Skip links

Bulgaristan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Teslimat

Bulgaristan kargo

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan kargo gönderim işlemleri öncesinde aklınıza gelenleri cevapladık;

  • Bulgaristan’a kargo nasıl gönderilir?
  • Bulgaristan kargonun alıcısının eline ulaşması kaç gün sürer?
  • Bulgaristan’a en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir?
  • Bulgaristan kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
  • Bulgaristan kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu yazımızda bu soruların en net yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo İşlemleri

Bulgaristan kargo gönderimi açısından en yakın ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye ile ilişkileri 14. yüzyıldan bu yana devam eden, 1980’lerde ciddi kırılma noktaları yaşayan Bulgaristan, Türkiye’den en hızlı kargo gönderilecek adreslerden biri.

Türkiye’ye neredeyse bir taş atımı mesafedeki “komşi”, Kapıkule Sınır Kapısı’nın hemen ardında Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu niteliğini de taşıyor. Türkiye’nin ihracat yükü Bulgar topraklarından geçerek adresine varıyor. Bu açıdan bakıldığında Bulgaristan kargo önümüzdeki süreçte daha da hareketli olacak gibi görünüyor.

Bulgaristan kargo gönderimi yapmak isteyen herkesin aklına takılan soruları cevaplayacağımız bu yazıda öncelikle kargo trafiğini artıran unsurlara göz atacağız. Bu unsurların ilki ve en önemlisi iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler.

Binlerce Yıllık Siyasi ve Ekonomik İlişki

İki ülke arasında ilişkiler 14. yüzyıla dayanıyor. Osmanlı ile bir savaş sonucu tanışan Bulgarlar 500 yıl boyunca Osmanlı yönetiminde kaldı ve 1908 yılında da bağımsızlığını ilan etti. 1. Dünya Savaşı’nda aynı tarafta savaşan iki ülke arasında zaman zaman gerginlikler oldu.

Bu gerginliklerin en önemlisi 1980’lerde tüm dünyanın gözü önünde yaşandı. 1984’de dönemin Bulgar yöneticileri Türk azınlığın ismini, dinini, dilini zorla değiştirmeye kalkınca iki ülke arasındaki ilişkilerde ciddi kırılmalar yaşandı. Sonuç olarak 1989 yılında 300 bin soydaşımız Türkiye topraklarına geri geldi.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’dan Gelen En Özel Uçak Kargo!

Başlığımız aslında bir ironi.

Neden bu ironiyi yaptığımızı da anlatalım.

Ekim 2017’de yaşamını yitiren dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu o dönemi yaşayanlar için çok özel bir isim. 1985 yılında dönemin Bulgar hükümeti Naim’in adını “Naum Shalamanov” olarak değiştirip, bu adla müsabakalara katılım izni vermişti. Yaşanan isim değiştirme zorunluluğu, asimilasyon politikaları, Türklerin dışlanması gibi olayları sindiremeyen Süleymanoğlu anavatana dönmek istedi. Dönemin Türk Başbakanı Turgut Özal devreye girdi ve Dünya Şampiyonası için Melbourne’de bulunan Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye kaçırılması emrini verdi. Özel bir uçak gönderildi ve Naim Süleymanoğlu önce Londra’ya, oradan da yine özel uçakla İstanbul’a, son olarak da Başkent Ankara’ya getirildi.

Film tadındaki bu operasyonu Türk halkı adım adım izledi ve çok sevdi. Naim daha sonraki müsabakalara ayyıldızlı forması ile çıkarak Türkiye’ye madalyalar getirdi.

Film gibi kaçışın filmi de 2019’un son günlerinde yapıldı ve Naim’in filmi beyazperdede izleyicilere sunuldu.

İthalat-İhracat Dengesi Açısından İlişkiler

Türk – Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre Türkiye Bulgaristan’ın, Bulgaristan da Türkiye’nin  önemli bir ticaret ortağı. Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı ihracatın karayolu ile taşınan kısmını ciddi bir bölümü Bulgaristan güzergahını kullanıyor. Ayrıca Bulgaristan, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde de iyi bir ticaret partneri konumunda.

Bulgaristan’a İhracat

2009 ekonomik krizi öncesinde toplam ihracatın % 11 oranındaki payıyla Türkiye, Bulgaristan mallarının satıldığı en büyük pazarlardan biriydi. Bulgaristan’a ithal edilen malların %6’sı ise Türkiye’den çıkıyordu. Bu rakamlarla Türkiye Bulgaristan’ın ilk dört ticari partnerinden birisi haline gelmişti.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo İhtiyacı Yakın Gelecekte Artacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK ) verilerine göre ise 2017’de Türkiye-Bulgaristan Ticaret rakamları şöyle gerçekleşti:

Toplam dış ticaret hacmi: 5.5. milyar ABD Doları

Türkiye’den Bulgaristan’a yapılan ihracat: 2.8 milyar ABD Doları

Başlıca ihraç ürünlerimiz: Mineral yakıtlar, bakır, plastik, elektrikli makine ve cihazlar, diğer makineler, metal cevherleri, demir-çelik

Türkiye’nin Bulgaristan’dan yaptığı ithalat: 2.77 milyar ABD Doları

Başlıca ithal ürünlerimiz: Mineral yakıt, mineral yağlar, bakır, demir-çelik, yağlı tohum, meyve, elektrikli makine ve cihazlar, ağaç, ahşap eşya, plastik ve kurşun

Özellikle son yıllarda artan ticari ilişkiler Bulgaristan  kargo ihtiyacının yakın gelecekte ciddi oranda artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’daki Türk Yatırımları ve Yurtdışı Kargo İhtiyacı

T.C. Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ve T.C. Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği’nin 2017 tarihli Bulgaristan Ticaret ve Yatırım Rehberi’ne göre, Türkiye, 2016 yılı yabancı yatırımcı ülkeler sıralamasında 729 milyon Euro büyüklüğündeki yatırımlarıyla 18. sırada yer alıyor.

Bulgaristan’da 55 Türk firması, 2,2 milyar dolara yakın yatırım gerçekleştirirken, Türk firmaları tarafından 10 binden fazla kişi istihdam edilmektedir. Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı Türk sermayeli Bulgar firması sayısı 3 bin 248, Türk şirketlerinin kayıtlı temsilcilik sayısı ise 638’dir.

Bu etkileyici rakamlar Bulgaristan’daki Türk yatırımcılarının Türkiye’ye kargo, Türkiye’deki muhataplarının da Bulgaristan’a kargo sayılarının yükseliş trendi göstereceğini anlatır veriler olarak karşımıza çıkıyor. 

Nüfusun Yüzde 8’inden Fazlası Türk

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre ise Bulgaristan’daki Türk azınlığın sayısı resmi verilere göre 588 bin 318 kişi. Bu da Bulgaristan’ın nüfusunun yaklaşık yüzde 8.8’ine denk gelmektedir. Elbette soydaşlarımızın Türkiye’de yaşayan, çalışan, okuyan çocuğu, ablası, abisi, annesi babası, dostu arkadaşı da var. Bu kişiler arasında da ciddi bir yurtdışı kargo trafiği olduğunu ya da olacağını varsayabiliriz. Çünkü artık devir zamanı planlı ve doğru kullanmanın, en iyi hizmeti en kısa zamanda almanın devri. Bulgaristan’da yaşayan Türk vatandaşı sayısı ise yaklaşık 20 bin civarındadır.

Bulgaristan Kargo

Yurtdışı Kargo Hizmeti Alması Olası Turistler

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre ise 2018 yılında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında Bulgaristan da vardı. Bulgaristan, Rusya ve Almanya’nın ardından en çok turistin geldiği 3. ülke oldu, 2018’de toplam 2.38 milyon Bulgar vatandaşı Türkiye’yi ziyaret etti.  Bu rakam bir önceki yılın yaklaşık 2 katı anlamına da geliyor. Bu grubun da kısa da olsa tatillerinde iş ya da özel sebeplerle yurtdışı kargo hizmeti alacağı öngörülebilir.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Bulgaristan’a sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturan ve saatlerce, bazen de günlerde bekleyen TIR’lar yerine havayoluyla gönderim yapmak için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo Gönderme İşlemleri

KargomKolay ile Bulgaristan’a kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak sadece 1 dakikanızı alacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Bulgaristan’ı işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin kargonuzun “komşuya“ doğru uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

Bulgaristan Kargo Hesaplama

Bulgaristan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Bulgaristan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Bulgaristan Kargo Fiyatları Hesaplama

Bulgaristan kargo fiyatları hesaplama

Bulgaristan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Bulgaristan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin başkent Sofya’ya gönderilecek kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Bulgaristan’a Kargo Gönderiminde Son Adım

Bulgaristan’a kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

Bulgaristan Kargo Fiyatları

Bulgaristan kargo fiyatı hesaplama

0.5 kg: 98.67 Euro

10 kg: 165 Euro

20 kg: 232.1 Euro

*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Bulgaristan Kargo

Türkiye’den Bulgaristan’ın Her Kentine Hızlı Kargo

Türkiye’nin 81 şehrinden Bulgaristan’ın herhangi bir şehrine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Bulgaristan’a Sofya, Filibe, Varna ya da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’ye kargonuzu en ekonomik fiyatlarla göndermektedir.

Bulgaristan Kargonun Varış Süresi

Kargo gönderim süresi ne kadar

Türkiye’den Bulgaristan’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor. Sofya’ya haftada 14, Varna’ya 7 seferi bulunan Türk Hava Yolları’nın yanı sıra global kargo şirketlerinin kargo seferleri de Bulgaristan’a paketlerin en kısa sürede varış adresine ulaşmasını sağlamaktadır.

Ptt Kargo Bulgaristan Fiyatları

Bulgaristan’a hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Bulgaristan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Bulgaristan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Bulgaristan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Bulgaristan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 0,5 kg: 334 TL
  • 10 kg: 604 TL
  • 20 kg: 1144 TL

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo Takip

Bulgaristan kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Bulgaristan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Takibini yaptığınız Bulgaristan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin sıkıntısız bir şekilde devam etmesinin sağlayacak ve belki de oradaki ihaleyi siz kazanacaksınız kim bilir?

Ayrıca Bulgaristan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Kargo

Bulgaristan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Bulgaristan’a kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Sofya’dan Ankara’ya, Varna’dan İstanbul’a, Filibe’den İzmir’e ya da Pazarcık’tan Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’a Kargo İle Gönderilemeyecek Ürünler

Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürünlerin olduğunu da unutmamalısınız. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Bulgaristan’a kargo ile de gönderilemez. Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Bulgaristan Express Kargo

Kargomkolay Anlatım

Bulgaristan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Bulgaristan kargolarınız için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Bulgaristan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Bulgaristan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bulgaristan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bulgaristan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bulgaristan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bulgaristan için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Bulgaristan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Bulgaristan kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Bulgaristan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Bulgaristan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Bulgaristan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bulgaristan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Bulgaristan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Bulgaristan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bulgaristan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bulgaristan’a en hızlı kargo hangisi?

Bulgaristan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Bulgaristan’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Bulgaristan’a kargo nasıl gönderilir?

Bulgaristan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Bulgaristan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Bulgaristan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Bulgaristan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Bulgaristan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Bulgaristan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.