Skip links

Meksika Kargo Hizmeti |Meksika’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Meksika kargo

MEKSİKA KARGO GÖNDERİMİ

Meksika kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle dünyanın en özel ülkelerinden biri kabul edilen yüz ölçümü 2 milyon kilometreye yakın olan bu Latin Amerika ülkesi hakkında ne biliyoruz.

Dış İşleri Bakanlığı’na göre Meksika’nın 121 milyonluk nüfusunun yanı sıra NAFTA ile birlikte yaklaşık 450 milyon, diğer ülkelerle imzalanan STA’lar dahil edildiğinde ise 1,2 milyar nüfusa ulaşan geniş bir hinterlanda sahiptir.

DEİK  Meksika ile Türkiye arasında son yıllarda gelişmeye başlayan ikili ticari ilişkilere ve Dışişleri Bakanlığının 2006 Yılı Latin Amerika stratejisine paralel olarak, Meksika ile İş Konseyi kurulmasına ilişkin konu DEİK Yönetim Kurulu toplantılarında ele alınarak, onay almış ve İş Konseyi’nin NAFTA yapısına uygun olarak Kuzey Amerika İş Konseyleri bünyesine alınması kararlaştırılmıştır.

Ticaret Bakanlığına göre Meksika ile Türkiye’nin ikili ticaretine ilişkin veriler incelendiğinde; 2018 yılında ihracatımızın % 36 artarak 600,4 milyon Dolar olarak gerçekleştiği, ithalatımızın ise %17,8 oranında azalarak 634,2 milyon Dolar olduğu gözlenmektedir.

MEKSİKA TÜRKİYE İHRACAT İTHALAT

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Otomobil
 • Mücevherat
 • Otomotiv yedek parçaları
 • Fındık
 • Kamyon-Kamyonet
 • Demir-çelik

Başlıca ihracat ürünlerimiz

 • Otomobil
 • Vinil klorür
 • Telefon cihazları
 • Medikal cihazlar
 • İnorganik boyalar
 • Kuru baklagiller

MEKSİKA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Cancun havaalanı
 • Torreon havaalanı
 • Loreto havaalanı
 • Tepic havaalanı
 • Durango havaalanı
 • Mexicali havaalanı

MEKSİKA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Meksika’ya kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurtiçinde hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay  mevcut. KargomKolay‘ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 2 iş gününde bize teslim ettiğiniz haliyle alıcısına ulaşır.Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

MEKSİKA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Meksika kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Meksika’yı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Meksika kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

MEKSİKAYA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Meksika’ya kargo göndermek KargomKolay ile çok daha kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Meksika’yı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

MEKSİKA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Meksika’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

Örneğin: Meksika’ ya 8 KG ağırlığında 40*40*40  ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde;

40*40*40 /5000 yöntemi ile desi ağırlığını 12,8 KG denk geldiğini görebilirsiniz.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

MEKSİKA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Meksika’ya en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE MEKSİKA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Meksika kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 119.24 Euro
 • 10 kg: 196.68 Euro
 • 20 kg: 275 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MEKSİKA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Meksika Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 52,80 €
 •    1 kg: 62,70€
 •  10 kg: 191,40 €
 •  20 kg: 310,20 €

PTT MEKSİKA KARGO FİYATLARI

Meksika’ya kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Meksika kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Meksika’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 4 iş günü alır. PTT kargo Meksika fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’İ seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Meksika’yı seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

MEKSİKA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Meksika’ya kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir,isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

MEKSİKA KARGO YURT DIŞI TAKİP

 • Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Meksika yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

MEKSİKA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Meksika seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak  gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE MEKSİKA’YA EXPRESS TESLİMAT

Meksika kargo ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay  güvencesinde…

Meksika Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Meksika’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Meksika’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Meksika seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Meksika için 0,5kg taşıma rakamları 30,86 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Meksika’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Meksika kargoları ortalama 6 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Meksika için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Meksika için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Meksika kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Meksika’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Meksika’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Meksika’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Meksika’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Meksika için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Meksika’ya en hızlı kargo hangisi?

Meksika’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Meksika’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Meksika’ya kargo nasıl gönderilir?

Meksika’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Meksikaiçin kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Meksika’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Meksika’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Meksika’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Meksika’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.