Skip links

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK

Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama, yurtdışı kargonun fiyatının belirlenmesindeki önemli adımlardan biridir.

Zira hacimsel ağırlık hesaplama formülü kullanılarak yapılan işlem sonunda ortaya çıkan değer, Heyworld Lufthansa kargo hesaplama üzerinde en az ağırlık kadar etkilidir.

Yurtdışı gönderinin fiyatının belirleme aşamasında ağırlık ile birlikte değerlendirilen hacimsel hesaplama, kargonun daha düşük ya da daha yüksek fiyatlarla gönderilmesine yol açar.

Hacimsel ağırlık ne kadar yüksek olursa, gönderi o kadar yüksek kargo ücreti ile yerine ulaşır. Hacimsel ağırlık ise kargo koli ebadı ile ilgilidir.

Heyworld Lufthansa ile Almanya veya Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderim yapacak olanlar bu yazımızda;

  • Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık nasıl hesaplanır?
  • Hacimsel ağırlık hesaplama formülü nasıl kullanılır?
  • Hacimsel ağırlığın düşük çıkması için hangi metotlar uygulanır? vb. soruların yanıtlarını bulacaklardır.

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK NASIL HESAPLANIR?

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK NEDİR?

Yurtdışı kargo gönderecek kişilerin merak ettiği ilk konu hacimsel ağırlık nedir olmaktadır.

Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama ile ilgili merak edilenleri anlatmadan bu soruya yanıt verelim.

Hacimsel ağırlık “yurtdışı kargonun kapladığı alan”dır. Bu ağırlığa desi de denmektedir.

Bu alanın ne kadar olduğunu öğrenmek için yapılan işleme ise “hacimsel ağırlık hesaplama“ işlemi denir. Bu noktada, paketin boyutu etkilidir.

Yurtdışı kargo ücretlerinde belirleyici etken gönderilen paketin gerçek ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir.  Yani hacmidir.

Hacimsel ağırlığın kargo ücreti üzerindeki etkisini en kısa şekilde şöyle açıklamak mümkündür:

Yurtdışı gönderim sırasında kargonun hacimsel ve gerçek ağırlığı karşılaştırılır. Hangi rakam daha büyükse o rakam üzerinden hesaplama yapılır. Yurtdışı paket Heyworld Lufthansa ile gönderiliyorsa yapılması gereken işlem Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama işlemidir.

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK NASIL HESAPLANIR?

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK NASIL HESAPLANIR?

Heyworld hacimsel ağırlık nasıl hesaplanır sorusunun yanıtı hacimsel ağırlık hesaplama formülünde gizlidir.

Hacimsel ağırlığı belirlemek için, önce kolinin hacmi hesaplanır, çıkan sayı ilgili “hacimsel dönüşüm çarpanı” ile çarpılır.

Anlatılan bu işlemin formülü ise şöyledir:

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000) 

Bu formüle Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama formülü de diyebiliriz.

Hacimle hesaplama yapacak olan kişilerin belli bilgilere sahip olması gerekir. Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama formülü ile işlem yapmak için gönderi paketinin ebatlarını bilmek zorunludur.

Çünkü Heyword Lufthansa‘yla yurtdışı kargo gönderirken gönderinin içine konacağı paketin boyutları ödenecek kargo ücretini belirler.

Zira gönderi ne olursa olsun koli ile gönderim yapıldığı zaman hacimsel ağırlık hesaplama mutlaka yapılır. Çıkan sonuca göre Heyworld Lufthansa kargo fiyat teklifi alınır.

Gönderinin boyutuna göre koli ebatları  farklı farklıdır.

Bu noktada en çok kullanılan koli ebatlarını örnek alarak HeyworldLufthansa hacimsel ağırlık nasıl hesaplanır sorusuna yanıt verelim.

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA ÖRNEKLERİ

HEYWORLD LUFTHANSA HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA ÖRNEKLERİ

Heyworld Lufthansa hacimle ağırlık hesaplama örneklerini 30x20x20, 40x30x30, 35X35X40 ve 60x40x40  ebadındaki koliler için yapacağız.

Hacimsel ağırlık hesaplama formülüne göre,

  1. 30x20x20 ebadındaki kolinin desisi 2.4,
  2. 40x30x30 ebadındaki kolinin hacimsel ağırlığı 7.2
  3. 35x.35.40 ebadındaki kolinin hacimsel ağırlığı 9.8
  4. 60x40x40 ebadındaki kolinin hacmi de 19.2 olarak bulunacaktır.

Almanya’ya gönderilmek istenen 5 kg’lık numuneyi 2, 3. ve 4. örneğimizdeki kolilere koyarsanız Heyworld Lufthansa  hava kargo hacimsel ağırlık hesaplama sonucu gönderinin fiyatını belirleyecektir.

Bu da gönderim için daha yüksek kargo ücreti ödemek anlamına gelecektir.

Öyle ki 9.8 hacimsel ağırlık 2 kat daha fazla ücret ödemeye neden olacaktır.

Heyworld Lufthansa  hava kargo hacimsel ağırlık hesaplama sonucunun 19.2 olduğu örneğimizde gerçek ağırlığa göre yaklaşık 4 kat daha yüksek ödenir. Çünkü Heyworld Lufthansa kargo hesaplama 5 kilogram değil 19.2 değeri üzerinden yapılacaktır.

Heyworld Lufthansa hava kargo hacimsel ağırlık hesaplama sonucunun düşük çıkması için en küçük kutu kullanılmalıdır. Böylece, en düşük hacimsel ağırlığa ve en düşük kargo ücretine ulaşılabilir.

Öte yandan gerçek ağırlığın hacimsel ağırlıktan yüksek olduğu durumlarda hesaplama işlemi gerçek ağırlık üzerinden devam ettirilir.

Ancak hacimsel ağırlığın gerçek ağırlıktan fazla olduğu durumlar, gönderici için her zaman dezavantajdır. Bu nedenle Heyworld Lufthansa hacimsel ağırlık hesaplama formülü mutlaka kullanılmalı ve işleme ona göre devam edilmelidir. Bu işlemi yapmak göndericinin lehine olacaktır. Böylece Heyworld Lufthansa kargo fiyat listesi üzerinden en makul rakamlarla gönderi yapabilirler.

HEYWORLD LUFTHANSA KARGO TAKİP

HEYWORLD LUFTHANSA KARGO TAKİP

Heyworld Lufthansa kargo fiyatı kadar önemli bir diğer konu da gönderinin varış noktasına zamanında ulaşmasıdır. Bu noktada devreye Heyworld Lufthansa kargo takip girer.

Heyworld Lufthansa takip yurtdışından gelen paketin size ne zaman teslim edileceğini merak etmeniz halinde yapmanız gereken işlemdir.

Lufthansa cargo tracking  için, şirketin  internet sitesine girip, e- services

bölümündeki tracking kısmında işlem yapmalısınız.

Gönderici ya da alıcılar bu kısma 10 farklı kargo takip numarası yazıp, gönderi takibi gerçekleştirilebilir.

Heyworld Lufthansa kargo takip numarasını yazan kişiler, işlemi tamamladıklarında paketlerinin ne zaman teslim edileceğini öğrenebilir.

Gönderici ya da alıcı konumundakiler, Heyworld Lufthansa iletişim ile hem kargo fiyatı da gönderi takibi konusunda destek alabilir.

İletişim için Heyworld Lufthansa telefon numarası kullanılabilir. Heyworld Lufthansa Türkiye için 0850 500 0 777 numaralı telefonu kullanmak mümkündür. Ayrıca info@heyworld.com mail adresi de kullanılabilir.

Heyworld Lufthansa, iletişim için şirketin Türkiye’de güç birliği yaptığı KargomKolay da kullanılabilir.

Heyworld, Lufthansa Hava Yolları tarafından kurulan kargo şirketinin, çevrimiçi perakendecilerin ihtiyaçları karşılamak için faaliyete aldığı express taşıma şirketidir. Şirket, e -ticaret yapan kişi ve kurumlara uluslararası hızlı taşıma çözümleri sunmaktadır.

Heyworld Lufthansa Logistics Türkiye’den Almanya ve ABD gönderileri için Express taşıma hizmeti sunmaktadır.

Heyworld Lufthansa İstanbul için Lufhansa Cargo’nun Yeşilköy Mah., Havalimanı Cad., No:2/11B, Bakırköy, İstanbul, Türkiye adresine ulaşmak gereklidir.