Özbekistan Kargo Hizmeti | Özbekistan’a Gönderim Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

özbekistan kargo

ÖZBEKİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Özbekistan Kargo için aşağıdaki soruları sizin için cevapladık;

 • Özbekistan’a kargo en kolay şekilde nasıl gönderilir?
 • Özbekistan kargo fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Özbekistan’a yurtdışı kargo kaç günde ulaşır?
 • Özbekistan kargo fiyat hesaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 • Türkiye’den Özbekistan’a gönderilen bir kargonun takibini yapmak için hangi işlemler, nasıl yapılır?

İçindekiler kısmına tıklayarak yazıdaki bölümlere geçebilirsiniz.

ÖZBEKİSTAN KARGO İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRAN YOLLAR

Bu yazımızda Türkiye’nin 2018 yılında 951 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiği Özbekistan’a kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlatırken, Özbekistan kargo hakkında en çok sorulan sorulara yanıt veremeye çalışacağız.

Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderimi yapmak, kargo uçaklarının seferlerinin artması ve ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalmasının da etkisiyle eskiye göre oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenler, Özbekistan kargolarının bu ülkeye hızlı ve ekonomik yollarla gitmesini isteyenlerin ilk tercihi olan uluslararası hava kargo, Özbekistan’a kargo göndermenin en kolay yolu…

ÖZBEKİSTAN KARGO GÖNDERİMİ YAPMANIN KOLAY YOLU

özbekistan'a kargo gönderimi yapmanın kolay yolu

Özbekistan kargo gönderimi yapmak artık, işi uzmanına başvurduğunuz takdirde oldukça kolay bir işlem haline geldi.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Özbekistan’a kargo gönderin, ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Özbekistan kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif ki, bu alternatifi değerlendirdiğinizde daha ekonomik fiyatlar bulabilmeniz de mümkün…

1 DAKİKADA FİYAT HESAPLAMA

Anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Özbekistan kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Ankara, Mersin, Diyarbakır ya da Aydın’dan Taşkent, Buhara, Semerkant ya Tirmiz’e gönderilecek bir Özbekistan yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargonuzun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Özbekistan kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

YURT DIŞI KARGO FİYAT HESAPLAMA

Özbekistan kargo fiyat hesaplaması yapmak da kargonun gönderildiği firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Özbekistan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda yurtdışı kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Özbekistan’a ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Özbekistan’a kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümünde kargonuzun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Özbekistan kargonun örneğin Taşkent’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı kargo fiyat hesaplama

ÖZBEKİSTAN KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Özbekistan kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini gördükten sonra ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Özbekistan kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI 

özbekistan kargo fiyatları

Özbekistan kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 27.50 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

ÖZBEKİSTAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

özbekistan kargo teslimat süresi

Özbekistan kargoyu kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Özbekistan’a hava kargo ile ortalama 4 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO ÖZBEKİSTAN FİYATLARI

Özbekistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Özbekistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Özbekistan’a, Özbekistan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Özbekistan’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Özbekistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Özbekistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 162.50 TL
 • 10 kg: 551 TL
 • 20 kg: 1041 TL

Burada PTT kargonun, Özbekistan kargonun adresine ulaşması için verdiği sürenin ortalama 5 gün olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

KARGO TAKİBİ

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Yurt dışı kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargo hizmeti veren firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Özbekistan yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece, ister gündüz takibini yaptığınız Özbekistan kargo zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

ÖZBEKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Özbekistan kargo deyince sadece Türkiye’den Özbekistan’a gönderilen /gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Özbekistan’a kargo kadar Özbekistan’dan Türkiye’ye de kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

ÖZBEKİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Özbekistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılması gereken bir nokta. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Özbekistan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

ÖZBEKİSTAN’A HIZLI KARGONUN YOLU 

kargomkolay nasıl kullanılır

Özbekistan kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Özbekistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp