Skip links

Özbekistan Kargo Hizmeti | Özbekistan’a Gönderim Fiyatları

özbekistan kargo

ÖZBEKİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Özbekistan Kargo için aşağıdaki soruları sizin için cevapladık;

 • Özbekistan’a kargo en kolay şekilde nasıl gönderilir?
 • Özbekistan kargo fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Özbekistan’a yurtdışı kargo kaç günde ulaşır?
 • Özbekistan kargo fiyat hesaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 • Türkiye’den Özbekistan’a gönderilen bir kargonun takibini yapmak için hangi işlemler, nasıl yapılır?

İçindekiler kısmına tıklayarak yazıdaki bölümlere geçebilirsiniz.

ÖZBEKİSTAN KARGO İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRAN YOLLAR

Bu yazımızda Türkiye’nin 2018 yılında 951 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiği Özbekistan’a kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlatırken, Özbekistan kargo hakkında en çok sorulan sorulara yanıt veremeye çalışacağız.

Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderimi yapmak, kargo uçaklarının seferlerinin artması ve ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalmasının da etkisiyle eskiye göre oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenler, Özbekistan kargolarının bu ülkeye hızlı ve ekonomik yollarla gitmesini isteyenlerin ilk tercihi olan uluslararası hava kargo, Özbekistan’a kargo göndermenin en kolay yolu…

ÖZBEKİSTAN KARGO GÖNDERİMİ YAPMANIN KOLAY YOLU

özbekistan'a kargo gönderimi yapmanın kolay yolu

Özbekistan kargo gönderimi yapmak artık, işi uzmanına başvurduğunuz takdirde oldukça kolay bir işlem haline geldi.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Özbekistan’a kargo gönderin, ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Özbekistan kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif ki, bu alternatifi değerlendirdiğinizde daha ekonomik fiyatlar bulabilmeniz de mümkün…

1 DAKİKADA FİYAT HESAPLAMA

Anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Özbekistan kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Ankara, Mersin, Diyarbakır ya da Aydın’dan Taşkent, Buhara, Semerkant ya Tirmiz’e gönderilecek bir Özbekistan yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargonuzun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Özbekistan kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

YURT DIŞI KARGO FİYAT HESAPLAMA

Özbekistan kargo fiyat hesaplaması yapmak da kargonun gönderildiği firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Özbekistan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda yurtdışı kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Özbekistan’a ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Özbekistan’a kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümünde kargonuzun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Özbekistan kargonun örneğin Taşkent’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı kargo fiyat hesaplama

ÖZBEKİSTAN KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Özbekistan kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini gördükten sonra ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Özbekistan kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI 

özbekistan kargo fiyatları

Özbekistan kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

ÖZBEKİSTAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

özbekistan kargo teslimat süresi

Özbekistan kargoyu kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Özbekistan’a hava kargo ile ortalama 4 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO ÖZBEKİSTAN FİYATLARI

Özbekistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Özbekistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Özbekistan’a, Özbekistan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Özbekistan’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Özbekistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Özbekistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 372 TL
 • 10 kg: 667 TL
 • 20 kg: 1257 TL

Burada PTT kargonun, Özbekistan kargonun adresine ulaşması için verdiği sürenin ortalama 5 gün olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

KARGO TAKİBİ

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Yurt dışı kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargo hizmeti veren firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Özbekistan yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece, ister gündüz takibini yaptığınız Özbekistan kargo zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

ÖZBEKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Özbekistan kargo deyince sadece Türkiye’den Özbekistan’a gönderilen /gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Özbekistan’a kargo kadar Özbekistan’dan Türkiye’ye de kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

ÖZBEKİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Özbekistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılması gereken bir nokta. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Özbekistan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

ÖZBEKİSTAN’A HIZLI KARGONUN YOLU 

kargomkolay nasıl kullanılır

Özbekistan kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Özbekistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Özbekistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Özbekistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Özbekistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Özbekistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Özbekistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Özbekistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Özbekistan kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Özbekistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Özbekistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Özbekistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Özbekistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Özbekistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Özbekistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Özbekistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Özbekistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Özbekistan’a en hızlı kargo hangisi?

Özbekistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Özbekistan’a ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Özbekistan’a kargo nasıl gönderilir?

Özbekistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Özbekistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Özbekistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Özbekistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Özbekistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Özbekistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.