Skip links

Hindistan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Hindistan kargo

HİNDİSTAN KARGO

Hindistan kargo gönderimi yaparken aklınıza gelen tüm soruları cevapladık;

 • Hindistan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Hindistan kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Hindistan’a 20 kg’lık bir paket için ne kadar kargo ücreti ödenir?
 • Hindistan’a gönderilen bir yurtdışı kargonun fiyatını hesaplamanın kolay yolu var mı?
 • Hindistan kargonun takibi nasıl yapılır?

Dünyanın Çin’in ardından en kalabalık ülkesi olmasının yanı sıra ekonomisi de en hızlı büyüyen ekonomilerden olan Hindistan Türkiye’yi de yakından ilgilendiren ülkelerden biri.

Zira Hindistan’a yapılan ihracat da artış trendinde Hindistan’dan yapılan ithalat da…

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Hindistan arasında ticaret hacminde son yıllarda ciddi oranlarda artış yaşanıyor. İki ülke arasında en yüksek ticaret hacmine 2014 yılında ulaşılırken, 2017 yılında ihracat, yüzde 16,4 oranında artarak 758,6 milyon dolara ulaşırken, Hindistan’dan yapılan dış alımda da yüzde 8 oranında artış yaşanmıştır.

Yeni Delhi Büyükelçiliği verilerine göre Hindistan ile Türkiye’nin ikili ticaret hacmi 2018 yılı itibariyle 8 milyar doların üzerine çıkmıştır. 2023 hedefi ise 15 milyar dolar civarındadır. İhracat ve ithaatta beklenen bu artışın hayata geçmesi ise Hindistan kargo gönderimi işlemlerinde ciddi bir artış sağlayacaktır.

İHRAÇ VE İTHAL ÜRÜNLERİ

Türkiye’nin Hindistan’a ihracatında çelik/ürünler, leblebi, kauçuk, tekstil makineleri, tekstil ürünleri, kimyasallar ve makineler ve makine parçaları öne çıkarken, ithal etiği başlıca ürünlerde organik kimyasallar (vücut geliştirme ilaçları), pamuk/iplik, sentetik fiber, plastik/eşyalar, bronzlaştırıcı ürünler ve boyalar, makine parçaları ve hafif makineler, küçük elektrikli aletler, demir ve çelik maddeler, saten/ürünler, elyaf/ürünler, deri, otomotiv parçaları öne çıkıyor.

HİNDİSTAN TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO TALEBİ

Hindistan’ın sürekli büyüyen ekonomisi ve Türkiye ile ticari ilişkilerinde hem ihracat hem de ithalatta yaşanan artış yakın gelecekte yurtdışı kargo ihtiyacının daha da artacağını gösteriyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren toplam 248 adet Hint ortaklı firma bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Çorlu’da bulunan Avrupa Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Polyplex isimli polyester film üreticisidir. Öte yandan Hindistan’da faaliyet gösteren 20’ye yakın Türk şirketi bulunmaktadır.

Türkiye’nin Batı pazarlarına yakınlığı, gelişmiş alt-yapısı ve kalifiye iş gücü imkânları Hintli firmaların Türkiye’yi cazip bir yatırım merkezi olarak görmesini sağlıyor. Ayrıca Hintli firmalar Türkiye’deki özelleştirme ihalelerine katılırken, Türk firmaları da Hindistan’daki kamu ihalelerine iştirak etmekte ve bazı altyapı projelerinin müteahhitliğini üstlenmektedirler.

Tüm bu gelişmeler Hindistan kargo gönderimi rakamlarının çok da uzak olmayan bir gelecekte daha da artacağının sinyalleri olarak kabul edilebilir.

HİNT DÜĞÜNLERİ VE HİNDİSTAN KARGO GÖNDERİMİ

Hindistan kargo gönderimi rakamlarını sadece ithalat ihracat ya da dış kaynaklı yatırımlarla açıklamak doğru olmaz. Konuya biraz da ekonomi dışından bakmak istersek özellikle 2019 yılında Türkiye’de düzenlenen Hint düğünlerine değinmemiz gerekir. Bu yıl Hindistan’ın özellikle zengin ailelerinin düğünleri Türkiye’de, özellikle de Antalya, Bodrum ve Kapadokya’da düzenlendi. Türkiye’de son dönemde 20 Hint düğününün yapıldığı haberlere yansırken, bu düğünler için yapılan harcama da 50 milyon dolara ulaştı. Düğünlerin Hintli evsahipleri ülkelerinde unuttukları ve Türkiye’de bulamadıkları malzemelerin temini için uçak kargoya yönelmişlerdir.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Hindistan’a Hindistan’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Hindistan’a uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

HİNDİSTAN’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR

hindistan'a kargo nasıl gönderilir

Hindistan’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

HİNDİSTAN KARGO GÖNDERME İŞLEMLER

Hindistan’a kargo göndermek için anasayfamıza  girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Hindistan’ı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz  kargonuzun yurtdışı yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Hindistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Hindistan’a ulaşacağı ortaya çıkar. 

HİNDİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

hindistan kargo fiyatları hesaplama

Hindistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Hindistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Yeni Delhi’ye gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

HİNDİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Hindistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

HİNDİSTAN KARGO FİYATLARI 

Hindistan’a kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro
 • 10 kg: 217.14 Euro
 • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN HİNDİSTAN’IN HER NOKTASINA KARGO

Türkiye’nin ister en kalabalık ve en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, Bursa’dan veya Kocaeli’nden, İzmir ya da Mersin’den Hindistan’ın 28 eyaletindeki kentlerine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Hindistan’da Yeni Delhi, Mumbai ya da Bombay’a kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

HİNDİSTAN KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

hindistan kargonun gönderim süresi 

Türkiye’den Hindistan’a gönderilecek bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO HİNDİSTAN FİYATLARI

Hindistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Hindistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Hindistan’a, Hindistan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Hindistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Hindistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Hindistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0,5 kg: 541 TL
 • 10 kg: 896 TL
 • 20 kg: 1606 TL

HİNDİSTAN KARGO TAKİBİ

yurtdışı kargo takip

Hindistan kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilir, aldığınız hizmetin kalitesini de böylece test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Hindistan’a giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Hindistan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacağı gibi, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

HİNDİSTAN TÜRKİYE’YE KARGO

Hindistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Mumbai’den İstanbul’a, Kalküta’dan Ankara’ya ya da Kayseri’ye, Bombay’dan Kocaeli’ne aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

HİNDİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Hindistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Hindistan’a  kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

HİNDİSTAN EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Hindistan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren  Kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Hindistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Hindistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Hindistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Hindistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Hindistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Hindistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Hindistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Hindistan kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Hindistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Hindistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Hindistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Hindistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Hindistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Hindistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Hindistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Hindistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Hindistan’a en hızlı kargo hangisi?

Hindistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Hindistan’a ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Hindistan’a kargo nasıl gönderilir?

Hindistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Hindistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Hindistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Hindistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Hindistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Hindistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.