Skip links

Aramex Kargo | Takip Nasıl Yapılır | İletişim Bilgileri

ARAMEX KARGO 

Aramex  Kargo, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ikinci emirliği olan Dubai’de konuşlanmış uluslararası Express kargo şirketidir. Nasdaq Borsası’nda işlem gören ilk Arap menşeli firma olan Aramex 1982 yılından bu yana Orta Doğu çıkışlı ve varışlı kargoların taşınmasında önemli bir işlev görmektedir.

Aramex kargo, takip, müşteri hizmetleri, İstanbul, İzmir, Mersin telefon bilgileri bu yazıda sizleri bekliyor.

KargomKolay ile gönder. Daha az öde….

ARAMEX NEDİR?

Aramex, 1982 yılında Fadi Ghandour ve Bill Kingston tarafından Ürdün’ün Amman kentinde de kurulan bir express kargo ve lojistik şirketidir. Günümüzde merkezi Dubai’de bulunan şirket Nasdaq borsasında işlem gören ilk Arap şirketi olmasının yanı sıra Dubai Finans Piyasası’nda da işlem görmektedir.

Orta Doğu’nun en önemli kargo şirketi olan Aramex, 34 ülkede kurulu 132 ofis, ve GDA (Global Distribution Aliance) aracılığı ile dünya genelinde 240’ın üzerinde ülkeye ulaşmaktadır.

Yaklaşık 14 bin çalışanı ve 40 bağımsız Express şirketten oluşan bir ağı olan Aramex iç savaş ve karmaşa ile anılan Orta Doğu coğrafyasında  bürokratik zorluklar nedeniyle uluslararası kurye şirketi olmamasının sonucunda kuruldu.

Tam adı Arap American Express olan şirket böylece Orta Doğu’daki ilk yurtdışı kargo şirketi oldu.

Kuruluşundan 3 yıl sonra merkezini Dubai’ye taşıyan şirket Federal Express’in önü Dederal Express ile bir partnerlik oluşturdu.

Şirket, faaliyetlerini 2001 yılına kadar başta Orta doğu ve Güneydoğu Asya’da gelişen pazarlar olmak üzere 33 ülkede 120 noktaya genişletirken, asıl strateji yüksek nüfus ve serbest ekonomilerin hüküm sürdüğü yüksek büyüme hızına sahip pazarlarına girmekti.

Takvimler 2001’i gösterdiğinde ise Orta Doğu’daki ilk özel sermaye şirketi Abraaj Capital, Aramex’e talip oldu ve Abraaj Capital, Aramex’in çoğunluğunu Şubat 2002’de 65 milyon dolara satın aldı.

2002-2003 yılları arasında net geliri 4 milyon dolardan 10 milyon dolara yükselen şirket 2005’de de Dubai Finansal Pazarı’nda işlem görmeye başladı.

ARAMEX KARGO BÜYÜME ADIMLARI

2003 yılında DHL, Aramex’in ABD’deki ana ortağı Airborne Express’i satın alırken, Aramex de genişleme hedeflerinin bir parçası olarak Priority Airfreight, InfoFort, Freight Professionals ve TwoWay-Vanguard gibi bir dizi satın alma gerçekleştirdi.

Aramex Şubat 2011’de ise, iki Kenya kurye şirketi olan OneWorld Courier ve In-Time Couriers’ı,   Aralık 2011’de Güney Afrikalı bir lojistik firması olan Berco Express’i satın aldı.

2012 yılında Paypal’ın Aramex  ile ortaklık yapması şirketin ve Orta Doğu’nun Paypal kredibilitesini önemli ölçüde artırdı.

Şirket 2012’ninbaşında ise hizmetlerinin çevrimiçi kullanılmasını amaçlayan bir çözüm olan RED’’yi geliştirirken. Mart 2014’te ise tıbbi kargo servisi olan Aramex Bio’yu kurdu.  Servis Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da başlatıldı.

AVUSTRALYA’DAN SUUDİ ARABİSTAN’A UZANAN ARAMEX KARGO HİZMET AĞI

Arab American Express 2014’den itibaren ise “uzaklara” açıldı ve önce Avustralya kargo servisi olan Mail Call Couriers, 2016’nın başında ise Yeni Zelanda, Avustralya, Güney Afrika ve İrlanda’da faaliyet gösteren Yeni Zelanda merkezli bir kargo servisi olan Fastway Couriers,’i satın aldığını duyurdu.2019 yılında ise Suudi Arabistan’daki faaliyetlerini genişletmek için Suudi Ticaret ve Sözleşme Şirketi satın alındı.

Aramex son dönemde Amazon’un Türkiye’ye yapılan gönderimlerinin pek çoğunu üstlenen kargo şirketi olarak da bilinmektedir.

ARAMEX INTERNATIONAL

Aramex International, Ortadoğu ve diğer gelişmekte olan ülkelere yönelik ekspres teslimat ve lojistik hizmetler ile ön plana çıkarken, kargo taşımacılığında kara, hava ve deniz yolunu kullanmaktadır. Öte yandan  şirket tarafından tedarik zinciri yönetimi, e-ticaret ve kayıt yönetimi hizmetleri verilmektedir.

Aramex  tarafından verilen hizmetleri kısaca anlatalım:

 • Kara Taşımacılığı

Aramex, GPS takip teknolojisine sahip filosuyla Orta Doğu, Birleşik Krallık ve İrlanda’da en büyük ve en gelişmiş kara taşımacılığı ağlarından birini işletmektedir.

 • Hava Taşımacılığı

Aramex’in dünya çapındaki hava taşımacılığı ağı, kapıdan kapıya taşıma ve gümrük hizmetlerini kapsamaktadır. Tüm dünyaya yayılmış şube ağı ile yurtdışı gönderiler, gelişmiş takip seçenekleri ile izlenebiliyor.

 • Deniz Taşımacılığı

Şirket dünya üzerindeki en önemli sevkiyat hatlarında ve ticaret rotalarında hizmet denizyolu ulaşımını kullanarak da hizmet sunuyor. Sevkiyat süreci gümrük çekimi ve nihai teslimata kadar devam ediyor.

ARAMEX EXPRESS HİZMETLER

Aramex ihracattan ithalata ve yurt içi ekspres taşımacılığa kadar çok sayıda exspress gönderim seçeneği sunmaktadır. Bu hizmetler

 • İhracat Ekspres
 • Öncelikli Ekspres
 • Ekonomik Ekspres
 • Çevrimiçi İthalat
 • Öncelikli İthalat Ekspres
 • Yurt İçi Ekspres
 • Paket Teslimatı
 • Paket Teslim Alma
 • İade Hizmeti

E- ticaret ve lojistik hizmet de sunan Aramex küçük ve orta boy ölçekli işletmelere yönelik özel çözümleri ile de ön plana çıkmaktadır.

ARAMEX INTERNATIONAL HAVA KARGO VE KURYE A. Ş.

Aramex Internatıonal Hava Kargo ve Kurye A.Ş., firmanın Türkiye’deki iş ve işlemleri yürtmek için kurduğu şirkettir. Şirket, Türkiye’de kurulu, yüzde 100 yabancı bir kuruluştur.

Şirket Serhat Sokak. Mimar Sinan Caddesi. N:35 Mehmetakif Mahallesi  İkitelli Küçükçekmece – İSTANBUL Küçükçekmece İstanbul adresinde hizmet vermektedir. Şirkete 0212 494 36 36 numaralı telefon ile ulaşılabilir.

ARAMEX KARGO İLETİŞİM

Aramex kargo iletişim bilgilerine, bu şirket ile gönderi yapmak isteyenlerin ihtiyacı olacaktır. Bu bilgiler arasında şirketin Türkiye’de farklı şehirlerde bulunan şubelerin adresleri, çalışma saatleri, telefon numaraları, e-posta adresleri yer almaktadır.

Aramex, Ortadoğu ile ciddi ticari ilişkileri bulunan Türkiye pazarına özel bir önem verdiği için bir şirket kurmanın yanı sıra çok sayıda kentte de şubeler açmıştır. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin ve Şanlıurfa’da şubeler ya da sadece  gönderi alım noktaları bulunmaktadır.

ARAMEX KARGO İSTANBUL

Aramex Kargo İstanbul, şirketin Türkiye’deki ana ofisidir, ayrıca kentin farklı noktalarında da şubeler vardır. İstanbul ana ofisi Toplama noktası olarak da işlev görmektedir.

Aramex’in İstanbul merkez ofisini adresi 15 Temmuz Mahallesi, Gülbahar Caddesi, No:19/3 B-C-D Blok Bağcılar İstanbul’dur.

ARAMEX İSTANBUL

Aramex İstanbul yapılanmasında İkitelli’de bir toplama noktası ve Eminönü’nde bir Express kargo noktası ile Ümraniye’de bir şube de vardır. Şirketin İstanbul’a bu kadar yoğun bir şekilde eğilmesini altında ise kentin Türkiye’nin en çok ihracat ve ithalat yapan kenti olması ve ticari işlemlerin yoğun olması yatmaktadır.

ARAMEX İKİTELLİ

Aramex İkitelli şirketin İstanbul’daki toplama noktalarından biridir. Mimar Sinan Caddesi, Serhat Sokak No: 35 İkitelli İstanbul adresinde hizmet veren şube öncelikle bir toplama noktasıdır. Ancak yurtdışı kargo ile ilgili diğer hizmetler de verilmektedir. Telefon numarası 0 212 999 12 22’dir.

ARAMEX DUDULLU

Aramex Dudullu şirketin İstanbul’daki bir diğer şubesidir. Adresi Turgut Özal Bulvari, Hatboyu Cad. No: 177 Y. Dudullu / Ümraniye / İstanbul’dur.

İstanbul’da ayrıca Express kargo gönderilerinin toplandığı Eminönü şubesi de vardır. Bu şubeye Ord. Prof. Dr. Cemil Birsel Cd. Eminönü adresinden ulaşılabilir. Şube telefonu da 0 212 662 29 29’dur.

ARAMEX ANKARA

Aramex Ankara’da 1 şubeye sahiptir.

Aramex Grup Lojistik Ankara adını taşıyan şube Batı Sitesi Mah. Gersan Sanayi Sitesi 2307/2 Sokak No: 15 Yenimahalle Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Şube telefonu 0 312 478 25 40’dur.

ARAMEX İZMİR

Aramex İzmir şubesi Birka İzmir adı ile bilinmektedir. Adresi Ankara Cad. No: 187/B Bornova /İzmir’dir.

Şubenin telefonu 0 232 348 07 37’dir.

ARAMEX BURSA

Aramex Bursa Şubesi Altınova Mah. İstanbul Cad. No:424/5 Buttim İs Merkezi Blok:E1/1305, Osmangazi/BURSA –adresinde hizmet vermektedir.  Şube Telefonu  0 224 441 56 33’dür.

ARAMEX MERSİN

Aramex Mersin şubesi ise İnönü Bulvarı 5212 Sok. Uysal Apt. No: 100/D, 33120 / Akdeniz / Mersin adresinde hizmet vermektedir. Şubeye  0324 231 72 12 numaralı telefondan da ulaşılabilir. ,

ARAMEX TELEFON

Aramex telefon numarasına 08.30-18.00 saatleri arasında açık olan şubelere gidemeyen ancak bilgi isteyenlerin ihtiyacı olacaktır. Her şubeye kendi telefonlarından rahatlıkla ulaşılabilir ve istenen hizmet ile ilgili bilgi alınabilir.

ARAMEX TÜRKİYE TELEFON

Aramex Türkiye telefon dendiğinde şirketin İstanbul’daki ana ofisini anlamak gerekir. Bu ofisin telefon numarası 0 212 999 1 222’dir.

Şube ile ayrıca ISTContactCenter@Aramex.Com e-posta adresi kullanılarak da iletişim kurulabilir.

ARAMEX MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Aramex müşteri hizmetleri telefon numarası şirketin Türkiye Genel müdürlüğünün de numarasıdır. Herhangi bir şikayet ya da talep için aranabilecek olan müşteri hizmetleri birimine 0 212 999 12 22 numaralı telefondan ulaşılabilir.

 ARAMEX TAKİP

Aramex takip işlemi bu şirket aracılığı ile yurtdışlına kargo gönderenlerin ya da yurtdışından paket bekleyenlerin yapacağı işlemdir. Bu işlem sayesinde gönderi yola çıktı mı, bulunulan ya da  gönderim yapılan ülkenin sınırlarına girdi mi, teslimat ne zaman yapılır gibi soruların cevabı öğrenilebilir.

ARAMEX TRACKİNG

Aramex tracking en kolay şekliyle şirketin internet sitesinden yapılabilen bir işlemdir. Şubeler ya da müşteri hizmetleri aranarak da yapılabilecek olan tracking gereken ilk ve tek bilgi takip numarasıdır.

Firma takip işlemi daha kolay yapılabilsin diye kullanımı kolay bir takip sayfası da devreye almıştır.

ARAMEX GÖNDERİ TAKİP

Aramex gönderi takip, şirketin internet sitesinde kayıtlı üye olup hesap açarak gelişmiş takip yapılabileceği gibi gönderi takibi sekmesinden de direkt yapılabilir. Gelişmiş takip için kullanıcının hesabına giriş yapması gerekmektedir.

Sekmeye basıldığında ekrana gelen sayfada yer alan kutuya gönderi numarası ya da referans numarası yazılarak takip yapılabilir.

Mevcut sorgulama alanına 10 adede kadar gönderi numarası girebilir ve gönderiniz ile ilgili anlık bilgi alabilirsiniz.

Aramex’te ayrıca referansa göre takip yap seçeneği de vardır. Öncelikle gönderi türü “Kargo ya da Express” olarak seçildikten sonra gönderici, alıcı ya da üçüncü taraf referansları arasında seçim yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra referans numarası gerekli alana yazılıp, çıkış ülkesi de  belirtildikten sonra  hangi tarih aralığında takip yapılmak isteniyorsa o tarihler işaretlenip “Takip et “ butonuna basılmalıdır.

Sırasıyla yapılan bu işlemlerin ardından Aramex kargo nerede, varış adresine teslim edilmiş mi gümrükte mi takılmış öğrenmek sadece an meselesi…

ARAMEX KARGO GÖNDERİ ÜCRETLERİ

Aramex gönderim ücretleri de “Gönder” sekmesine girilip “gönderim ücretlerini kontrol et” butonuna basıldığında açılan sayfadan öğrenilebilir.

Fiyat hesaplayıcı da gönderimin yapıldığı ülke, varış ülkesi, gönderinin niteliği belge ya da koli olarak işaretlendikten sonra, gönderi ağırlığı ile ödeme yöntemi de seçilip “gönder” sekmesine basılıyor ve gönderi ücreti böylece en yakın sonuçla öğrenilebiliyor.