Skip links

Hollanda Kargo İşlemleri | Hollanda Kargo Fiyatları

Hollanda kargo

Hollanda Kargo

Bugün Avrupa’da en çok turist ağırlayan ülkelerden biri olan ve Türklerin de yoğun olarak yaşadığı ülkelerinin başında gelen Hollanda’ya kargo göndermek istediğinizde izlemeniz gereken yollar, dikkat etmeniz gereken kurallar nelerdir?

 • Hollanda’ya ucuz kargo göndermek için neler yapmak gerekir?
 • Hollanda kargo ile gönderilebilecek ya da gönderilemeyecek ürünler hangileridir?
 • Hollanda’dan kargo ile kargo ile çiçek getirebilir miyiz?
 • Hollanda’ya anne eli değmiş kurabiye göndermek istersek bunun yolu var mıdır?

Hava Kargoda Kolaylığın Yolu

Hollanda’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Hollanda’ya kargo göndermek  istediğinizde yapmanız gereken tek şey Kargomkolay‘a ulaşmak. Siz yapmak istediğinizi söyleyin biz sizin için gerçekleştirelim… Siz de hayatınız kolaylaştıran hizmetlerimizin keyfini sürün…

Hollanda Kargo Hizmeti Almanın Kolay Yolu

Nüfusundan çok bisiklet sayısı, lezzetli peynirleri, ülkeyi yavaş yavaş suların altına doğru çeken ama keyifli tekne gezilerinin yapılabildiği kanalları ve tabi ki laleleri ile ünlü Hollanda 450 bin kişilik Türk nüfusu ile en çok vatandaşımızın yaşadığı Avrupa ülkelerinin başında geliyor.

Hollanda yurt dışı kargo hacminin de en yüksek olduğu Avrupa ülkelerinden biridir. 2012 yılında diplomatik ilişkilerinin 400. yılını kutlayan Türkiye ve Hollanda siyasi ilişkileri zaman zaman kopma noktasına gelse de ticaretin hiç sekteye uğramadığı iki partner ülke konumunu bugüne kadar korumayı başardı.

Hollanda kargo

Hollanda Kargo Trafiği Artacak

İki ülke arasında artan ticaret hacmi, Hollanda’da özellikle de Amsterdam ve Rotherdam’da yaşayan Türk nüfusunun yüksekliği, son yıllarda iki ülke arasında artan turistik faaliyetler vb. nedenlerle Hollanda kargo trafiğinin önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

Hollanda – Türkiye Ekonomik İlişkileri

Hollanda kargo hizmetlerini anlatmadan önce 400 yılı aşkın süredir devam eden Hollanda- Türkiye ilişkilerine, iki ülke arasındaki kargo trafiğini artıran ekonomik dengelere bir göz atalım…

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Hollanda ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanıyor.

2012 yılında Türkiye -Hollanda dostluğunun 400. yılı kutlanırken, ilişkilerin siyaset nedeniyle zedelendiği dönemler de yaşandı.

2017 yılında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın ülkeye alınmaması nedeniyle gerilen ilişkiler Türkiye’nin Hollanda’nın Ankara Büyükelçisinin ülkemizden ayrılmasını talep etmesine neden olmuştur. Bu kriz 2018 yılında yavaş yavaş aşılmış ve iki ülkenin ilişkileri kaldığı yerden devam etmiştir.

Hollanda – Türkiye Dış Ticaret Verileri ve Artan Kargo İhtiyacı

Yine Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’nin Hollanda ile 2016 yılı itibariyle ticaret hacmi, bir önceki yıla oranla % 8,5 oranında artarak 6 milyar 590 milyon dolara ulaşmıştır. İhracat ve ithalat oranları ise birbirine oldukça yakındır. Türkiye’nin Hollanda’ya ihracatı 3 milyar 589 milyon dolar, ithalatı ise 3 milyar dolardır.

2017 yılı Kasım ayı itibariyle, Hollanda ile Türkiye’nin ticaret hacmi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, %15,1 oranında artmış ve 2017 yılında Hollanda’ya ihracatımız 3 milyar 863 milyon dolar, Hollanda’dan ithalatımız ise 3 milyar 748 milyon dolara çıkmıştır.

Hedef iki ülke arasındaki ikili ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılmasıdır. Hem ihracatta hem de ithalatta yaşanan yükselişler Hollanda’ya kargo ihtiyacının da yoğunlaşmasını sağlayacak artışlar olarak kabul edilmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türkiye Hollanda’ya dizel/yarı dizel motorlu taşıtlar, tekstil ürünleri ihraç ederken en çok hurda dış alımı yapıyor.

Türkiye’den Hollanda’ya ihracat yapan Türk firması sayısı 2016 rakamları ile 5 bin 804. Bu rakam Hollanda’ya kargo hizmetini kullanacak 6 bine yakın firma var anlamına da geliyor. Firmalar Hollanda’ya kargo yolu ile ihracat numunesi, evrak hatta belli ağırlıktaki ihracat yüklerini bile gönderebilirler.

 

Hollanda kargo

Hollanda Menşeli Firmalar

Türkiye Hollanda menşeli firma sayısının da hayli yüksek olduğu bir ülke. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 2 bin 732 Hollanda firması faaliyet gösteriyor. Türkiye’de Hollanda sermayeli şirketler ağırlıklı olarak bankacılık, kimya sanayi, ilaç sektörü, tıp endüstrisi, telekomünikasyon, lojistik, tekstil, gıda ve tarımsal sanayi ve turizm sektörleri gibi sektörlerde faaliyetteler.

Hollanda kargo

İçimizdeki “Hollandalılar”

Türkiye’de faaliyette bulunan en önemli Hollanda şirketi Shell. Şirket 1923 yılından bu yana Türkiye’de ekonomik hayatın içinde.

2006 yılında Turcas Petrol ile gerçekleşen birleşmenin ardından, %70 oranında hissesine sahip olduğu Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin (STAŞ) kurulmasıyla beraber perakende, ticari yakıt ve otogaz satışları, madeni yağ üretimi ve ihracatı alanlarında faaliyet gösterilmeye başlandı.

Toplam 61 ülkeye ihracat yapan STAŞ’ın Derince’de sahip olduğu madeni yağ ve gres üretim tesisi, 2017 yılında gerçekleştirdiği 28.000 tonun üzerinde ihracat hacmiyle ihracat rekoru kıran bir tesis olmuştur

İngiliz ortaklığındaki Unilever de Türkiye’de sekiz fabrikası ve beş bini aşkın çalışanıyla 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermeye devam ediyor.  Bu fabrikalardan 34 ülkeye de ihracat yapılıyor.

Diğer taraftan Türkiye’den yurtdışına yapılan doğrudan yabancı yatırım bakımından Hollanda ilk sırada yer almaktadır. Hollanda Merkez Bankası verilerine göre, 2016 yılında Türkiye’den Hollanda’ya yapılan doğrudan yatırımların toplamı 5 milyar 60 milyon Euro’ya ulaşmış durumdadır. Hollanda’da yerleşik Türk girişimcilerinin sayısı ise 25 bine yaklaşmıştır.

İstanbul’dan İhracat

Siyasi ilişkilerin gölgesinde kalsa da çok kesintiye uğramayan ekonomik ilişkiler dış satım, dış alım rakamları, Hollanda’daki Türk girişimcilerinin sayısının artması, Türkiye’deki Hollanda yatırımları vb. doneler Hollanda kargo ihtiyacı olacak kişi ve kurum sayısının artacağına da işaret ediyor. Bu artışın ciddi bir kısmı ise İstanbul’da yaşanacak gibi görünüyor. Zira İstanbul Türkiye’den Hollanda’ya en çok ihracatın yapıldığı şehir. 2017’de 154 milyon dolarlık ihracatın yapıldığı İstanbul’dan 2018’deki yurtdışı satış yüzde 4 oranında artmış ve 161 milyon doları geçmiş.

Özellikle ihracatçılar, akrabaları Hollanda’da yaşayan Türkler, tatil tercihini  Türkiye’den yana kullanan Hollandalılar…Tüm bu kesimler Türkiye’den Hollanda’ya ya da Hollanda’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapacak olan potansiyel müşteriler olarak karşımıza çıkıyor.

Hollanda Kargo Potansiyelini Artıran Faktörler

Yaklaşık 2 milyon göçmenin yaşadığı Hollanda’da Türk nüfusu ise 450 bine ulaşmıştır. Bu nüfusun büyük çoğunluğu da Amsterdam’da yaşamaktadır.
Tüm bu rakamlar Türkiye’den Hollanda’ya, Hollanda’dan da Türkiye’ye kargo gönderim rakamlarının yakın gelecekte daha da artacağının göstergeleri olarak kabul ediliyor.

Hollanda kargo

Hollanda’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Hollanda’ya kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a başvurmak için ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Çağıracağınız bir kuryeye teslime edeceğiniz paketinizi elden kendiniz de teslim edebilirsiniz.

Hollanda Kargo Gönderme İşlemleri

 Kargo Gönderimi

Hollanda’ya kargo göndermek için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Hollanda kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyenizi ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Hollanda’yı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz  gönderinizin yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

Kargo Hesaplama Yöntemi

Hollanda’ya gidecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Hollanda’ya ulaşacağı belli olur.

desi hesaplama

 

Desi hesaplama formülü EN X BOY X YÜKSEKLİK / 5000 olarak kabul edilmiştir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta yapılan nu işlem sonrasında çıkan rakam ile gerçek ağrılığın karşılaştırılarak kargo hesaplama işleminde büyük değerin kullanıldığı olmalıdır.

Kullanılan koli ne kadar büyükse hacimsel ağırlık da o kadar büyük olacağı için hafif bir gönderi söz konusu ise yüksek hacimsel ağırlık gönderenin daha fazla kargo ücreti ödemesine neden olur.

Hollanda Kargo Fiyatları Hesaplama

Hollanda kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay üzerinden yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Hollanda’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Hollanda kargonun örneğin Amsterdam’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Yurtdışı kargo hesap

Yurtdışı kargo hesap

Hollanda’ya Kargo Gönderimi

Hollanda’ya kargo gönderim işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp ve kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Hollanda kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

Hollanda Kargo Fiyatları 

 Kargo Fiyatları

Hollanda kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 61 Euro10 kg: 100 Euro

  20 kg: 178.20 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Bu noktada hacimsel ağırlığın önemini rakamlarla ortaya koymakta da fayda var. Hollanda’ya 5 kilogramlık gönderiyi sadece ağırlık hesabı ile 22 Euro’ya gönderebilirsiniz ama eğer seçtiğinin koli 60x40x40 ebatlarında ise desi hesaplama formülü ile yapılan işlemin sonucu 19.2 olacaktır. Daha yüksek olan değer bu olduğu için kargo hesaplama bu değer üzerinden devam ettirilecek ve siz 5 kilogramlık bir gönderi için neredeyse 20 kilogramlık gönderi ücretine yakın bir meblağı gözden çıkarmak zorunda kalacaksınız.

Daha yüksek kargo ücreti ödememek için olabildiğince küçük kolilerin kullanılmasında fayda vardır.

Türkiye’den Hollanda’ya Kargo Kaç Günde Ulaşır?

Kargo Süresi

Türkiye’den Hollanda’ya  kargo ortalama 1 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir Hollanda kargo ortalama 1 gün içinde Rotterdam’da alıcısının adresinde olabiliyor.

Kargo teslimindeki bu hız, Hollanda’nın Türkiye’ye yakın bir Avrupa ülkesi olmasının yanı sıra bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin de yoğun olması ile açıklanabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Hollanda’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Bursa’dan veya Kocaeli’nden, İzmir ya da Van’dan Lahey, Eindhoven ya da Delft’e  gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Hollanda’nın her şehrine kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

Ptt Kargo Hollanda Fiyatları

Hollanda kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Hollanda fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Hollanda’ya, ya da Hollanda’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX bölümüne tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Hollanda’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İtalya fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Hollanda servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 288 TL
 • 10 kg: 538 TL
 • 20 kg: 1038 TL

Hollanda Kargo Takibi

Yurtdışı kargo takip

Hollanda için kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de kendiniz test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod /takip numarası ile Hollanda yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne elinizde bulunan kargo takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Hollanda kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin sekteye riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki prestijiniz de artacaktır. Ayrıca paketin tesliminde yaşanan sorunlardan da bu yolla haberdar olabilir ve sorunların çözümü için girişimde bulunabilirsiniz.

Hollanda’dan Türkiye’ye Kargo

Hollanda’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Hollanda’dan Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Hollanda’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Amsterdam’dan İstanbul’a, Rotherdam’dan Trabzon’a, Lahey’den  Kayseri’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Hollanda

Hollanda’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Hollanda’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Hollanda’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

Kargo Gönderirken ve İhracat Yaparken Yasalara Uyulmalı

Hollanda’ya ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hollanda’ya ihracatta Avrupa Birliği mevzuatının dikkate alınması gerekiyor. Örneğin, elektrikli ürünler ve oyuncaklar katı kalite standartlarına uyulması zorunludur. Ayrıca Hollanda vergi ve gümrük makamları, AB dışından ve içinden gelen ürünler olarak ikili bir ayrıma tabi bulunmaktadırlar.

Hollanda Kargoda Taleplere Göre Taşıma

Hollanda kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir.

KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Hollanda

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

Bugün dünya üzerindeki Hollanda dahil +219  ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı taahhüt edip ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiren KargomKolay, Hollanda’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Amsterdam’a, İzmir’den Rotherdam’a, Mersin’den Eindhoven’a bir kargo göndermek isterseniz adresiniz belli: KargomKolay…

Siz kargonuzu KargomKolay’a teslim edin ve gerisi bize kalsın.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Türkiye’den Hollanda’ya kargo ile gönderilen ürünler ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

KargomKolay yurtdışı gönderileriniz DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.