Skip links

HEYWORLD LUFTHANSA HAVA KARGO

Heyworld Lufthansa hava kargo, Türkiye’den, Almanya ve Amerika gönderilerinin zamanında teslim edilmesini sağlayan bir hizmettir.

Lufthansa Cargo’nun e-ticaret şubesi olarak kurulan Heyworld, 2019 yılının yazından beri hava kargo hizmetini sunmaktadır.

Bu yazımızda Heyworld Lufthansa hava yolu kargo ile ilgili her detayı inceleyeceğiz. Hava kargo fiyatları, konşimento, kargo hesaplama soğuk hava kargo, kargo takip gibi konuların ayrıntıları burada…

Üzerinde duracağımız ilk konu ise hava kargonun kapsamı olacak.

HAVA KARGO NEDİR?

HAVA KARGO NEDİR?

Hava kargo, belirli bir kilogramı aştığı için express kargoyla gönderilemeyen paketlerin en hızlı gönderim biçimidir.

Paketler sadece bu iş için kullanılan kargo uçakları veya yolcu uçaklarının kargo bölümüne konur. Daha sonra hava yolu ile yapılan 1 veya 3 saatlik bir yolculuk sonrası yurtdışına ulaşır. Bundan sonrası ise paketin sahibine teslim edilmesidir.

Böylelikle gönderiler çok kısa süreler içinde alıcısına ulaştırılmaktadır. Dünya genelinde gerçekleştirilen kargo işlemlerinin yüzde 10’u hava kargodan oluşmaktadır.

Özellikle soğuk zincir ürünleri, ilaçlar, elektronik eşyalar, sebze-meyvelerin taşınması hava kargo ile gerçekleştirilmektedir.

Eğer söz konusu ürünlerin taşınması Heyworld ile yapılıyorsa bu işleme Heyworld Lufthansa hava kargo denmektedir.

Ancak bu hizmetin ayrıntılarından önce Heyworld nedir sorusunu yanıtlamamız gerekir.

Heyworld Lufthansa, Lufthansa Havayolları’nın kurduğu kargo şirketinin, çevrimiçi perakendecilerin ihtiyaçları için faaliyete aldığı taşıma şirketidir.

Şirket, 2019 yılından bu yana e -ticaret yapan kişi ve kurumlara hızlı taşıma çözümleri sunmaktadır.

HEYWORLD LUFTHANSA HAVAYOLU KARGO

HEYWORLD LUFTHANSA HAVAYOLU KARGO

E- ticaret yapmayı tercih edenler için kurulan Heyworld Lufthansa, dünya çapındaki herhangi bir noktaya maksimum 2-5 gün arasında teslimat yapılmasını sağlamaktadır.  Lufthansa Group ve ortak havayollarının tüm kapasitelerine erişebilmektedir.

Heyworld Lufthansa havayolu kargo ile her gün 100’den fazla ülkede 300’den fazla varış noktasına teslimat yapabilmektedir. Türkiye’den ise Almanya ve Amerika gönderileri aynı hizmet ile varış noktasına teslim edilmektedir.

Şirket 2020 yılı rakamlarına göre e-ticaret oranın yüzde 12’ye yükselmesine de dikkat çekmektedir. Korona salgınının hava kargo gönderilerinin önemini artırması Heyworld Lufthansa’nın bu hizmete ağırlık vermesini sağlamıştır.

HEYWORLD LUFTHANSA UÇAK KARGO

Heyworld Luftahansa uçak kargo ile günde 250’den fazla kıtalararası uçuş gerçekleştirmektedir. Şirket özellikle teslimat noktasındaki yerel ortakları ile çalışması sonucunda maksimum 5 gün içinde dünya çapında teslimat garantisi vermektedir.

Öte yandan Heyworld Lufthansa uçak kargo hizmetinde, müşterilerin isteği söz konusuysa bütün işlemler şirket tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kapsama kurye ile paketi kapıdan alma,  taşıma,  gümrükleme, gerekirse depolama ve kapıya teslimat girmektedir.

HEYWORLD LUFTHANSA SOĞUK HAVA KARGO

HEYWORLD LUFTHANSA SOĞUK HAVA KARGO

Heyworld’ün verdiği soğuk hava kargo hizmeti, yolculuğu boyunca belli bir ısıda tutulması gereken genellikle gıda ürünlerinin taşımasını kapsar.

Heyworld Lufthansa soğuk hava kargo hizmeti kapsamında kısa zamanda ve taze olarak gönderilmesi gereken ürünleri içerir. Özellikle et, süt, balık, sebze meyve gibi gıda ürünler özel soğutucu tertibatına sahip uçaklarla gönderilebildiği gibi, dondurularak da taşınabilir.

Böylece et, süt balık sebze meyve gibi gıda ürünleri tazeliklerini koruyarak varış noktasına ulaştırılır.

HEYWORLD LUFTHANSA HAVA KARGO FİYATLARI

HEYWORLD LUFTHANSA HAVA KARGO FİYATLARI

Heyworld hava kargo fiyatları, yurtdışı gönderim aşamasında en önemli konudur.

Bu noktada devreye Heyworld Lufthansa kargo hesaplama girmektedir. Belirli kriterler göz önüne alınarak yapılan bu hesaplama sonunda Hyeworld Lufthansa hava kargo fiyatları ortaya çıkar.

Heyworld Lufthansa kargo hesaplama göz önüne alınacak ilk etken gönderirinin varış noktasıdır.

Daha sonra gönderinin hacmi veya ağırlığı göz önüne alınır. ancak gönderinin yola çıkma gün ve saati de Heyworld kargo hesaplama üzerinde etkilidir.

Heyworld Lufthansa kargo uçak  rotası da gönderinin fiyatı üzerinde etkendir. Uzak ülkelere gidecek paket için daha yüksek kargo ücreti ödenir. Ayrıca, hem uçak seferinin çok olduğu hem de yakın olan ülkeler için daha düşük Heyworld Lufthansa kargo uçak ücreti ödenir.

Bu bilgiler ışığında yapılacak Heyworld Lufthansa kargo hesaplama ile Türkiye’den Almanya ve ABD’ye gidecek paketler ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Heyworld Lufthansa hava kargo gönderimlerinde şirketin fiyatlandırma modeli özelleştirilebilmektedir. Doğru hizmetin seçiminden sonra yapılan Heyworld Lufhansa kargo hesaplama sonuçlarına vergiler de eklenir. Böylece göndericiler ya da alıcılar hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmazlar.

Gönderim yapıldıktan sonra gümrükleme aşamasında da Heyworld Lufthansa’dan destek alınabilir.  Heyworld Lufthansa gümrük  desteği alarak sorunsuz bir şekilde yurtdışı gönderi sürecini tamamlayabilirsiniz.

Hayworld Lufhtansa hava kargo hakkında ayrıntılı bilgiyi şirketin web sitesinden de edinebilirsiniz.

 

HEYWORLD LUFTHANSA KONŞİMENTO

Heyworld Lufthansa kargo uçak gönderimlerinin önemli  bir ayrıntısı da konşimentodur.

Konşimento,  asıl olarak “Taşıma senedi”dir.

Aynı zamanda üzerinde yükleyici, alıcı ve ihbar merciinden başlayarak her türlü bilginin yer aldığı kıymetli bir evraktır.

Yurtdışı hava kargo gönderimlerinde ise uçağa yüklenen bir malın teslim alındığını gösteren, gönderenin ve alıcının adlarının yazılı olduğu hukuki belgedir. Bu açıdan kıymetli evraklardan kabul edilir.

Heyworld Lufthansa konşimento ise, taşıması bu şirket ile yapılan gönderiye yolculuğu boyunca eşlik eden belgedir.

Heyworld ile yapılacak her gönderi için bu evraka ihtiyaç vardır.

Çünkü Heyworld Lufthansa konşimento, gönderiye yolculuğu süresince eşlik etmesi gereken bir belgedir. Bu belgede uçağa yüklenen bir malın teslim alındığını gösteren, gönderenin ve alıcının adları yazılıdır.

HEYWORLD LUFTHANSA KARGO TAKİP

Hava kargo gönderilerinin yerine zamanında ulaşması en önemli konudur. Bu noktada devreye Heyworld Lufthansa kargo takip girer.

Heyworld Lufthansa takip yurtdışından gelen paketin ne zaman teslim edileceğini öğrenmek için yapmanız gereken işlemdir.

Lufthansa cargo tracking  için, şirketin  internet sitesine girip, e- services

bölümündeki tracking kısmında işlem yapmalısınız.

Gönderici ya da alıcılar bu kısma 10 farklı kargo takip numarası yazıp, gönderi takibi gerçekleştirilebilir.

Heyworld Lufthansa kargo takip numarasını yazan kişiler, işlemi tamamladıklarında paketlerinin ne zaman teslim edileceğini öğrenebilir.

Gönderici ya da alıcı konumundakiler, Heyworld iletişim ile hem gönderi takibi konusunda destek alabilir.

İletişim için Heyworld Lufthansa telefon numarası kullanılabilir. Heyworld Lufthansa İstanbul iletişim için 0850 500 0 777 numaralı telefonu kullanmak mümkündür. Ayrıca info@heyworld.com mail adresi de kullanılabilir.

Heyworld iletişim için şirketin Türkiye’de güç birliği yaptığı KargomKolay da kullanılabilir.