Skip links

Kuveyt Kargo Hizmeti | Kuveyt’e Kargo Fiyatları 2023

kuveyt-kargo-islemleri

KUVEYT KARGO İŞLEMLERİ

Kuveyt kargo işlemlerine ihtiyaç duyacak hemen herkesin cevaplarını aradığı soruların yanıtlarını bu yazımızda sizler için derledik.

  • Kuveyt kargo ihtiyacı duyacak kesimler hangileridir?
  • Kuveyt’e kargo ücretleri hangi seviyede seyretmektedir?
  • Kuveyt kargo fiyatlarını hesaplamanın en kolay yolu hangisidir?
  • Kuveyt kargo kaç günde ulaşır, takibi nasıl yapılır?

Bunlar ve daha birçok sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikle Türkiye-Kuveyt ekonomik ilişkilerine kısaca göz atalım.

TÜRKİYE KUVEYT KARGO İŞLEMLERİNE ETKİSİ OLAN FAKTÖRLER

turkiyedeki-kuveyt-kargo-islemlerine-etkisi-olan-faktorler

Türkiye Kuveyt kargo gönderimi, dünyanın petrol rezervi açısından en zengin beşinci ülkesi olan Kuveyt’e ulaşmak için en hızlı yol olarak kabul edilebilir.

Türkiye’nin bu ülke ile olan ikili ticaret hacmi 2015-2017 yılları arasında kademeli olarak düşüş yaşarken, Kuveyt-Türkiye ticaret hacmi 2018 yıl sonu itibariyle 678 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu rakamla 2015 yılındaki ticaret hacmi de geçilmiştir.

Türkiye Kuveyt’e 2018 yılında 534 milyon dolarlık ihracat yaparken, ithalat bir önceki yıla göre düşüş yaşayarak 144 milyon dolar seviyesine gerilemiştir.

Türkiye’nin Kuveyt’e başlıca ihraç ürünleri dokunmuş halı ve yer kaplamaları, demir-çelik, motorlu kara taşıtları ve aksesuarları, makine ve yedek parçaları, tekstil olarak öne çıkarken, bu ülkeden ham petrol, petrokimya ürünleri, organik kimyasallar, plastik ve mamulleri ithal edilmektedir.

Bölgedeki siyasi istikrarsızlık ve Kuveyt ile ticarette önem arz eden Suriye ve Irak’taki karışıklıkların devam etmesi, Kuveyt ile ticaretimizin istenilen seviyelere ulaşamamasına neden olmaktadır.

Bu veriler hem ikili ticari ilişkilerin hem de Kuveyt’e uçak kargo gönderim rakamlarının gelişmeye fazlasıyla açık olduğunu ortaya koymaktadır.

TÜRKİYE’DEKİ KUVEYT YATIRIMLARI VE KARGO POTANSİYELİ

Kuveyt yönlü kargo rakamlarını etkileyecek bir başka veri ise Türkiye’deki Kuveyt yatırımları ile Kuveyt’teki Türk yatırımları olarak öne çıkıyor. Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre Türkiye’de hali hazırda 300’ün üzerinde Kuveyt sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar, Türkiye’ye 1,7 milyar dolar seviyesinde yatırım yaparken, Türk şirketlerinin Kuveyt’ten aldıkları ihalelerin toplamı 6,5-7 milyar dolara ulaşmıştır.

Karşılıklı yatırım ilişkilerinin de iki ülke arasındaki kargo trafiğine olumlu etkisi olması beklenmektedir.

Öte yandan Kuveyt’ten Türkiye’ye yönelik ilginin her geçen gün artması da Kuveyt hava kargo rakamları için umut vericidir. Kuveyt vatandaşlarının 2017 yılından itibaren tek taraflı olarak vizeden muaf tutulması ile Türkiye’ye gelen Kuveytlilerin sayısını ciddi oranda artırmıştır. Bu çerçevede, 2010 yılında 20 bin, 2016’da yaklaşık 180 bin Kuveytli turist Türkiye’ye gelirken 2018 yıl sonu itibariyle bu rakam 298 bin 620 kişiye ulaşmıştır.

KUVEYT’E GÖNDERİM YAPMA YOLLARI

Kuveyt’e gönderim yaparken bölgedeki istikrarsızlık nedeniyle karayolunu kullanmak istemeyenlerin rotası “Hava”ya yönelmektedir.

Bu yolu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilir. Kuveyt kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile belki de çok uzun sürecek ve hatta bürokrasiye takılacak gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

KUVEYT GÖNDERİM İŞLEMLERİ

kuveyt-gonderim-islemleri

KargomKolay ile bu ülkeye kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak oldukça kolay ve kısa sürecek bir işlem.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kuveyt’i işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin uluslararası yolculuğu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA

kargo-hesaplama

Kuveyt’e gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Kuveyt’e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Kuveyt gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Kuveyt’i işaretledikten sonra, gönderinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Kuveyt’in herhangi bir noktasına gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

KUVEYT PAKET GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Kuveyt-paket-gonderiminde-son-adim

Kuveyt’e kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

KUVEYT KARGO FİYATLARI 

kuveyt-kargo-fiyatlari

Kuveyt Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

  • 0.5 kg: 111.76 Euro10 kg: 184.36 Euro20 kg: 258.5 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Kuveyt Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Kuveyt ucuz kargo için çalışılan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir. Böylece fiyat dalgalanmalarından kendinizi veya şirketinizi koruyabilirsiniz.

KUVEYT KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

Türkiye’den Kuveyt’e en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Kuveyt’e gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO KUVEYT FİYATLARI

Kuveyt’e hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Kuveyt fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kuveyt’e 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kuveyt fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Kuveyt servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 0.5 kg: 480 TL
  • 10 kg: 890 TL
  • 20 kg: 1710 TL

KUVEYT KARGO TAKİP

Kuveyt gönderi takip ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Kuveyt’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

KUVEYT PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresi olarak 9- 13 gün arasında bir süre vermektedir.

KUVEYT’TEN TÜRKİYE’YE KARGO

Kuveyt’ten Türkiye’ye kargo göndermek de zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Kuveyt’e kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Başkent Kuveyt’ten Ankara’ya, Ahmedi’den Hatay ya da Mersin’e Mangaf’tan İstanbul’a, aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

KUVEYT EXPRESS KARGO

Kuveyt express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı gönderim operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Kuveyt gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Kuveyt ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Kuveyt Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kuveyt’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kuveyt’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kuveyt seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kuveyt için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kuveyt’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kuveyt kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kuveyt için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kuveyt için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kuveyt kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kuveyt’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kuveyt’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kuveyt’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kuveyt’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kuveyt için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kuveyt’e en hızlı kargo hangisi?

Kuveyt’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kuveyt’e ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Kuveyt’e kargo nasıl gönderilir?

Kuveyt’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kuveyt için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kuveyt’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kuveyt’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kuveyt’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kuveyt’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.