Skip links

Kırgızistan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Kırgızistan kargo

KIRGIZİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Kırgızistan kargo gönderimi için tüm sorularınızı yanıtladık;

 • Kırgızistan kargo işlemleri nasıl yapılır?
 • Kırgızistan’a kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Kırgızistan kargo ücretleri hangi düzeyde seyretmektedir?
 • Kırgızistan’a kargonun takibi nasıl yapılır?
 • Kırgızistan kargo kaç günde adresine varır?

Bu soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

KIRGIZİSTAN- TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Kırgızistan’ın en büyük ithalat partnerleri arasında ilk 5’te yer alan Türkiye, Kırgızistan bağımsızlığını kazandığında ilk tanıyan ülke de oldu. 1992’den bu yana devam eden siyasi ilişkiler ekonomik alanda da kendini gösterdi. Türkiye 2018 yılında Kırgızistan’a 295.8 dolarlık ihracat gerçekleştirirken bu ülkeden 77.8 milyon dolarlık ithalat yapıldı. Hayli düşük seviyelerde kalan ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiği iki ülkenin en yetkili isimleri tarafından da dile getiriliyor.

Kırgızistan’a yapılan ihracatta ilk üç ürün mücevher eşyası, tekstil ürünleri, karayolu taşıtları için aksam olurken, altın, pamuk ve kuru baklagiller de ithalatın ilk üç kalemi olarak karşımıza çıkıyor.

Kırgızistan kargo gönderimi işlemlerinde özellikle yükte hafif pahada ağır mücevher eşyaları öne çıkma potansiyelini taşımaktadır. Öte yandan Kırgızistan’dan Türkiye’ye gönderilecek kargolarda da aynı şekilde altın önemli bir yer tutma potansiyeli göstermektedir.

1 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ HEDEFİ

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 – 2 Eylül 2018 tarihleri arasında Kırgızistan’a resmi ziyareti kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) gerçekleştirdiği özel sektör heyet toplantısında konuşan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov iki ülke arasındaki ticaret hacminin son 25 yılda yüzde 18 arttığını belirten Ceenbekov, her iki ülkenin potansiyelinin tam olarak kullanılmadığını ve ticaret hacmini 1 milyar dolara çıkarmak için gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

KIRGIZİSTAN’A KARGO POTANSİYELİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerine göre 304 milyon dolarlık Türk yatımının bulunduğu Kırgızistan’a kargo potansiyelinin önümüzdeki süreçte iş ve ticaret hacmi arttıkça yükselmesi beklenmektedir.

Türkiye’de24 milyon dolar civarındaki Kırgız yatırımlarının da Kırgızistan kargo gönderimi işlemlerini olumlu etkilemesi beklenmektedir.

KIRGIZİSTAN’A KARGO GÖNDERMENİN EN KOLAY YOLU

Türkiye ile Kırgızistan arasında 5200 kilometreyi bulan bir mesafe söz konusu. Bu mesafe arabayla hiç durmadan yaklaşık 2 gün 15 saat sürecek bu yolculuğun sonunda aşılabilirken, uçak ile ortalama  5.5 saatte tamamlanıyor. Ancak bir kargonun gönderimi sözkonusu ise sınır kapılarında yaşanacak beklemeler, ülkeler arasındaki kural farklılıkları, geçiş belgesi yetersizliği gibi sorunlar kendini gösterecektir. Bu nedenle Kırgızistan kargo gönderimi için kullanılacak en verimli yol uçak kargodur dersek yanlış bir tez ileri sürmüş olmayız

KIRGIZİSTAN’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Kırgızistan'a kargo

Kırgızistan’a kargo göndermek için uluslararası uluslar arası kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

1 DAKİKADA KIRGIZİSTAN KARGO

Kırgızistan kargo göndermek için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak sadece 1 dakikanızı alacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kırgızistan’ı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz kargonuzun Kırgızistan yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Kırgızistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Kırgızistan’a gideceği ortaya çıkar.

KIRGIZİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

kırgızistan kargo fiyatları hesaplama

Kırgızistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Kırgızistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Bişkek’e gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Kırgızistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

KIRGIZİSTAN KARGO FİYATLARI 

Kırgızistan kargo ücretleri

Kırgızistan kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN KIRGIZİSTAN’IN HER KENTİNE KARGO

İstanbul’dan, Ankara’dan ya da İzmir’den veya Konya’dan Kayseri’den Kırgızistan’ın her noktasına gönderilecek yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Kırgızistan’ın Bişkek, Karakol, Tokmok ya da Talas’a kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

2 İŞ GÜNÜNDE KIRGIZİSTAN KARGO ALICISININ ELİNDE

kırgızistan kargo gönderim süresi

Türkiye’den Kırgızistan’a gönderilen bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor. Bu da sizin işlerinizin kesintiye uğramadan devam edebilmesini sağlıyor.

PTT KARGO KIRGIZİSTAN FİYATLARI

Kırgızistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Türkiye’den Kırgızistan’a, Kırgızistan’dan  Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını da hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi Kırgızistan olarak seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kırgızistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kırgızistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Kırgızistan servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 430 TL
 • 10 kg: 785 TL
 • 20 kg: 1495 TL

KARGO TAKİP

yurtdışı kargo takip

Kırgızistan kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı tam zamanlı olarak öğrenebilirsiniz. Zamanında alıcına ulaşan bir kargonun işlerinizin yolunda gitmesinde ciddi katkısı olacaktır.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Kırgızistan’a gönderdiğiniz kargo kolisi ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

KIRGIZİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Kırgızistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Kırgızistan’da faaliyet gösteren bir kişiyseniz Türkiye’den Kırgızistan’a kargo gönderilirken yapılan işlemleri yapmanız, aynı adımları izlenmeniz yeterli olacaktır.

Bişkek’ten Ankara’ya, İstanbul’dan Talas ya da Oş’a, Bursa’dan Celalabad’a aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

KIRGIZİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK

ÜRÜNLER

Kırgızistan’a kargo ile gönderilemeyecek bazı ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Kırgızistan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.Her çeşit deri ve kürkler, çakmak ve ya canlı hayvanı Kırgızistan’a göndermek için farklı bir gönderi yolu bulmalısınız.

KIRGIZİSTAN’A EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Kırgızistan’a express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay Kırgızistan gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Kırgızistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Kırgizistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kırgizistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kırgizistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kırgizistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kırgizistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kırgizistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kırgizistan kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kırgizistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kırgizistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kırgizistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kırgizistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kırgizistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kırgizistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kırgizistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kırgizistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kırgizistan’a en hızlı kargo hangisi?

Kırgizistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kırgizistan’a ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Kırgizistan’a kargo nasıl gönderilir?

Kırgizistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kırgizistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kırgizistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kırgizistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kırgizistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kırgizistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.