Otonom Kamyonlar Teslimatı Gerçekleştirecek

Teknoloji&İnovasyon

Otonom Teslimat Kamyonu

CHINA POST VE DEPPON’DAN OTONOM ARAÇ ATAĞI

Çin’de devlet tarafından işletilen posta hizmeti olan China Post ve Çinli lojistik şirketi Deppon Express, Nisan ayında günlük paket teslimatı için otonom araçlar kullanmaya başlamayı planlıyor. Bu girişim sonucunda otonom araçlar Çin’de ilk defa ticari faaliyetlerde kullanılmış olacak.

40 KİLOMETRELİK YOLCULUK

İki şirket, otonom kamyonların her gün ortalama 40 kilometrelik yolculuk yapacaklarını açıklarken, araçlar 50 farklı kavşak yolunda kullanılacak. Kasım 2018’den bu yana test sürüşü kapsamında teslimat yapan otonom kamyonlar ülkenin en yoğun alışveriş sezonunda Singles Day’ten Çin Yeni Yılı’na kadar 60 binden fazla paket teslim edilmesine yardımcı oldu.

UZUN VADEDE TASARRUF

FABU tarafından geliştirilen bu teknoloji hakkında açıklamada yapan FABU CEO’su Xiaofei taşıyıcıların araçlara yaptığı yatırımın, işletme maliyetindeki tasarrufla “uzun vadede” dengeleneceğini söyledi.

39 bin araçlık nakliye filosuna sahip olan China Post kaç adet otonom k araç kullanmaya başlayacağını ise açıklamadı.

Otonom araçlarla yapılan bu teslimatlar ABD menşeli taşımacılık şirketlerinin de gündeminde; ancak henüz beklenen yaygınlıkta kullanılmıyor. Amazon, Washington’da İzci Pilotu’nun testlerini yaparken, FedEx, FedEx SameDay Bot’unu test ediyor.

SUPPLY CHAIN DIVE

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp