bugüne kadar verdiği hizmet ile ispatlamış olan kargomkolay.com’da.

Rusya Kargo

RUSYA HAVA KARGO GÖNDERİMİNDE YASALARA TAM UYUM

Rusya’ya kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Rusya’daki herhangi bir adrese, ya da Rusya’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya hava yolu kargo taşımacılığı yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

70 KG ÜZERİ KARGOLAR GÜMRÜK MEVZUATINA TABİ

Rusya’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

RUSYA’YA YURTDIŞI KARGODA KİŞİSEL HİZMET

Türkiye’den Rusya’ya kargo ile gönderilen ürün ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden gönderdiğiniz kiş de teslim alabilir.

Rusya Kargo

FATURA NUMARASI İLE KARGO TAKİBİ

Rusya yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara takip edebilirsiniz. Kesintisiz kargo takibi  ve kargo hareketlerinin anlık olarak izlenmesi ile göndericinin tüm tereddütlerini de ortadan kaldırıyor.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

RUSYA KARGODA, TALEPLERE GÖRE TAŞIMA

Rusya kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. www.kargomkolay.com bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız müşterilerimizin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışmaktadır.

Rusya Kargo

RUSYA YURTDIŞI UÇAK KARGO FİYATLARI

En kısa sürede en doğru hizmeti almak adına tercih edilirliği her geçen gün artan yurtdışı hava /uçak kargo fiyatları Rusya özelinde şöyle:

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içinde. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir ürün gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…

Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…