Skip links

DSV EXPRESS Kargo Fiyatı Hesaplama

DSV EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA

DSV Express kargo fiyatı hesaplama, yurtdışı kargo gönderiminde en önemli konu olarak karşımıza çıkar ve bu konu gönderim yapacak kişilerin de en çok merak edip araştırmasını gerçekleştirdiği konudur.

Yurtdışı kargo gönderimini DSV’yi kullanarak gönderecek olanlar paketin ne kadar ücret ödenerek yola çıkacağını baştan, en yaklaşık sonuçlarla öğrenme imkanına kavuşur. Burada en yaklaşık sonuçlar dememizin nedeni ise yapılan DSV Express kargo fiyatı hesaplama işlemine gümrüklerde ortaya çıkabilecek harçlar ve vergilerin dahil olmamasıdır.

DSV yurtdışı kargo fiyatları 2022 yılı için ne kadar öğrenmek ve bu bilgiler ışığında DSV Express kargo ücret hesaplaması yapmak, kargoyu gönderen göndericinin kötü sürprizlerle karşılaşmasını engeller ve gönderi maliyetlerinin üç aşağı beş yukarı ortaya çıkmasını sağlar.

Bu yazımızda;

 • DSV kargo gönderim ücreti ne kadardır?
 • DSV Xpress kargo fiyat hesaplama nasıl yapılır?
 • Fiyatın yükselmesinde ağırlık mı etkilidir, yoksa hacim mi?
 • En çok ihracat yaptığımız Almanya, İngiltere, İtalya, ABD, Rusya gibi ülkelere gönderilen kargolar için ne kadar DSV Express kargo ücret ödenir? gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

DSV KİMDİR?

DSV Express kargo fiyatı konusunun ayrıntılarına geçmeden önce DSV nedir sorusunu da yanıtlamamız gerekir.

DSV, “Avrupa karayolu ve havayolu hızlı kurye” hizmeti veren bir şirkettir.

Şirket karayolu, hava, deniz ve trenle dünya çapında nakliye hizmetleri sunan Danimarkalı bir nakliye ve lojistik şirketidir.

1976 yılında dokuz bağımsız Danimarkalı nakliyat şirketi tarafından kurulduğundan bu yana, bir dizi stratejik rakip satın alma yoluyla hızlı bir genişleme ve uluslararası varlık elde etti.

2000 yılında, şirket tarihindeki en büyük adım, DFDS Dan Transport Group’un satın alınmasıyla atıldı.

Satın alma DSV Logistics grubuna, İskandinavya, Birleşik Krallık, Baltıklar ve Avrupa’daki karayolu taşımacılığı hizmetlerine ek olarak, kapsamlı bir lojistik kurulumun yanı sıra ABD ve Asya Pasifik pazarlarına hava kargo ve denizaşırı taşımalarda önemli bir konum sağladı.

DSV, 2019 yılında Panalpina Welttransport ile güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük dördüncü nakliye ve lojistik şirketi oldu. Bu işbirliği  şirketin özellikle başta hava ve deniz taşımacılığı olmak üzere dünya genelinde konumunu güçlendirdi.

DSV Express hali hazırda dünyanın en büyük 5. nakliye ve lojistik şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

DSV EXPRESS KARGO ÜCRETLERİ

Dsv Express kargo ücretleri, dünyanın 80’den fazla ülkesinde 44 binden fazla çalışan ile hizmet veren şirketi kullanarak herhangi bir ülkeye herhangi bir gönderim yapanların bu işlem karşılığında ödeyeceği ücrettir.

Kargo fiyatları genel olarak taşımayı üstlenen şirketin politikaları çerçevesinde belirlenir ancak bu fiyatları belirleyen birkaç ana faktör vardır.

Eğer söz konusu gönderim DSV ile yapılacaksa kargo fiyatları bu şirketin fiyat politikası ile oluşturulur. Fiyatların belirlenmesi aşamasında pek çok faktör etkilidir. Öncelikle bu faktörlere değinelim.

DSV EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA YAPARKEN FİYATI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

DSV Express kargo hesaplama yaparken pek çok faktör göz önüne alınır. Bu faktörler bir araya geldiğinde gönderi fiyatı da ortaya çıkar.

 • DSV Express kargo fiyatı hesaplanırken göz önüne alınacak ilk etken gönderirinin varış noktasıdır. Uzak ve uçak seferinin daha az olduğu ülkelere gönderilen kargoların DSV Xpreess fiyat hesaplama sonucu daha yüksek çıkar. Hem uçak seferinin fazla olduğu hem de Türkiye’ye yakın olan Almanya’ya gönderilecek kolinin DSV kargo hesaplama sonucu ve gönderi ücreti ile Türkiye’den binlerce kilometre uzakta olan ve uçak seferleri görece daha az olan Brezilya’ya gönderilen kolinin ücreti doğal olarak birbirinden farklı olur.   Almanya’ya daha düşük fiyatla yollanan DSV kargo Brezilya’ya daha yüksek ücret ödenerek gönderilebilir.

 • DSV Express kargo fiyatı üzerinde etkili olan bir başka unsur da gönderinin ağırlığıdır. Gönderi ne kadar ağırsa ücreti o kadar artar. Daha az kargo ücreti ödemek için yapılması gereken olabilecek en hafif paketi göndermektir.
 • DSV Express kargo ücret, gönderinin, yola çıkma gün ve saatine göre de değişkenlik gösterir. Eğer paketinizin kurye tarafından kapınızdan alınmasını ve öğleden önce ilk sefer ile yola çıkmasını istiyorsanız bu hizmet için daha yüksek bir ücret ödersiniz. Ancak herkesin çok da tercih etmediği hafta sonu gibi günleri kullanarak daha makul DSV Express yurtdışı kargo fiyatları ile gönderim yapabilirsiniz.

DSV EXPRESS KARGO FİYATI DSV HACİMSEL AĞIRLIK

DSV kargo fiyat teklifi üzerinde etkisi olan bir diğer faktör de gönderinin hacmi, hacmi belirleyense gönderinin paketidir. Paket ne kadar büyükse hacimsel ağırlık o denli yüksek olacaktır.

DSV Express kargo fiyatı hesaplama sırasında gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık karşılaştırılıp daha büyük olan değer ile işlem yapılmaktadır.

Bu da hafif bir gönderiyi büyük bir koliye koyma durumunda daha yüksek kargo ücreti ödemek anlamına gelir. Hacimsel ağırlık hesaplama formülü; En x Boy x Yükseklik / 5000’dir. Koli ebatlarını kullanarak yapacağınız bu işlem ile kolinin hacmi hesaplanır.

Çıkan sonuç ağırlıktan yüksekse hesaplama sırasında bu değer göz önüne alınır.

DSV EXPRESS YURTDIŞI KARGO FİYATI HESAPLAMA SONUÇLARI

DSV Xpress ile en uygun fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek için geleceğiniz ilk adres global kargo markaları ile uzun yıllardır başarılı bir şekilde çözüm ortaklığı yapan, kargonuzu bu global kargo servislerini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına gönderen KargomKolay olacaktır.

Yazımızın devamında Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı Almanya, ABD, Hollanda Rusya gibi belli başlı ülkelere gönderilecek hızlı kargoların fiyat hesaplamasını yapacağız.

Yazımızda KargomKolay’ın n sunduğu DSV kargo ücret ile ilgili bilgi vereceğiz.

Fiyat hesaplama aracımızı kullanarak yapacağınız DSV Express kargo fiyatı hesaplama yurtdışı kargonuz için daha uygun fiyatları karşınıza getirecektir.

UPS kargo yurtdışı kargo fiyatları hesaplaması için öncelikle ana sayfamıza buradan giriş yapabilirsiniz. Burada karşınıza “fiyat hesaplama” bölümü çıkacak.

ADIM ADIM DSV EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA

Şimdi adım adım DSV kargo gönderim ücretini hesaplayalım.

Adım 1: Fiyat hesaplama ana sayfasında yer alan Express fiyat hesapla sekmesine tıklayın.

Adım 2: Karşınıza gelen sayfada kargo gönder ya da getirt seçeneğinden birini işaretleyin.

Adım 3: Gönderinin niteliğinin “Evrak” ya da “Koli” olarak belirleyin.

Adım 4: Gönderim yapılacak ülke ve gönderi ağırlığını işaretleyin.

Adım 5: Gönderenin şahıs mı şirket mi olduğunu belirleyin ve göndericinin adı- soyadı ve telefon numarasını belirlenen alanlara yazın.

Adım 6:  Son adım ise “Fiyatları göster” sekmesine basmak.

Sekmeye bastığınızda DSV Express kargo fiyatı kısa bir süre içinde ekranınızda olacaktır.

DSV EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA SONUÇLARI

Dsv Express yurtdışı kargo fiyatları hesaplamayı anlattıktan sonra sıra örnek ülkelere yapılacak gönderimlerin fiyatlarını hesaplamaya geldi.

Şimdi gelin Türkiye’nin ticari ilişkilerinin her zaman hareketli olduğu örnek ülkelere 5, 10 ve 20 kilogramlık bir yurt dışı kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

DSV EXPRESS KARGO FİYATI ALMANYA

İlk örnek ülkemiz Türkiye’nin en yüksek ihracatı yaptığı ülke olan Almanya.

Türkiye’nin ihracatında uzun yıllardır ilk sırada yer alan Almanya için geçerli olan DSV kargo fiyat listesi şöyle:

5 kg: 104.42 Euro

10 kg:161.54 Euro

20 kg: 242.61 Euro

İNGİLTERE DSV EXPRESS KARGO FİYATI

Birleşik Krallık’a yapılan yurtdışı gönderimin fiyatları ise yapılan hesaplamaya göre şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

İTALYA DSV KARGO FİYATI HESAPLAMA SONUCU

2019 yılında Türkiye ihracatında 3. sırada yer alan İtalya için geçerli olan DSV Express kargo fiyatı 2022 üzerinden yapılan hesaplama sonucunda ulaşılan ücretler ise şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

DSV RUSYA GÖNDERİM ÜCRETİ

2019 yılında Türkiye ihracatında 11, ithalatında ise 1. sırada yer alan Rusya Federasyonu’na gönderilecek bir paket için ödenecek DSV Express kargo fiyatı ise şöyledir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

DSV ABD GÖNDERİM ÜCRETİ

ABD için geçerli DSV Express kargo fiyatı hesaplama sonuçları ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 92.40 Euro,
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro

Bu noktada daha uygun fiyatlarla yurtdışı kargo gönderme ve daha düşük DSV Xpress kargo fiyat teklifi almak için bir yol olduğunu da hatırlatalım.

Eğer sürekli gönderim yapan bir kişi ya da kurumsanız firma ile kapsamlı bir anlaşma yapabilir böylece daha düşük DSV Express yurtdışı kargo fiyatları ile işlem yapabilirsiniz.

DSV EXPRESS KARGO TAKİP

DSV Express kargo fiyatı kadar önemli bir diğer konu da gönderinin varış noktasına zamanında ulaşmasıdır. Bu noktada devreye DSV  Express kargo takip girmektedir.

DSV Express kargo takipyurtdışından herhangi bir ülkeden gelen ürünlerinizin size ne zaman teslim edileceğini merak etmeniz halinde yapmanız gereken işlemdir.

DSV takip için de MyDSV platformunu kullanmanız gerekir. Bu sayfaya geldiğinizde karşınıza çıkan kutuya kargo takip numaranızı yazdığınızda paketinizin durumu ile ilgili anlık bilgi alabilirsiniz.

DSV Xpress takip yaparak elde ettiğiniz bilgiye göre de gümrük işlemleri için hazırlık yapıp ürünlerinizi en kısa sürede teslim almak için gerekli yol haritasını çizebilirsiniz.

Öte yandan yapılacak DSV Express kargo takip gönderide yaşanacak herhangi bir gecikme ya da gönderinin gümrükte takılması gibi durumlar için acil önlem alınmasını da sağlayabilir.

DSV Xpress İLETİŞİM

DSV iletişim, kargo fiyatı hesaplama konusunda bilgi almak ve hareket planını bu bilgi ışığında oluşturmak için başvurulabilecek bir yoldur.

DSV Express kargo fiyatı hesaplama için, DRN LOJİSTİK A.Ş. ve şubelerinden destek alınabilir. Ülke genelindeki acente ağı bu konuda destek alınabilecek iletişim noktalarıdır.

DRN Lojistik A.Ş. hızlı iletişim için 0850 550 55 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı veya info@kargomkolay.com adresi kullanılabilir.