Skip links

Cezayir Kargo Hizmeti | Express Servis | Kapıdan Kapıya

Türkiye'den Cezayir'e Kargo

İçindekiler

CEZAYİR KARGO

İhracat için yeni pazar arayışında yolu Cezayir kargo hizmetinden faydalanmak isteyen ihracatçı ilk ihraç numunelerini uluslararası kargo ile kaç günde gönderebilir? Yurtdışı kargo gönderisi kaç günde Cezayir’de olur? Cezayir’e hava kargo potansiyeli önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izler?

CEZAYİR’E YURTDIŞI KARGO NASIL GÖNDERMENİN HIZI YOLU

Afrika’nın en geniş yüzölçümüne, 40 milyonu aşan nüfusa ve önemli doğalgaz ve petrol rezervlerine sahip Cezayir’e yurtdışı kargo göndermenin en kolay ve hızlı yolu hangisidir?

Cezayir

TÜRKİYE- CEZAYİR ARASINDA 500 YILLIK SİYASİ VE EKONOMİK İLİŞKİ

Bunlar ve daha birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Ama önce gelin Türkiye ile Cezayir’in 5 asırdır devam eden siyasi ve ekonomik ilişiklerine bir göz atalım. Böylece Cezayir’e yurtdışı uçak kargo tercihini yapacak kişi ya da kurumlar hakkında da bilgi sahibi olabiliriz.

Gelin Cezayir’e yurtdışı kargo trafiğini etkileyen başlıca faktörlere birlikte göz atalım.

cezayir uçak kargo

KITANIN EN BÜYÜK 4 EKONOMİSİ VE TÜRKİYE İHRACATI 

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Afrika kıtasının en büyük 4.ekonomisi durumundaki Cezayir Afrika’nın en geniş topraklarına ve önemli doğalgaz ve petrol rezervlerine sahiptir.

Cezayir, Türkiye’nin Afrika’daki en önemli ticaret ortaklarından biri olmanın yanı sıra Türkiye enerji ithalatında önemli bir yere sahiptir. Cezayir, Rusya, İran ve Azerbaycan’ın ardından Türkiye’nin 4. büyük doğalgaz tedarikçisi konumundadır.  Cezayir gıda sektöründe faaliyet gösteren Türk firmaları için de cazip iş olanakları ile öne çıkmaktadır.

TÜRKİYE’DEN CEZAYİR’E İHRACAT

Türkiye ile Cezayir ilişkileri tam 5 asır önce, 1516 yılında ünlü Barbaros kardeşlerin Cezayir’e gitmesiyle başladı. 2016 yılında iki ülke arasındaki ilişkinin 500. yılı kutlandı. Uzun yıllar Osmanlı idaresinde olan Cezayir, Osmanlı’nın ardından Türkiye’ye olan sempatinin devam ettiği ülkelerden biridir ve bu sempati, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere de ciddi anlamda yansımaktadır.

Öte yandan Türkiye, Cezayir tarafından da ”stratejik ortak” olarak  değerlendirilmektedir.

Bu sıcak ilişkilere rağmen iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler istenen seviyelere pek de çıkamamıştır. Öyle ki Türkiye’nin 2014 yılında 2 milyar 83 milyon dolar olan Cezayir’e ihracatı, 2015’de 1 milyar 826 milyon dolara, 2016’da 1 milyar 717 milyon dolara, 2017’de 1 milyar 713 milyon dolara gerilerken, 2018 yılında 2 milyar 31 milyon dolara ulaşmasına rağmen 2014 ihracat rakamı yine de yakalanamamıştır.

Cezayir kargo

CEZAYİR’DEN TÜRKİYE’YE İTHALAT

Türkiye’nin Cezayir’den ithalatında benzer bir durum var. 2014 yılında 2 milyar 642 milyon dolar Cezayir ithalatı, 2015’de keskin bir düşüşle 1 milyar 919 milyon dolara, 2016’da 1 milyar 347 milyon dolara, 2017’de 1 milyar 762 milyon dolara inerken, 2018’de 2 milyar 31 milyar dolara yükselmiştir. 2018 rakamlarında ilginç olansa petrol ve türevlerinin bu rakamlara dahil olmamasıdır.

Yıllar 2014 2015 2016 2017 2018 
İhracat 2,083 1,826 1,737 1,713 2,031
İthalat 2,642 1,919 1,347 1,762 2,371

(Kaynak: TÜİK)

Türkiye Cezayir’e kara ulaşım araçları ve parçaları, demir-çelik ürünleri, makine aksam ve parçaları, tekstil ve hazır giyim ürünleri satışı yaparken, bu ülkeden mineral yakıtlar-yağlar, şeker ve mamulleri, anorganik kimyasallar satın alıyor.

Cezayir'e kargo

İHRACATÇI İÇİN HEDEF PAZAR CEZAYİR’E KARGO

Cezayir, yurt içi pazardaki daralma ve Avrupa pazarındaki sert rekabet nedeniyle yeni pazarlar arayan Türk ihracatçısı için hedef pazarların başında geliyor. Bu açıdan bakıldığında Cezayir yurtdışı kargonun da önü aslında çok açık. Kara yolu ile ulaşması zaman açısından hayli sorunlu olan Cezayir’e deniz yolu alternatifi daha çok kullanılsa da, ürün göndermenin en kısa ve güvenli yolu olarak Cezayir hava kargo ön plana çıkıyor.

TÜRK İŞ ADAMLARI VE CEZAYİR KARGO POTANSİYELİ

Cezayir Büyükelçiliği verilerine göre Türk firmalarının Cezayir’e doğrudan yatırımları 2 milyar doları aşmış durumda. Demir-çelik, tekstil, kimyevi ve temizlik maddeleri ile ilaç ve gıda sektörü bu yatırımların başında geliyor.

Öte yandan, Türk girişimcileri tarafından Cezayir’de yürütülmekte olan projelerin toplam değeri 16 milyar doları aştı. Türk şirketlerinin 2015 yılında üstlendiği müteahhitlik projeleri 3 milyar dolarken, 2016 yılında bu rakamda Cezayir ekonomisinin durumu nedeniyle düşüş yaşanmıştır.

Bu rakamlar Cezayir yurt dışı kargo rakamlarının önümüzdeki süreçte daha da artabileceğinin ortaya koyan rakamlar olması açısından önem kazanıyor. Cezayir’de yatırım yapan Türk işadamları ve müteahhitler ortaya çıkan kargo ihtiyacını yurtdışı uçak kargo ile karşılayarak zaman problemini ortadan kaldırmayı tercih edeceklerdir.

Cezayir'e kargo nasıl yollanır

CEZAYİR’DEKİ EN ÖNEMLİ TÜRK YATIRIMLARI

Tay Group’un 2016 yılı Şubat ayında temellerini attığı Cezayir yatırımının ilk meyvesi iplik üretimi oldu. Cezayir-Türk ortaklığı ile kurulan Tayal SPA, kendi ürettiği ilk iplik ihracatını 26 Temmuz 2018 günü gerçekleştirdi. İlk ihracat Türkiye, Portekiz, Belçika ve Polonya’ya yapıldı.

Diğer taraftan Tosyalı Holding Cezayir’in en büyük demir-çelik fabrikasını Vehran şehrinde işletme sermayesi dahil 750 milyon dolarlık bütçeyle kurdu. 2013 yılının Haziran ayında açılışı gerçekleştirilen fabrika daha sonra yapılan ek yatırımlarla büyüdü. Bu yatırım Türkiye‘nin yurtdışındaki en büyük çelik yatırımı olma özelliğini de taşıyor.

TURİZMİN CEZAYİR HAVA KARGOYA OLUMLU ETKİSİ OLUR MU?

İki ülke arasındaki hava kargo trafiğini artırması beklenen son kesim ise Türkiye’ye tatile gelen Cezayir vatandaşları… 2017’de 213 bin 333 Cezayir vatandaşı Türkiye’de tatil yaparken bu sayı 2018’de 288 bin 207 kişiye yükseldi. Kısa süreliğine ülkemize gelen Cezayirliler kargoya ihtiyaç duymaları halinde hız faktör nedeniyle hava kargo yolunu seçeceklerdir.

CEZAYİR’E NASIL KARGO GÖNDERİLİR?

Cezayir’e nasıl kargo gönderilir sorusunu da yanıtlayalım.

Cezayir’e kargo göndermek artık kolay bir işlem halini aldı. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo şirketlerinden bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay ile Cezayir’e kargo gönderin, ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

Anasayfamızda karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Cezayir kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyeye ihtiyacınız var.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Cezayir’i seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde kargonuzun yolculuğu da başlamış olacak.

CEZAYİR KARGO FİYATLARI VE TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Cezayir’e gönderilecek bir kargonun, söz konusu ülkeye varış ve alıcısına teslim ediliş süresi tahminen 3 iş günü olarak veriliyor.

Cezayir yurtdışı kargo fiyatları;

 • 1 kg: 44 Euro yurtdışı kargo ücreti ortaya çıkarken,
 • 10 kg: 183.70 Euro’ya yükseliyor
 • 20 kg: 267.30 Euro.

CEZAYİR KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

Cezayir kargolarını gönderirken çözüm ortağınız olmak için çalışan kargomkolay, kıymetli kargolarınızı gönderme noktasında aşamasında aklınıza takılan ya da işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını da sizler için veriyor.

 • Cezayir’e nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”
 • Cezayir’e evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz?Evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  
 • Cezayir’e hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli.”
 • Cezayir’e kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz.”
 • Cezayir hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?
 • Cezayir’e ile bozulabilir gıda ürünleri gönderebilir miyiz?
 • Cezayir’e kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?
 • Cezayir kargo en ucuza nasıl sahibine ulaşır?
 • Cezayir’e hava kargo ile gönderilemeyecek olan ürünler var mı?
 • Cezayir gümrüğünde ortaya çıkabilecek olası sorunlar nelerdir?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi bekliyor.

ANKARA’DAN CEZAYİR’E, ORAN’DAN İSTANBUL’A YURTDIŞI KARGO

Cezayir’in 48 kentinden Türkiye’nin 81 iline hava kargo yolu ile gönderi yapılabilir. Başkent Cezayir’den Türkiye başkenti Ankara’ya ya da Türk yatırımlarının yoğun olduğu Oran ketinden İstanbul’a herhangi bir gönderi, yurtdışı uçak kargo hizmeti ile kısa zamanda, güvenli bir şekilde ulaşabilir.

Cezayir kargo hizmetleri

CEZAYİR KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN EN ÖNEMLİ NOKTA

Cezayir’e  ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye’deki bir noktadan Cezayir’deki herhangi bir adrese, ya da Cezayir’den  Türkiye’deki bir noktaya kargo göndermek isteyenlerin söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyması gerekiyor.

Cezayir’e kargoda dikkat edilmesi gereken en önemli husus Cezayir’de gümrük işlemlerinin oldukça uzun sürmesi. Gerekli tüm evraklar temin edilmiş olsa bile, bir konteyner en erken 15-20 gün içerisinde gümrükten çekilebilmektedir. Ayrıca, Cezayir gümrüğüne gelen bir eşyaya, 180 gün içerisinde herhangi bir gümrük işlemi yapılmaz ise el konulmaktadır.

TÜRK TİCARET KANUNU’NA AYKIRI ÜRÜN GÖNDERİLEMEZ

 Cezayir kargoda değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıktığını unutmamak gerekir. Ayrıca ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderilerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutulduğu da göz önünde bulundurmalıdır.

Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’nun yasakladığı hiçbir ürün kargo ile gönderilemez, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kati surette işleme alınmaz.

CEZAYİR KESİNTİSİZ KARGO TAKİBİ

 Cezayir yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilir, kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

CEZAYİR KARGODA İSTEĞE BAĞLI TAŞIMA

Cezayir kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir.

KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üreten firmamız, uçak kargo gönderilerini de sonuç odaklı bir şekilde tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda ve ekonomik fiyatlarla yapmaktadır.

Cezayir Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Cezayir’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Cezayir’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Cezayir seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Cezayir için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Cezayir’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Cezayir kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Cezayir için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Cezayir için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Cezayir kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Cezayir’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Cezayir’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Cezayir’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Cezayir’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Cezayir için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Cezayir’e en hızlı kargo hangisi?

Cezayir’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Cezayir’e ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Cezayir’e kargo nasıl gönderilir?

Cezayir’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Cezayir için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Cezayir’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Cezayir’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Cezayir’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Cezayir’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.