Skip links

Almanya Kargo Gönderimi | 2023 Almanya’ya Kargo Fiyatları

KargomKolay haftanın 6 günü gece uçuşları ile Türkiye - Almanya hattında taşımacılık yapan bir kargo şirketidir.

Türkiye'den Almanya'ya Kargo Fiyatlarımız Ne Kadar?

Almanya Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimi yapmak günümüzde bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumlar sayesinde oldukça kolay hale geldi. Yurtdışı hava kargo kullanımının her geçen gün artması, yurtdışı uçak kargo hizmeti veren firmaların artışı ve uçak filolarının genişlemesiyle birlikte zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo özellikle Almanya söz konusu olduğunda daha da önem taşıyor.

ALMANYA KARGO TRAFİĞİNİ ARTIRAN UNSURLAR

Almanya kargo trafiği, Türkiye dışında en çok Türk nüfusunun yaşadığı, ikili ticari ilişkilerin siyasi ilişkiler nasıl olursa olsun her dönem çok canlıdır. Türkiye’ye en çok turist gönderen, ülkedeki yabancı yatırımların pek çoğunun kaynağı olması nedeniyle bu ülke için oldukça hareketli.

ALMANYA KARGODA BİREYSEL VE KURUMSAL GÖNDERİMLER

Almanya, Türkiye’nin bir numaralı ihracat pazarı olma konumunu uzun yıllardır hiç bir ülkeye kaptırmamıştır. Almanya’ya uçak kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

ALMANYA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Almanya kargo gönderimi yapmak işi uzmanına bıraktığınız takdire oldukça kolay bir işlem haline geldi. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz de Kargomkolay üzerinden yapacağınız uluslararası gönderimleriniz için bırakın biz sizin yerinize halledelim.

1 DAKİKADA ALMANYA’YA KARGO

kargomkolay nasıl kullanılır İster ekranın altında bulunan ‘Fiyat Al‘ butonuna tıklayarak istersenizde anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan yurtdışı kargo fiyat hesaplama aracını kullanarak sadece 1 dakika fiyat teklifi alabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Almanya’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Almanya kargonuzun yolculuğu fiilen başlamış olacak. Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor. yurtdışı kargo fiyat hesaplama Ekstra %5 indirim için kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Hemen 10 soruluk testimize katılın, İndirimi Kapın!

ALMANYA KARGO HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Fiyat hesaplaması ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim yani desiyi baz alarak gerçekleşir. Bu işlem sonucunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Almanya’ya ulaşacağı belli olur. yurtdışı Kargo gönderimi

ALMANYA’YA KARGO FİYATI HESAPLAMA

Almanya'ya Kargo Fiyatları Almanya’ya gönderim ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden anlatacağız. KargomKolay’ın anasayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Almanya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Örneğin Berlin’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz.

ALMANYA’YA KARGO GÖNDERİMİ

3 Adımda kargo gönderimi Almanya’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz. Kurye çağırma bölümüne müşteri adı – soyadı, telefon numarası ve Almanya uçak kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kargomkolay kuryesinin kapınızı çalacağı anı beklemek…

ALMANYA KARGO FİYATLARI 

Almanya'ya kargo fiyatları Almanya’ya kargo gönderim fiyatlarına gelirsek, hiç de öyle göz korkutacak rakamlar söz konusu değil. Hele zamanında alıcısına ulaşarak, işlerin doğru ilerlemesi sonucunda belki de milyonlarca dolarlık bir iş anlaşması sağlayacak bir yurtdışı kargo söz konusuysa… Almanya kargo fiyatları;
  • 5 kg: 61 Euro
  • 10 kg: 100 Euro
  • 20 kg: 178.20 EuroDüzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA KARGO KAÇ GÜNDE GİDER?

Almanya'ya kargo gönderim süresi Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderiniz yola çıkarıyor. Almanya için teslimat süresi ortalama 1 iş günü…  İstanbul’dan yola çıkan bir Almanya kargo paketi 24 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN ALMANYA’NIN HER NOKTASINA KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan isterseniz Ege Bölgesi’nin kalbi İzmir’den, isterseniz başkent Ankara’dan ya da Hakkari’den, Van’dan Diyarbakır’dan Berlin’e, Stutgart’a ya da Hannover’e gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com… Kargomkolay, Türkiye’nin her yerinden Almanya’nın her noktasına kargonuzu göndermeyi taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.

PTT KARGO ALMANYA FİYATLARI

Almanya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Almanya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Almanya’ya, Almanya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız. PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor. Örneğin Almanya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Almanya fiyatını hesaplayalım. PTT Almanya kargo servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamaya göre fiyatlar;
  • 5 kg: 215.00 TL
  • 10 kg: 400 TL
  • 20 kg: 770 TL

KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır Kargo takip işlemi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz. Kargonuzu teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Almanya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Almanya’ya kargo gönderimi zamanında yerine ulaşarak işlerinizin kesintiye uğramamasını sağlayacaktır.

Almanya ile ticarette yükselişin başlaması

Almanya Kargo hizmetleri Bu göç furyası Almanya ile Türkiye’nin 30 Ekim 1961 tarihinde ortaya çıkmıştır. Almanya’nın Bonn kentinde Türkiye ile Almanya arasında imzalanan “İşgücü Alımı Anlaşması” ile başlamıştır. İlk etapta sadece 450 kişi Haydarpaşa Tren istasyonundan kalkan kara trene binip Türkiye’yi ardında bıraktı. Sonra bu sayı kademeli olarak önce 2 bin 500’e sonra 6 bin 500 işçiye çıktı. Göç Araştırmaları Vakfı’nın(GAV) verilerine göre, zamanla büyük şehirlerde Türklerin yoğunlaştığı mahalleler oluşmaya başladı. 1961’de Almanya’daki yabancı işçilerin sadece yüzde 1’lik kısmını oluşturan Türkler, 1973 yılında ülkenin en büyük grubu hâline geldiler. Bu durum doğal olarak Almanya’ya ile yapılan ticareti hızlandırdı. İki ülke arasında ithalat ihracat dengeleri bu tarihten sonra daha farklı rakamlara ulaşmaya başladı. Zira lojistik avantaj daha o günlerden ortaya çıkmaya başlamıştı ve Almanya’ya başka ülkelere göre daha kısa sürelerde ürün gönderebiliyoruz. Bu avantaja artık Almanya’ya hava kargonun hızı da eklendi ve teslimat süreleri daha da kısaldı. Diğer taraftan Almanya’ya gidenlerin çocukları büyüdü onlar da ailelerini Almanya’da kurdu. Artık Almanya’daki Türkler 3. nesil Türkler olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Yine GAV’ın rakamlarına göre sadece Türk vatandaşlığına sahip olanların sayısı 1,5 milyon civarında. Almanya’da doğan Türklerin sayısı da aynı şekilde 1,5 milyona yakın. Yani Almanya’da 3 milyonun üzerinde Türk yaşıyor ve bu sayı Almanya nüfusunun yüzde 4’ü demek.

Almanya ihracat

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Almanya gönderimleri deyince sadece Türkiye’den Almanya’ya gönderilen/gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Almanya’ya gönderilen kargo kadar Almanya’dan Türkiye’ye de kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

MEVZUATA DİKKAT  

Tabii bu işlemi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var. Türkiye ile Almanya arasında karşılıklı kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uymak gerekiyor. Örneğin Almanya’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderime, mutlak suretle önem ve titizlik göstermek gerekir. Bir diğer detay ise ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderleri, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem görmektedir. Almanya kargo ile verilen tüm kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır, Ancak unutulmamalıdır ki Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın sorumluluğu kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler firmamız tarafından işleme girmesi mümkün değildir. Almanya’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Almanya’ya gönderim yapılan kargolar için farklı teslim yontemleri var. Dilerseniz kuryemiz aracılığıyla adresinize teslim alabilir, ya da kargo şubemizden gönderiyi siz de teslim alabilirsiniz. Uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz takip edebilirsiniz.
Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS ve TNT ile taşıtmaktadır.
Almanya hava kargo hizmetinde hava limanından hava limanına giden gönderi, hava limanından adrese giden gönderi, adresten hava limanına giden gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. Firmamız bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

ALMANYA’YA KARGODA GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Almanya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya malı Almanya’ya kargo ile göndermek mümkün değildir. Aynı zamanda yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir. Almanya yasaklı belgeler dosyasına, bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ALMANYA’YA HIZLI KARGO

Almanya’ya hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com. Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan KargomKolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek. Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın. Almanya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Almanya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Almanya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Almanya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Almanya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Almanya için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahısların da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan fayda sağlaması mümkündür.

Türkiye’den Almanya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Almanya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmelerin bu süreyi uzatması mümkündür.

Almanya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Almanya için hazırladığınız yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında konşimento numarası vardır. Bununla tüm kargo takiplerinizi yapmak mümkündür. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Almanya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Almanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Almanya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar. Aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Almanya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramaktır. Veya info@kargomkolay.com adresine email atmak yeterli. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Almanya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Almanya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınızı alıp ve kargo etiketinizi hazırlar. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Almanya’ya en hızlı kargo hangisi?

Almanya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Almanya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Almanya’ya kargo nasıl gönderilir?

Almanya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Bu şekilde hem maliyetlerinizi öğrenir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaparsınız.

Almanya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Almanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Almanya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Almanya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcılarılarına bir takım avantajlar sağlar. KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin bunu 3 sn kadar kısa bir sürede kurar. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır. Sonrasında Almanya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür. Bununla beraber ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunar. Tüm dillerde kullanmak mümkündür.

Haydi Kargonuzu

Birlikte Hesaplayalım

KargomKolay panelimizden 7 gün 24 saat boyunca tüm dünyaya yurt dışı kargo fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

Entegrasyonlar :    ETSY        Amazon        Shopify        WordPress        Opencart