Skip links

DSV EXPRESS HAVA KARGO

DSV EXPRESS HAVA KARGO

DSV Express hava kargo hizmeti ile Türkiye’den dünyanın pek çok ülkesine, dünyanın pek çok ülkesinden de Türkiye’ye doğru ürünlerin taşınmasını hızlı ve güveli bir şekilde sağlıyor.

Günümüzde tercih edilme oranı günden güne artan hava kargo taşımacılığını uzman bir şekilde gerçekleştiren DSV Express uçak kargo ile 1-3 iş günü içinde gönderilerin teslimini yapıyor.

Yılda 600 bin ton hava kargo taşıması yapan şirket bu sayede hem ihracatçılara hem de ithalatçılara hizmet veriyor. DSV Express için fiyat almak isterseniz aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda DSV Express hava kargo ile ilgili önemli sorulara yanıt vereceğiz.

 • DSV Express hava kargo nedir?
 • DSV Xpress hava kargo ile neler gönderilebilir?
 • Hava kargo kaç günde teslim edilir?
 • Hava kargonun avantajları nelerdir?
 • DSV hava kargo takip nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DSV NEDİR

DSV Express hava kargo konusunun ayrıntılarına geçmende önce şirket ile ilgili kısaca bilgi verelim.

DSV, “Avrupa karayolu ve havayolu hızlı kurye” hizmeti veren bir şirkettir.

Şirket karayolu, hava, deniz ve trenle dünya çapında nakliye hizmetleri sunan Danimarkalı bir nakliye ve lojistik şirketidir.

1976 yılında dokuz bağımsız Danimarkalı nakliyat şirketi tarafından kurulduğundan bu yana, bir dizi stratejik rakip satın alma yoluyla hızlı bir genişleme ve uluslararası varlık elde etti.

2000 yılında, şirket tarihindeki en büyük adım, DFDS Dan Transport Group’un satın alınmasıyla atıldı.

Satın alma DSV Logistics grubuna, İskandinavya, Birleşik Krallık, Baltıklar ve Avrupa’daki karayolu taşımacılığı hizmetlerine ek olarak, kapsamlı bir lojistik kurulumun yanı sıra ABD ve Asya Pasifik pazarlarına hava kargo ve denizaşırı taşımalarda önemli bir konum sağladı.

DSV, 2019 yılında Panalpina Welttransport ile güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük dördüncü nakliye ve lojistik şirketi oldu. Bu işbirliği  şirketin özellikle başta hava ve deniz taşımacılığı olmak üzere dünya genelinde konumunu güçlendirdi.

DSV Express hali hazırda dünyanın en büyük 5. nakliye ve lojistik şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

DSV EXPRESS HAVA KARGO HİZMETLERİ

DSV Express tarafından sunulan hava kargo hizmetlerini ayrıntılarına değineceğiz ama öncelikle hava kargonun tanımını yapalım.

Hava kargo taşımacılığı belirli bir kilogram limitini aştığı için express kargo ile gönderilemeyen paketlerin en hızı gönderim biçimidir.

Paketler sadece bu iş için kullanılan kargo uçakları ya da yolcu uçaklarının kargo bölümüne konur ve hava yolu ile yapılan belki 1 belki 3 saatlik bir yolculuk sonrası yurtdışına ulaşır. Bundan sonrası ilse paketin sahibine teslim edilmesidir.

Bu sayede gönderiler çok kısa süreler içinde alıcısına ulaştırılmaktadır. Dünya genelinde gerçekleştirilen kargo işlemlerinin yüzde 10’u hava kargodan oluşmaktadır.

DSV Express hava kargo hizmeti kapsamında, günlük kalkışlarla gönderileri tam zamanında varış noktasına ulaştırmaktadır. Bir ile üç veya üç ile beş iş günü içinde günleri belirli havaalanından – havaalanına hizmetlerinin yanı sıra paletli ve serbest gönderiler için de DSV Express uçak kargo opsiyonundan faydalanabilirsiniz.

DSV havayolu kargo taşımacılığı hizmetleri, her boyut ve türdeki hava taşımacılığı için güvenilir bir seçenektir. Bozulabilir maddeler, tehlikeli kargolar veya hızlı teslimat gerektiren herhangi bir ürünün bu hizmeti alarak göndermeniz mümkün.

DSV XPRESS KARGO UÇAK

DSV Xpress kargo uçak kapınıza teslimat seçeneğini barındıran bir hizmettir.

Kargonuzun boyutu, türü ve sıklığı ne olursa olsun ihtiyaçlarınıza uygun DSV Express havayolu kargo taşımacılığı ile gönderilerinizi istediğiniz adrese yollayabilirsiniz.

DSV’nin hava kargo hizmetleri şunları içermektedir:

 • Full charter hava taşımacılığı
 • Parça kiralama hava taşımacılığı
 • Yerleşik kurye
 • Konsolidasyon
 • Arka arkaya
 • DSV XPress – kurye hizmeti.

Bu noktada DSV Express Almanya’ya gitmesi gereken bir kargoyu kaç günde teslim eder sorusuna da yanıt verelim. Bir paket DSV Express havayolu kargo ile Türkiye’den Almanya’ya ortalama 1 iş gününde ulaştırılmaktadır.

DSV SOĞUK HAVA KARGO

DSV soğuk hava kargo, yolculuğu boyunca belli bir ısıda tutulması gereken genellikle gıda ürünlerinin taşımasını kapsar.

DSV Express havayolu kargo taşıması kapsamında kısa zamanda ve taze olarak gönderilmesi gereken et, süt, balık, sebze meyve gibi gıda ürünleri özel soğutucu tertibatına sahip uçaklarla gönderilebildiği gibi, dondurularak da taşınabilir.

Böylece et, süt balık sebze meyve gibi gıda ürünleri tazeliklerini koruyarak varış noktasına ulaştırılmış olur.

DSV XPRESS KONŞİMENTO

DSV Xpress hava kargonun önemli bir ayrıntısı da konşimentodur.

Konşimento,  asıl olarak “Taşıma senedi”dir.

Aynı zamanda da üzerinde yükleyici, alıcı ve ihbar merciinden başlayarak her türlü bilginin yer aldığı kıymetli bir evraktır.

Yurtdışı hava kargo gönderimlerinde ise uçağa yüklenen bir malın teslim alındığını gösteren, gönderenin ve alıcının adlarının yazılı olduğu hukuki belgedir. Bu açıdan kıymetli evraklardan kabul edilir.  DSV Xpress konşimento ise, taşınması bu şirket ile yapılan gönderiye yolculuğu boyunca eşlik eden belgedir.

DSV ile yapılacak her gönderi için bir konşimentoya ihtiyaç vardır,  çünkü DSV konşimento gönderiye yolculuğu süresince eşlik eden, etmesi gereken  bir belgedir.

DSV EXPRESS HAVA KARGO FİYATLARI

DSV Express hava kargo fiyatları, yurtdışı gönderim aşamasında en önemli konudur.

Bu noktada devreye DSV kargo hesaplama girer. Belirli kriterler göz önüne alınarak yapılan bu hesaplama sonunda DSV Express hava kargo fiyatları ortaya çıkar.

DSV Express hava kargo fiyatı hesaplanırken göz önüne alınacak ilk etken gönderirinin varış noktasıdır.

Daha sonra gönderinin hacmi ya da ağırlığı göz önüne alınır. Gönderinin yola çıkma gün ve saati de DSV Xpress kargo fiyat teklifi üzerinde etkilidir.

Dsv Xpress kargo uçak rotası da gönderinin fiyatı üzerinde etkendir. Uzak ülkelere gidecek paket için daha yüksek kargo ücreti ödenirken, hem uçak seferinin çok olduğu hem de yakın olan ülkeler için daha düşük DSV Express hava kargo ücreti ödenir.

Bu bilgiler ışığında yapılacak DSV kargo hesaplama ile Türkiye’den  örneğin Almanya’ya ya da Brezilya’ya gidecek bir hava kargo paketi için ne kadar  ücret ödeyeceğinizi  en yaklaşık sonuçlarla öğrenebilirsiniz.

DSV kargo HESAPLAMA sonuçları içinde gümrüklerde oluşacak harç ve vergiler yer almaz.

daha sonra ortaya çıkan bu ek ücretler için ayrı bir ödeme yapılması gerekmektedir. Bu aşamayı da DSV gümrük desteği alarak sorunsuz bir şekilde yurtdışı gönder sürecini tamamlayabilirsiniz.

DSV Express hava kargo hakkında ayrıntılı bilgiyi şirketin web sitesinden de edinebilirsiniz.

DSV KARGO TAKİP

DSV hava kargo kadar önemli bir diğer konu da gönderinin varış noktasına zamanında ulaşmasıdır. Bu noktada devreye DSV kargo takip girmektedir.

DSV kargo takipyurtdışından herhangi bir ülkeden gelen ürünlerinizin size ne zaman teslim edileceğini merak etmeniz halinde yapmanız gereken işlemdir.

DSV takip için de MyDSV platformunu kullanmanız gerekir. Bu sayfaya geldiğinizde karşınıza çıkan kutuya kargo takip numaranızı yazdığınızda paketinizin durumu ile ilgili anlık bilgi alabilirsiniz.

DSV Xpress takip yaparak elde ettiğiniz bilgiye göre de gümrük işlemleri için hazırlık yapıp ürünlerinizi en kısa sürede teslim almak için gerekli yol haritasını çizebilirsiniz.

Öte yandan yapılacak DSV Express kargo takip gönderide yaşanacak herhangi bir gecikme ya da gönderinin gümrükte takılması gibi durumlar için acil önlem alınmasını da sağlayabilir.

 DSV İLETİŞİM

DSV iletişim, hava kargo gönderileri hakkında bilgi almak ve hareket planını bu bilgi ışığında oluşturmak için başvurulabilecek bir yoldur.

DSV Express hava kargo hakkında, DSV şubelerinden destek alınabilir. DSV İstanbul ya da DSV İzmir şubeleri ülke genelindeki diğer şubeler gibi bu konuda destek alınabilecek iletişim noktalarıdır.

DSV iletişim için şirketin Türkiye ayağı olan DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş.’ye ait 444 4 378 numaralı telefon kullanılabilir.

Türkiye’nin en çok ihracat ve ithalat yapılan şehirlerinden biri olan İzmir’den gönderi yapılacaksa ya da kargo bu kente geliyorsa Konak, Pınarbaşı ve Gaziemir’deki DSV İzmir şubelerine de ulaşılabilir.