Hindistan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

YURT DIŞI KARGO HİZMETLERİ
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Hindistan kargo

HİNDİSTAN KARGO

Hindistan kargo gönderimi yaparken aklınıza gelen tüm soruları cevapladık;

Dünyanın Çin’in ardından en kalabalık ülkesi olmasının yanı sıra ekonomisi de en hızlı büyüyen ekonomilerden olan Hindistan Türkiye’yi de yakından ilgilendiren ülkelerden biri.

Zira Hindistan’a yapılan ihracat da artış trendinde Hindistan’dan yapılan ithalat da…

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Hindistan arasında ticaret hacminde son yıllarda ciddi oranlarda artış yaşanıyor. İki ülke arasında en yüksek ticaret hacmine 2014 yılında ulaşılırken, 2017 yılında ihracat, yüzde 16,4 oranında artarak 758,6 milyon dolara ulaşırken, Hindistan’dan yapılan dış alımda da yüzde 8 oranında artış yaşanmıştır.

İHRAÇ VE İTHAL ÜRÜNLERİ

Türkiye’nin Hindistan’a ihracatında çelik/ürünler, leblebi, kauçuk, tekstil makineleri, tekstil ürünleri, kimyasallar ve makineler ve makine parçaları öne çıkarken, ithal etiği başlıca ürünlerde organik kimyasallar (vücut geliştirme ilaçları), pamuk/iplik, sentetik fiber, plastik/eşyalar, bronzlaştırıcı ürünler ve boyalar, makine parçaları ve hafif makineler, küçük elektrikli aletler, demir ve çelik maddeler, saten/ürünler, elyaf/ürünler, deri, otomotiv parçaları öne çıkıyor.

HİNDİSTAN TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO TALEBİ

Hindistan’ın sürekli büyüyen ekonomisi ve Türkiye ile ticari ilişkilerinde hem ihracat hem de ithalatta yaşanan artış yakın gelecekte yurtdışı kargo ihtiyacının daha da artacağını gösteriyor. Türkiye’de faaliyet gösteren toplam 248 adet Hint ortaklı firma da bu artışta ciddi bir pay sahibi olacaktır.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Hindistan’a Hindistan’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Hindistan’a uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

HİNDİSTAN’A KARGO NASIL

GÖNDERİLİR

hindistan'a kargo nasıl gönderilir

Hindistan’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

HİNDİSTAN KARGO GÖNDERME

İŞLEMLER

Hindistan’a kargo göndermek için anasayfamıza  girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Hindistan’ı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz  kargonuzun yurtdışı yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Hindistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Hindistan’a ulaşacağı ortaya çıkar. 

HİNDİSTAN KARGO FİYATLARI

HESAPLAMA

hindistan kargo fiyatları hesaplama

Hindistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Hindistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Yeni Delhi’ye gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

HİNDİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Hindistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

HİNDİSTAN KARGO FİYATLARI 

 

Hindistan’a kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

  • 5 kg: 105.60 Euro
  • 10 kg:183.70 Euro,
  • 20 kg: 267.30 Euro.

TÜRKİYE’DEN HİNDİSTAN’IN HER NOKTASINA

KARGO

Türkiye’nin ister en kalabalık ve en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, Bursa’dan veya Kocaeli’nden, İzmir ya da Mersin’den Hindistan’ın 28 eyaletindeki kentlerine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Hindistan’da Yeni Delhi, Mumbai ya da Bombay’a kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

HİNDİSTAN KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

hindistan kargonun gönderim süresi 

Türkiye’den Hindistan’a gönderilecek bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO HİNDİSTAN FİYATLARI

Hindistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Hindistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Hindistan’a, Hindistan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Hindistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Hindistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Hindistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 443 TL
  • 10 kg: 733 TL
  • 20 kg:1313 TL

HİNDİSTAN KARGO TAKİBİ

yurtdışı kargo takip

Hindistan kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilir, aldığınız hizmetin kalitesini de böylece test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Hindistan’a giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Hindistan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacağı gibi, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

HİNDİSTAN TÜRKİYE’YE KARGO

Hindistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Mumbai’den İstanbul’a, Kalküta’dan Ankara’ya ya da Kayseri’ye, Bombay’dan Kocaeli’ne aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

HİNDİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK

ÜRÜNLER

Hindistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Hindistan’a  kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

HİNDİSTAN EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Hindistan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren  Kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Hindistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp