Skip links

Aramex Kargo Takip İşlemi | Aramex Sorgulama

ARAMEX KARGO TAKİP İŞLEMİ | ARAMEX SORGULAMA

Aramex kargo takip işlemi, yurt dışı kargo paketini Orta Doğu menşeli bu Express kargo şirketi ile gönderen kişi ve kurumların yapacağı bir işlemdir. Bu işlem sayesinde gönderi yola çıktı mı, gönderilen ülke sınırlarına girdi mi, varış noktasına ulaşıp teslim edildi mi şeklindeki sorular cevabını bulur.

Aramex kargo takip işlemi nasıl yapılır, Aramex ile yaptığınız gönderileri nasıl sorgulanır. Tüm detaylar KargomKolay’da.

ARAMEX KARGO

Aramex, 1982 yılında Ürdün’ün Amman kentinde de kurulan bir express kargo ve lojistik şirketidir. Günümüzde merkezi Dubai’de bulunan şirket Nasdaq borsasında işlem gören ilk Arap şirketi olmasının yanı sıra Dubai Finans Piyasası’nda da işlem görmektedir.

Orta Doğu’nun en önemli kargo şirketi olan Aramex, 34 ülkede kurulu 132 ofis ve GDA (Global Distribution Aliance) aracılığı ile dünya genelinde 240’ın üzerinde ülkeye ulaşmaktadır.

Yaklaşık 14 bin çalışanı ve 40 bağımsız Express şirketten oluşan bir ağı olan Aramex Orta Doğu’da uluslararası kurye şirketi olmamasının sonucunda kuruldu.

Tam adı Arap American Express olan şirket böylece Orta Doğu’daki ilk yurtdışı kargo şirketi oldu.

ARAMEX TAKİP

Aramex takip işlemi bu şirket aracılığı ile yurtdışlına kargo gönderenlerin ya da yurtdışından paket bekleyenlerin yapacağı işlemdir. Aramex kargo takip işlemi sayesinde gönderi yola çıktı mı, bulunulan ya da gönderim yapılan ülkenin sınırlarına girdi mi, teslimat ne zaman yapılır gibi soruların cevabı öğrenilebilir.

ARAMEX KARGO TAKİP

Aramex kargo takip en kolay şekliyle şirketin internet sitesinden yapılabilen bir işlemdir. Şubeler ya da müşteri hizmetleri aranarak da yapılabilecek olan yurtdışı kargo takip için gereken ilk ve tek bilgi takip numarasıdır.

Aramex kargo paket takip daha kolay yapılabilsin diye firma kullanımı kolay bir takip sayfası da devreye almıştır.

ARAMEX KARGO TAKİP SORGULAMA

Aramex kargo takip no ile sorgulama en kolay ve hızlı gönderi takip etme yoludur.  Bu yolu kullanabilmek için, paket kuryeye ya da Aramex şubesine teslim edildiğinde kolinin üzerine yapıştırılan barkod numarasına ihtiyaç vardır. Kargo takip no olarak adlandırılan bu barkod numarası aslında yurt dışı kargo paketinin kimlik numarasıdır ve paketin ayak izleri de kimlik numarası kullanılarak takip edilir.

Aramex kargo takip sadece gönderimi yapanlar tarafından değil, o paketi bekleyenler tarafından da yapılabilen bir işlemdir.

Bu işlemin alıcı tarafından yapılabilmesi için ona kargo takip numarasının mutlaka verilmesi gerekir ki işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilsin.

Aramex gönderi takip, şirketin internet sitesinde kayıtlı üye olup hesap açarak gelişmiş takip yapılabileceği gibi gönderi takibi sekmesinden de direkt yapılabilir. Gelişmiş takip için kullanıcının hesabına giriş yapması gerekmektedir.

Sekmeye basıldığında ekrana gelen sayfada yer alan kutuya gönderi numarası yazılarak takip yapılabilir.

Mevcut sorgulama alanına 10 adede kadar gönderi numarası girebilir ve gönderiniz ile ilgili anlık bilgi alabilirsiniz.

Aramex’te ayrıca referansa göre takip yap seçeneği de vardır. Öncelikle gönderi türü “Kargo ya da Express” olarak seçildikten sonra gönderici, alıcı ya da üçüncü taraf referansları arasında seçim yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra referans numarası gerekli alana yazılıp, çıkış ülkesi de  belirtildikten sonra  hangi tarih aralığında takip yapılmak isteniyorsa o tarihler işaretlenip “Takip et “ butonuna basılmalıdır.

Sırasıyla yapılan bu işlemlerin ardından Aramex kargo nerede, varış adresine teslim edilmiş mi gümrükte mi takılmış öğrenilebilir.

ARAMEX KARGO TAKİP İLETİŞİM

Aramex kargo takip telefon ile de yapılabilen bir işlemdir. Takibi telefon ile yapmak için şirketin müşteri hizmetleri merkezi aranabilir. Bu yolu kullanacak olanlar 0 212 999 12 22 numaralı telefonu kullanabilirler.

Tüm bu işlemler kargo takip numarası varsa yapılabilir demiştik. Ancak çok istisnai olsa bile kargo takip numarasının alınmadığı durumlar da yaşanmaktadır.  Bu durum yaşandığı takdirde kargoyu gönderenin ya şubeye gidip,  ya da müşteri hizmetlerini arayıp Aramex kargo takip numarası öğrenme yolunu kullanması gerekir. Ki böylece kargo takibi yapabilsin.

Aramex kargo şikayet takip işlemi de söz konusu şirket ile kargo gönderen ya da yurt dışından paketi bu şirket ile gelecek olanlar tarafından yapılan bir işlemdir. Kargo yoğunluğunun yaşandığı dönemlerde gönderisi zamanında yerine ulaşmayan ya da yurtd ışından beklediği paketi bir türlü gelmeyenler Aramex kargo şikayet yapabilirler. Çeşitli internet siteleri  kullanılarak yapılan bu şikayetin sonucunu takip etmek de yine şikayeti yapanın görevidir. Şikayet sonucunda sorunu çözülen kişiler bekledikleri paketi alabilecekleri gibi gönderileri de hedef varış noktasına ulaşabilir.