Kuveyt Kargo Hizmeti | Kuveyt’e Kargo Fiyatları 2020

Türkiye'nin en güvenilir yurtdışı kargo hizmeti KargomKolay; Kuveyt'e tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT ile taşıtmaktadır.

Kuveyt Kargo

KUVEYT KARGO İŞLEMLERİ

Kuveyt kargo işlemlerine ihtiyaç duyacak hemen herkesin cevaplarını aradığı soruların yanıtlarını bu yazımızda sizler için derledik.

  • Kuveyt kargo ihtiyacı duyacak kesimler hangileridir?
  • Kuveyt’e kargo ücretleri hangi seviyede seyretmektedir?
  • Kuveyt kargo fiyatlarını hesaplamanın en kolay yolu hangisidir?
  • Kuveyt kargo kaç günde ulaşır, takibi nasıl yapılır?

Bunlar ve daha birçok sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikle Türkiye-Kuveyt ekonomik ilişkilerine kısaca göz atalım.

TÜRKİYE KUVEYT KARGO İŞLEMLERİNE ETKİSİ OLAN FAKTÖRLER

Türkiye Kuveyt kargo gönderimi, dünyanın petrol rezervi açısından en zengin beşinci ülkesi olan Kuveyt’e ulaşmak için en hızlı yol olarak kabul edilebilir.

Türkiye’nin bu ülke ile olan ikili ticaret hacmi 2015-2017 yılları arasında kademeli olarak düşüş yaşarken, Kuveyt-Türkiye ticaret hacmi 2018 yıl sonu itibariyle 678 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu rakamla 2015 yılındaki ticaret hacmi de geçilmiştir.

Türkiye Kuveyt’e 2018 yılında 534 milyon dolarlık ihracat yaparken, ithalat bir önceki yıla göre düşüş yaşayarak 144 milyon dolar seviyesine gerilemiştir.

Türkiye’nin Kuveyt’e başlıca ihraç ürünleri dokunmuş halı ve yer kaplamaları, demir-çelik, motorlu kara taşıtları ve aksesuarları, makine ve yedek parçaları, tekstil olarak öne çıkarken, bu ülkeden ham petrol, petrokimya ürünleri, organik kimyasallar, plastik ve mamulleri ithal edilmektedir.

Bölgedeki siyasi istikrarsızlık ve Kuveyt ile ticarette önem arz eden Suriye ve Irak’taki karışıklıkların devam etmesi, Kuveyt ile ticaretimizin istenilen seviyelere ulaşamamasına neden olmaktadır.

Bu veriler hem ikili ticari ilişkilerin hem de Kuveyt’e uçak kargo gönderim rakamlarının gelişmeye fazlasıyla açık olduğunu ortaya koymaktadır.

TÜRKİYE’DEKİ KUVEYT YATIRIMLARI VE KARGO POTANSİYELİ

Kuveyt yönlü kargo rakamlarını etkileyecek bir başka veri ise Türkiye’deki Kuveyt yatırımları ile Kuveyt’teki Türk yatırımları olarak öne çıkıyor. Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre Türkiye’de hali hazırda 300’ün üzerinde Kuveyt sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar, Türkiye’ye 1,7 milyar dolar seviyesinde yatırım yaparken, Türk şirketlerinin Kuveyt’ten aldıkları ihalelerin toplamı 6,5-7 milyar dolara ulaşmıştır.

Karşılıklı yatırım ilişkilerinin de iki ülke arasındaki kargo trafiğine olumlu etkisi olması beklenmektedir.

Öte yandan Kuveyt’ten Türkiye’ye yönelik ilginin her geçen gün artması da Kuveyt hava kargo rakamları için umut vericidir. Kuveyt vatandaşlarının 2017 yılından itibaren tek taraflı olarak vizeden muaf tutulması ile Türkiye’ye gelen Kuveytlilerin sayısını ciddi oranda artırmıştır. Bu çerçevede, 2010 yılında 20 bin, 2016’da yaklaşık 180 bin Kuveytli turist Türkiye’ye gelirken 2018 yıl sonu itibariyle bu rakam 298 bin 620 kişiye ulaşmıştır.

KUVEYT’E GÖNDERİM YAPMA YOLLARI

Kuveyt’e gönderim yaparken bölgedeki istikrarsızlık nedeniyle karayolunu kullanmak istemeyenlerin rotası “Hava”ya yönelmektedir.

Bu yolu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilir. Kuveyt kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile belki de çok uzun sürecek ve hatta bürokrasiye takılacak gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

KUVEYT GÖNDERİM İŞLEMLERİ

KargomKolay ile bu ülkeye kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak oldukça kolay ve kısa sürecek bir işlem.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kuveyt’i işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin uluslararası yolculuğu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA

Kuveyt’e gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Kuveyt’e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Kuveyt gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Kuveyt’i işaretledikten sonra, gönderinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Kuveyt’in herhangi bir noktasına gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

KUVEYT PAKET GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Kuveyt’e kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

KUVEYT KARGO FİYATLARI 

Kuveyt Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 102.30 Euro
  • 10 kg: 177.10 Euro,
  • 20 kg: 259.60 Euro.

Kuveyt Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Kuveyt ucuz kargo için çalışılan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir. Böylece fiyat dalgalanmalarından kendinizi veya şirketinizi koruyabilirsiniz.

KUVEYT KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

Türkiye’den Kuveyt’e en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Kuveyt’e gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO KUVEYT FİYATLARI

Kuveyt’e hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Kuveyt fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kuveyt’e 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kuveyt fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Kuveyt servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 394.50 TL
  • 10 kg: 734.50 TL
  • 20 kg: 1414 TL 

KUVEYT KARGO TAKİP

Kuveyt gönderi takip ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Kuveyt’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

KUVEYT PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresi olarak 9- 13 gün arasında bir süre vermektedir.

KUVEYT’TEN TÜRKİYE’YE KARGO

Kuveyt’ten Türkiye’ye kargo göndermek de zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Kuveyt’e kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Başkent Kuveyt’ten Ankara’ya, Ahmedi’den Hatay ya da Mersin’e Mangaf’tan İstanbul’a, aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

KUVEYT EXPRESS KARGO

Kuveyt express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı gönderim operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Kuveyt gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Kuveyt ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp