Polonya Kargo Hizmetlerinde Çözüm Ortağınız

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Polonya kargo

Polonya Kargo Servisi

Polonya’ya kargo göndermek isteyenler hangi yolları izlemeli? Türkiye’den İsrail’e kargoİsrail’den Türkiye’ye kargo göndermek isteyen bir ihracatçı hangi yolları izlemeli? Türkiye’den Polonya’ya en çok kargo gönderme ihtiyacı duyacak kesimler hangileridir?

Avrupa Birliği içinde ekonomik açından 6. büyük ülke konumundaki Polonya, Türkiye ile ekonomik ve siyasi anlamda hep sıcak ilişkileri olmuş bir ülke.  Savaş dönemleri dışında hep olumlu seyir izleyen bu ilişkiler sonucunda ikili ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

POLONYA’YA KARGO HAREKETLİLİĞİ   

Çoğumuzun Polonya ile ilgili bilgisi tarih kitaplarına dayanır. Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesi ile birlikte, 5 yıl süren ve dünyayı kasıp kavuran 2. Dünya Savaşı da başlamış oldu. İşte o Polonya savaşın yaralarını sardığı gibi Avrupa’nın en önemli ekonomilerinden bir olmayı da başardı.

Türkiye Polonya arasında 1414 yılında başlayan ilişkiler ise yukarıda da değindiğimiz gibi olağanüstü durumlar dışında hep olumlu bir seyir izledi. Hem siyasi hem ekonomik hem de sosyal anlamda devam eden bu ilişkiler iki ülkeye de değer getirdi.

Bu açıdan baktığımızda Polonya hava kargo gönderme açısından hareketlilik yaşanacak pazarların başında geliyor. Bu tezimizi dayandırdığımız gerekçelere gelirsek…

Polonya kargo

TÜRKİYE – POLONYA İLİŞKİLERİ VE TİCARİ İLİŞKİLER

Türkiye ile Polonya arasındaki ilişkiler 15. yüzyıldan bu yana devam ediyor. Birinci Dünya savaşı sonrasında bağımsızlığını kazanan ülke,  Türkiye Cumhuriyeti’ni resmen tanıyan ilk ülkelerin de başında geliyor.

Bu yüzlerce yıllık ilişki ticarete de yansıyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Polonya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 6.45 miyar dolar seviyelerinde ve ithalat- ihracat dengesi Türkiye lehine. Türkiye Polonya’ya 3.34 milyar dolar ihracat yaparken, bu ülkeden 3.1 milyar dolarlık dış alım gerçekleştirdi. Rakamlar Polonya’ya yapılan ihracatın artış trendinde olacağını da gösteriyor. Zira 2016’da 2 milyar 651 milyon dolar olan dış satım, 2017’de 3 milyar dolar sınırını rahat bir şekilde aşmış ve 2018’de 3.34 milyar dolara ulaşmış.

Polonyaya kargo

İHRACAT 18, İTHALAT 20 KAT ARTTI

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı verileri iki ülke arasında ticaret hacminin 2000 yılından bu yana düzenli bir artış içinde odluğunu gösteriyor. 2000-2017 yılları arasında Türkiye’nin Polonya’ya ihracatı 18 kat, Polonya’dan ithalat oranı da 20 kat artmıştır

Taşıtlar, kara taşıtları için parçalar, tekstil ürünleri ve meyveler Türkiye’den Polonya’ya yapılan ihracatta başı çekiyor. Otomobiller, dizel motorlar, kara taşıtları için parçalar, radyo, televizyon, radar vb. cihazların parçaları ve otomatik bilgi işlem makineleri ise Polonya’dan ithal edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

İHRACATIN POLONYA HAVA KARGOYA ETKİSİ

Türk ihracatçılarının yıllardır devam eden istikrarlı çalışmaları kendilerine olduğu kadar yurtdışı hava kargo pazarına da olumlu yansıyacaktır. Zira ihracatçılarımız sadece kara yolunu değil gerektiği zaman hava yolunu da kullanacaklar, ya da numuneleri için Polonya’ya hava kargo hizmeti alacaklardır.

Bu noktada Ticaret Bakanlığı’nın bir uyarısı ihracat rakamlarının artışı noktasında oldukça bilgi verici.

Türk firmalarıyla ilk defa çalışan Polonya firmaları genellikle küçük sevkiyatlarla başlamakta, ürün ve ihracatçılara güvenin oluşmasıyla birlikte daha büyük hacimlerle çalışmaktadırlar. Bu küçük hacimli sevkiyatlar için kocaman kocaman TIR’ların yollara çıkmayacağını düşünürsek Türkiye’den Polonya’ya ihracatın ilk kısmının hava kargo yoluyla gerçekleşebileceğini çok rahat söyleyebiliriz.

Polonya kargo

YATIRIMCILARIN POLONYA’YA KARGO TALEBİ

Türkiye’den Polonya’ya kargo ya da Polonya’dan Türkiye’ye kargo potansiyelini artacağı öngörüsü için tabiidir ki sadece ihracat rakamlarının artışı gerekçe gösterilemez.  İki ülkede yatırım yapan girişimciler de hava kargo potansiyelinin artışında etkili olacaktır.

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2002- 2018 yılları arasında Polonya’da 78 milyon dolarlık Türk yatırımı bulunuyor. Ülkede büyük bir bölümü hazır giyim sektöründe olmak üzere yaklaşık olarak 100 üzerinde Türk firması faaliyet gösteriyor. Bavul ticareti ile başlayan, sonraları ise toptan satışa geçen bu firmaların yine büyük bir bölümü İstanbul Laleli-Merter piyasasından mal alıyor. Ayrıca yaş meyve-sebze, helva, kuru meyve ve şekerleme, iplik boyaması ve bilgi teknolojileri alanında Varşova, Gdansk ve Lodz şehirlerinde faaliyet göstermekte olan Türk firmaları da bulunmaktadır. Bunlar dışında Polonya’da ev tekstili, kumaş ve döşemelik kumaş, mermer ve doğal taş, gıda, sabun, kablo, ambalaj malzemeleri, kauçuk conta vb. gibi ürünlerin Türkiye’den ithalat ve dağıtımını yapan Türk firmaları da var.

HAVA KARGONUN HIZI; PAHA BİÇİLEMEZ

Aynı dönemde Polonyalı müteşebbisler de Türkiye’de 36 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Türkiye’de elektrik-gaz-su, imalat sanayii, inşaat, madencilik ve taş ocakçılığı, toptan ve perakende ticaret, ulaştırma, haberleşme ve depolama hizmetleri ile gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren 74 adet Polonya menşeli firma faaliyet gösteriyor.

Bu rakamlar Polonya-Türkiye arasında ekonomik ilişkilerin yakın bir dönemde daha da artacağının en önemli göstergesidir.

Ayrıca her iki ülkede faaliyette bulunan firmaların iki ülke arasındaki hava kargo trafiğin de artıracaklarını öngörebiliriz. Yurtdışı hava kargonun özellikle hız faktörü burada çok önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. .

Polonya kargo hizmetleri

ÖĞRENCİLER POLONYA’DAN TÜRKİYE’YE HAVA KARGO GÖNDERİR Mİ?

Türkiye ile Polonya arasında ticaret hacminin daha yüksek seviyelere çıkabileceğini, dolayısıyla iki ülke arasında kargo trafiğinin de artabileceğini gösteren bir diğer gösterge ise Polonya’daki Türk öğrencileri… Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Polonya’da yaşayan Türk vatandaşlarının sayısını Erasmus öğrencileri de eklendiğinde 10 bin kişiye yaklaştığı bilgisini veriyor. Bu arada Polonya Türk öğrencilerinin Erasmus için en çok tercih ettiği ülkelerin de başında geliyor.

Hem Polonya’da yaşayan Türk vatandaşları hem de Türk öğrenciler Polonya’dan Türkiye’ye Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderebilecek kişiler arasında ilk sıralarda yer almaz mı?

POLONYALI TURİST SAYISI YÜZDE 118 ARTTI

Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke Polonya dedik ama; Polonya, Varşova Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi ve Poznan Adam Mickiewicz Üniversiteleri’nde Türkoloji Bölümleri ve yine Varşova’da bulunan Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile de öne çıkmaktadır.

Öte yandan son yıllarda Polonya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında ciddi anlamda bir artış yaşandı. 2016’da 205 bin 701 olan Polonyalı turist sayısı 2017’de 296 bin 120’ye yükseldi. Asıl rekor ise 2018’de kırıldı. Geçen yıl Türkiye’ye gelen Polonyalı turist sayısı yüzde 118‘lik artış ile 646 bin 345’e yükseldi.

Tüm bu rakamlar yazının başında ileri sürdüğümüz “Polonya’ya hava kargo talebi önümüzdeki yıllarda ciddi anlamda artabilir” tezimizin gerekçeleri olarak kabul edilebilir.

Polonya kargo

POLONYA’YA HIZLI HAVA KARGONUN YOLU KARGOMKOLAY

Türkiye ile ilişkileri bu denli sıcak ve hareketli olan Polonya’ya kargo göndermek isteyenler için en hızlı yol kargomkolay’dan geçiyor.

Yasalara ve uluslararası kurallara uygun, ayrıca hava kargo gönderilecek ülkelerin özel hükümlerini de ihlal etmeyen her ürünü harita üzerindeki her ülkeye güvenli ve sağlam şekilde ulaştıran www.kargomkolay.com Türkiye’den Polonya’ya da kargo göndermenin en güvenilir yolu.

TAM ZAMANLI TESLİMAT

Kargomkolay, karayolu ile birbirinden 2 bin 190 km uzaklıkta olan İstanbul- Varşova arasındaki bu mesafeyi hava kargo yolu ile sizin lehinize kısaltıyor. Polonya ve önemli şehirleri www.kargomkolay.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat yapabildiği ülkeler arasında yer alıyor.

Polonya’ya kargo göndermek için yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızı açmak ve www.kargomkolay.com sayfasına girmek.

Polonyaya kargo

POLONYA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

Polonya kargolarını gönderirken çözüm ortağınız olan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

Polonya’ya nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”

Polonya’ya evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Polonya’a  evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Polonya’ya hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

Polonya’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

Polonya’ya kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede Polonya’ya e ulaşır?

Polonya’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

Polonya’ya hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Polonya’ya  gönderdiğimiz kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

Polonya kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Polonya’ya  gönderilmeyecek ürünler var mı?

Polonya AB’ye girdikten sonra gümrük yasalarında neler değişti?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi  bekliyor.

Polonya ihracat

POLONYA KARGO GÖNDERİMİNDE GÜMRÜK MEVZUATINA DİKKAT

Polonya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, bu husus mutlak surette göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞMA SİSTEMİ

Kargomkolay yurtdışı hava kargo hizmeti verirken müşteri odaklı çalışma prensibiyle yol alıyor.  Polonya’ya kargo gönderecekseniz, gönderinizin hemen alıcının elinde olmasını istiyorsanız; istekleriniz doğrultusunda gönderinizi sizden alıyoruz ve yine istekleriniz doğrultusunda alıcıya teslim ediyoruz. kargomkolay’dan alacağınız hizmetin niteliğini siz ve sizin istekleriniz belirliyor.

Polonya

KESİNTİSİZ KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemlerini web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Kesintisiz anlık kargo takibi ile  göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Size Özel Polonya Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp