Skip links

Bahreyn Kargo Hizmeti | Bahreyn’e Kargo Fiyatları| KargomKolay

Bahreyn kargo

BAHREYN KARGO GÖNDERİMİ

Bu yazımızda,

 • Bahreyn Kargo gönderim işlemleri,
 • Bahreyn  Kargo fiyatları,
 • Bahreyn  Kargo takibi, ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa, sizler için özel hazırladığımız Bahreyn Kargo Hizmeti başlığı altında ulaşabileceksiniz.

Bahreyn Kargo Hizmeti yazımıza geçmeden önce, Basra Körfezi’nde yer alan, iki deniz arasındaki bir ada olan anlamlandırılan, Bahreyn hakkında neler biliyoruz, bakalım.

BAHREYN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre; Ülkemiz Bahreyn’de 1990 yılında, Bahreyn ise ülkemizde 2008 yılında Büyükelçilik açmıştır. Bahreyn’le 2014 yılında yaklaşık 500 milyon Dolara ulaşan dış ticaret hacmimiz 2015 ve 2016 yıllarında gerilemiş, 2017 yılında ise yeniden artış trendine girmiştir. 2017 sonu itibariyle 414 milyon Dolar seviyesinde gerçekleşen ticaret hacmimizdeki toparlanma eğiliminin 2018 yılında da devam ettiği, bu çerçevede 2018 yıl sonu itibariyle bir önceki yıla göre ikili ticaret hacmimizde %17 artış kaydedildiği görülmektedir.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre ise, 2017 yılında Bahreyn’e olan ihracatımız 227,3 milyon dolar, Bahreyn’den ithalatımız 186,8 milyon dolar, toplam ticaret hacmimiz 414,1 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

BAHREYN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Petrol yağları
 • Ham petrol
 • Demir-çelik alüminyum ve mamulleri

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Ham petrol
 • Otomobil
 • Elektrikli ve elektronik ekipmanlar
 • İlaç
 • Altın

BAHREYN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Bahrain international airport

BAHREYN’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşarak, Bahreyn’e kargo gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştirmek için KargomKolay firması ile de iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 2 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Bahreyn’e kargo ve Bahreyn’den Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Bahreyn’e tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

BAHREYN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Bahreyn’e seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Bahreyn kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

BAHREYN’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Bahreyn’e en hızlı kargo gönderimi çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Bahreyn’e seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Bahreyn’e kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BAHREYN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Bahreyn’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

Göndereceğiniz paketin, kilogram değerinin 8 olduğunu varsayalım. Paketinizin ölçüleri ise, 40*50*30 ebatlarında. Bahreyn’e kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda  12 desi gelmiştir. Fiyatlandırma, kilogram ve desi  türünde en yüksek çıkan rakam üzerinden yapılmaktadır.

BAHREYN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Bahreyn’e kargo göndereceksiniz ve “bu paket alıcıya kaç günde ulaşacak” diyorsanız teslimat süresini hemen söyleyelim. Express kargo seçeneğini tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Bahreyn’e ulaşır.

 • Türkiye’den Bahreyn’e kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir. Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TÜRKİYE BAHREYN KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Bahreyn’e kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 111.76 Euro
 • 10 kg: 184.36 Euro20 kg: 258.5 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BAHREYN TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Bahreyn’den Türkiye’ye kargo getirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:57,50 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg:354,20 €
 • 20 kg:572,00 € 

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO BAHREYN FİYATLARI

Bahreyn’e kargo göndermek için, PTT kargo yurt dışı servis seçeneğini de seçebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Bahreyn kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Bahreyn’e göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Bahreyn’i seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 492 TL
 • 10 kg: 787 TL
 • 20 kg: 1377.50 TL

BAHREYN’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Bahreyn’e göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

BAHREYN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Bahreyn’e en hızlı hangi kargoyu tercih edebileceğiniz hakkında sizlere KargomKolay firmasını örnek verebiliriz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

BAHREYN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderilen veya Bahreyn’den Türkiye’ye getirilen bir paketin nerede olduğuyla ilgili tüm aşamalara PTT yurt dışı kargo takip Bahreyn seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE BAHREYN’E EXPRESS TESLİMAT

Bahreyn ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Bahreyn Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bahreyn’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bahreyn’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bahreyn seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bahreyn için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Bahreyn’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Bahreyn kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Bahreyn için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Bahreyn için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Bahreyn kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bahreyn’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Bahreyn’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Bahreyn’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Bahreyn’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bahreyn için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bahreyn’e en hızlı kargo hangisi?

Bahreyn’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Bahreyn’e ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Bahreyn’e kargo nasıl gönderilir?

Bahreyn’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Bahreyn için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Bahreyn’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Bahreyn’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Bahreyn’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Bahreyn’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.