Skip links

Nuro İnsansız Çalışan Teslimat Robotu

Teslimat Robotu
Nuro Otonom Teslimat Robotu

KROGER’İN ŞOFÖRSÜZ TESLİMAT ARAÇLARI HOUSTON’DA

Market devi Kroger ve otonom araç teknik destek firması Nuro, Arizona Scottsdale’de başlattıkları şoförsüz teslimat hizmetini Houston’a da taşıdı. Bu hizmet ilk olarak Kroger’in sahip olduğu Frys Food Store müşterilerine yönelik bir hizmet olarak tanıtılmıştı.

AYNI GÜN TESLİMAT SÖZÜ

Market siparişlerini, aynı gün içinde veya ertesi gün teslim eden uygulama artık Houston’da da müşterilerin hizmetinde…Market, Houston’da iki mağazadan teslimat yapıp, metropol pazarındaki dört posta kodundaki müşterilere ulaşacak. Müşteriler limiti olmayan siparişleri için 5.95 dolar ücret ödeyerek bu hizmetten faydalanabilecek.

Kroger’in Scottsdale’de yüksek müşteri memnuniyeti yaratan uygulamasında bu yılın sonu önemli bir milat olacak zira Nuro’nun yolcu koltuğunda şimdilik bir insan oturacak. Ancak Nuro’nun tamamen otomatik araçları bu yılın sonunda hizmet vermeye, sipariş teslim etmeye başlayacaklar.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ YENİ PAZARLARDA

Bir Kroger sözcüsü şirketin Scottsdale’deki şoförsüz teslimat hizmetinin bu ay sonunda durdurulacağını açıklarken; Kroger’in dijital sorumlusu Yael Cosset, “Arizona pilot programımız, özerk araçların sağladığı esnekliği ve avantajları ortaya koyarken, müşterilerin de yeniliğe ne kadar açık olduklarını gösterdi. Bu noktada, müşterilerimize yeni bir teslimat hizmeti sunmak için dünyayı değiştiren teknolojiyi kullanarak yeni pazarlara ulaşmak en önemli vizyonumuz olmuştur” dedi.

KAYNAK: SUPPLY CHAIN DIVE