Belçika Kargo Hizmeti: İki Ülke Arası Ticaret Artıyor

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Belçika Kargo

Belçika Kargo

Bu yazımızda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen Avrupa Birliği’nin kalbi konumundaki Belçika’yı ve Belçika kargo hizmetimiz ile ilgili detaylardan bahsedeceğiz. Başkenti Brüksel aynı zamanda AB’nin de başkenti olan Belçika lezzetli çikolataları ile dünyaya tat katıyor.

Peki 11.3 milyonluk nüfusu ile İstanbul’dan bile küçük olan Belçika’ya kargo göndermek isteyenler hangi yolu izlemeliler? Türkiye’den Belçika’ya kargo göndermenin en kısa ve güvenli yolu hangisidir? Türkiye ile Belçika arasındaki hava kargo potansiyeli hakkındaki öngörüler nelerdir?

Bu soruların cevapları kargomkolay sizi bekliyor ama önce Türkiye ile Belçika arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilere kısaca bir göz atalım. Bu ilişkiler Belçika – Türkiye arasında kargo trafiğinin geleceğini de ortaya koyan veriler olmaları açısından önem taşıyor…

Belçikaya Kargo

TÜRKİYE – BELÇİKA TİCARİ İLİŞKİLERİ

Avrupa Birliği organizasyonundaki en önemli ülkelerden biri olan Belçika Türk girişimcilerinin de gözde ihracat pazarlarından. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2017 yılında Türkiye’nin Belçika’ya ihracatı 3 milyar 157 milyon dolar seviyesine çıktı. Çıktı diyoruz çünkü, 2016 yılında ülkemizin Belçika’ya dış satımı 2 milyar 549 milyon dolardı. Yani 2016- 2017 yılları arasındaki ihracat artışı yüzde 24’ü bulmuş durumda.

Belçika Kargo

BELÇİKA’DAN İTHALAT

Türkiye’nin Belçika’dan ithalatı ise 3 milyar 729 milyon Dolar. Bu rakamlarla iki ülke arasındaki ticaret hacmi 2017 yılında 6 milyar 886 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam 2016 yılına kıyasla ikili ticaret hacminde yüzde 20’lik bir artışına da işaret ediyor.

Türkiye Belçika’ya motorlu taşıt ve ekipmanları, tekstil ürünleri, makine ve teçhizat, plastik ihraç ederken, kimya ve ilişkili sanayi ürünleri, plastik, ana metaller, makine ve teçhizat, otomobil parçalarını da ithal ediyor.

TİCARETİN BELÇİKA KARGO GÖNDERİMLERİNE ETKİSİ

İki ülke arasında artan ticari ilişkiler, Belçika’ya kargo trafiğinin seyrinin yukarıya doğru olacağına işaret ediyor. Türk ihracatçılar hem evrak gönderimleri için hem de acil ulaşması gereken diğer gönderileri için hızlı kargo gönderim hizmetini tercih edebiliyorlar.

Belçika Kargo

KARŞILIKLI YATIRIMLAR ve KARGO İHTİYACI

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre 2002-2016 döneminde Belçika’dan Türkiye’ye yapılan toplam yatırım miktarı 8 milyar 209 milyon dolar seviyesinde. Aynı dönemde Türkiye’den Belçika’ya yapılan doğrudan yatırımların miktarı 312 milyon dolar olarak gerçekleşti.  2017 yılı sonu itibariyle ülkemizde 614 Belçika sermayeli şirket faaliyet gösterirken Merkez Bankası verilerine göre 2002-2017 döneminde Belçika sermayeli firmalar tarafından ülkemize gerçekleştirilen doğrudan yatırımların toplamı 8 milyar 424 milyon dolar tutarındadır. Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Belçika’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı 320 milyon dolar civarındadır.

KARGO POTANSİYELİ ARTIRMASI BEKLENEN DİĞER ETKENLER

Belçika Türkiye arasında kargo potansiyelini yukarılara doğru taşıyacak başka etkenler de var.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Belçika’da yaklaşık 240 bin Türk vatandaşı yaşıyor. Federal Parlamentoda yedi Türk kökenli siyasetçi yer alıyor. Bölgesel Parlamentolarda ise dördü Başkent Brüksel Parlamentosunda, biri Flaman Parlamentosunda olmak üzere beş Türk kökenli üye var.

Diğer taraftan Türk vatandaşları işçi ve işveren olarak pek çok sektörde çalışıyor. Sayıları 5 bini bulan Türk işverenler, yaklaşık 14 bin kişiye  istihdam sağlıyor.

Belçika Kargo

BELÇİKA’DA YAŞAYAN VE ÇALIŞANLARIN KARGO GONDERİMLERİ

Belçika’da yaşayan ve çalışan bu kesim Belçika’dan Türkiye’ye Türkiye’den Belçika’ya kargo gönderme potansiyeli en yüksek kesim olarak karşımıza çıkıyor.

2017 yılında Türkiye’yi ziyaret eden 420 bin Belçika vatandaşı da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artışına dolaylı katkı sağladılar. Belki de tatilleri sırasında ortaya çıkan gönderim ihtiyaçları için hava kargoyu kullandılar.

Yurtdışı Kargo

BELÇİKA’DAN MANİSA’YA 33 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Belçika’nın Türkiye’deki en yeni ve güncel yatırımı gıda sektöründen. Unlu mamul, pasta ve fırıncılık sektöründe yüzde yüz Belçika sermayeli bir aile işletmesi olarak 77 yıldır aynı alanda faaliyet gösteren La Lorraine Unlu Mamuller Grubu dünyadaki 13. üretim tesisini Manisa’da 2016 yılında faaliyete soktu. Firma bu fabrika için yaklaşık 33 milyon Euro’luk yatırım yaptı, 2018’de de ek olarak 20 milyon Euro’luk ek yatırım kararı alındı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK)  Belçika bülteninde yer alan bilgilere göre Yağmur Mobilya, Metal Yapı, Sarar, Gümüşsuyu, Gülsoy Tekstil ve Kavaklıdere şarapları gibi Türk firmaları Belçika’da hizmet veriyor. Ayrıca, Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan Ülker’in 2007 yılında 80 yıllık lüks çikolata markası Belçikalı Godiva’yı 850 milyon dolara satın alması da iki ülke arasındaki hareketli ekonomik ilişkilerin göstergesi.

Belçikaya Kargo

BELÇİKA KARGO’DA TAM ZAMANINDA TESLİMAT

Türkiye’ye uçak yolculuğu ile yaklaşık 3.5 saatlik uzaklıkta bulunan Belçika www.kargomkolay.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat yapabildiği ülkeler arasında.Kargonuzu bize teslim ettiğiniz zaman sizin tercihlerinize göre şekillenecek gönderim ile kargonuz 1 iş gününde Belçika’ya ulaşabilir.

Belçika kargo hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak.

Belçikaya Kargo

BELÇİKA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

Belçika kargolarını gönderirken en önemli çözüm ortağınız olmaya aday kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını da veriyor.

Belçika’ya nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”

Belçika’ya evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Belçika’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Belçika’ya hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli”

Belçika’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz.”

Belçika kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede Belçika’da olur ve alıcısının eline ulaşır?

Belçika’dan Türkiye’ye kargo ne kadar zamanda gelir?

Belçika hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Belçika kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Belçika’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?

Belçika gümrüğünde  nasıl sıkıntılar yaşanabilir?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi bekliyor.

Belçikaya Kargo

İSTANBUL’DAN ANRWERP’E KARGO

220 ülkeye yasal olan her ürünü hava kargo yoluyla gönderen kargomkolay.com Belçika’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Antwerp’e Brugge ya da Gent’e gitmesini istediğiniz bir gönderiyi bize ulaştırmanız yeterli. Sonrasını
sizin düşünmenize gerek kalmadan kargonuz sahibine tam zamanında ulaşacak.

BELÇİKA KARGO’DA AB MEVZUATI GEÇERLİ

Belçika’ya kargo gönderirken mutlak suretle uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Belçika’daki herhangi bir adrese, ya da Belçika’daki  bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor. Belçika’ya ihracatta ve kargo gönderimlerinde Avrupa Birliği mevzuatının dikkate alınması gerekiyor.

Belçika Kargo

BELÇİKA’YA KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Belçika’ya yurtdışı kargo gönderileri için değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Belçika Kargo

TÜRK TİCARET KANUNU’NA DA DİKKAT

Türkiye’den Belçika’ya, Belçika’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır ancak unutulmaması gereken ilk ve en önemli nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Bu ürünlerin sorumluluğu da kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler asla işleme alınmaz.

YURT DIŞI KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Kesintisiz kargo takibi  ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

BELÇİKA KARGODA İSTEKLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Belçika kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin isteklerinize göre gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız, uçak kargo gönderilerini sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Belçika Kargo

BELÇİKA UÇAK KARGO FİYATLARI

Size Özel Belçika Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp