Bulgaristan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Teslimat

Yurt Dışı Kargo Hizmeti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Bulgaristan kargo

BULGARİSTAN KARGO HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Bulgaristan kargo gönderim işlemleri öncesinde aklınıza gelenleri cevapladık;

 • Bulgaristan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Bulgaristan kargonun alıcısının eline ulaşması kaç gün sürer?
 • Bulgaristan’a en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir?
 • Bulgaristan’a gönderimi yapılan bir yurtdışı kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Bulgaristan kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu yazımızda bu soruların en net yanıtlarını bulabilirsiniz…

BULGARİSTAN TÜRKİYE İLİŞKİLERİ VE YURTDIŞI KARGO

Kapıkule Sınır Kapısı’nın hemen ardında yer alan Bulgaristan Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu niteliğini de taşıyor. Türkiye’nin ihracat yükü Bulgar topraklarından geçerek adresine varıyor. Ayrıca Bulgaristan, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde de iyi bir ticaret partneri konumunda.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) verilerine göre 2017’de Türkiye’den Bulgaristan’a 2.8 milyar dolarlık ihracat yapılırken, Türkiye’nin Bulgaristan’dan yaptığı ithalat da 2.77 milyar dolara ulaştı.  

BULGARİSTAN KARGO

Bulgaristan kargo fiyatı hesaplama

Türkiye’nin bu ülkeye ihracatı ve bu ülkeden yapılan ithalatın yanı sıra nüfusunun yaklaşık yüzde 8.8’inin Türk azınlıktan oluşması ve Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında Bulgaristan’ın 3. sırada yer alması gibi faktörler de Bulgaristan kargo rakamlarını ciddi anlamda etkileyecek veriler olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Bulgaristan’a, Bulgaristan’dan da  Türkiye’ye hava yoluyla gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Bulgaristan’a uçak kargo yolu ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

 

BULGARİSTAN’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Bulgaristan’a sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturan ve saatlerce, bazen de günlerde bekleyen TIR’lar yerine hava kargo yoluyla gönderim yapmak için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

BULGARİSTAN KARGO GÖNDERME İŞLEMLERİ

KargomKolay ile Bulgaristan’a kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak sadece 1 dakikanızı alacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Bulgaristan’ı işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin kargonuzun “komşuya“ doğru uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Bulgaristan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Bulgaristan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

BULGARİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Bulgaristan kargo fiyatları hesaplama

Bulgaristan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Bulgaristan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin başkent Sofya’ya gönderilecek kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

BULGARİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Bulgaristan’a kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yatıktan sonra, kargoyu teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

BULGARİSTAN KARGO FİYATLARI 

Bulgaristan kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 71.50 Euro
 • 10 kg:122.10 Euro,
 • 20 kg: 178.20 Euro.

TÜRKİYE’DEN BULGARİSTAN’IN HER KENTİNE HIZLI KARGO

Türkiye’nin 81 şehrinden Bulgaristan’ın herhangi bir şehrine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Bulgaristan’a Sofya, Filibe, Varna ya da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’ye kargonuzu en ekonomik

BULGARİSTAN KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

Kargo gönderim süresi ne kadar

Türkiye’den Bulgaristan’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO BULGARİSTAN FİYATLARI

Bulgaristan’a hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Bulgaristan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Bulgaristan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Bulgaristan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Bulgaristan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 275 TL
 • 10 kg: 500 TL
 • 20 kg: 950 TL 

BULGARİSTAN KARGO TAKİBİ

Bulgaristan kargo takibi ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Bulgaristan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Takibini yaptığınız Bulgaristan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin sıkıntısız bir şekilde devam etmesinin sağlayacak ve belki de oradaki ihaleyi siz kazanacaksınız kim bilir?

BULGARİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Bulgaristan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Bulgaristan’a kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Sofya’dan Ankara’ya, Varna’dan İstanbul’a, Filibe’den İzmir’e ya da Pazarcık’tan Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

BULGARİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Bu noktada Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürünlerin olduğunu da unutmamalısınız. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Bulgaristan’a kargo ile de gönderilemez. Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

BULGARİSTAN EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Bulgaristan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Bulgaristan kargolarınız için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Bulgaristan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp