Avustralya Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

YURT DIŞI KARGO HİZMETLERİ

Avustralya kargo

 

AVUSTRALYA KARGO GÖNDERİMİ

Avustralya kargo gönderimi için tüm sorularınızı cevapladık;

 • Avustralya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Avustralya’ya hava kargo dışında bir yolla ürün/mal göndermenin yolu var mı?
 • Avustralya kargo ücretleri hangi düzeyde seyretmektedir?
 • Avustralya’ya kargonun takibini nasıl yapmak gerekir?
 • Avustralya kargo kaç günde adresine varır?

İçindekilere tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

AVUSTRALYA – TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO

Dünyanın 6. en büyük ülkesi olan Avustralya’ya kargonun potansiyelini aslında tamamen Türkiye ile bu ülke arasındaki ticari ilişkiler belirliyor ve tabii bir de Avustralya’nın Türkiye kadar her yere uzaklığı…

Türkiye’den uzaklığı kuş uçuşu direkt mesafede 14 bin 946 kilometre olan küçük kıta büyük ülke Avustralya’ya uçakla 18 saatin üzerinde bir yolculuk sonunda gidilebiliyor. Yapılan ihracatın karayolu ya da deniz yolu ile ne kadar zamanda ulaşabileceğini artık siz düşünün…

TÜRKİYE’NİN AVUSTRALYA’YA İHRACATI

Avustralya, Türkiye’nin dış ticaretinde ilk otuz ülke arasında bulunmamaktadır. Bununla birlikte, 2017 yılında 221 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiren Avustralya, pazarlarını çeşitlendirme hedefinde olan Türkiye için göz ardı edilemeyecek nitelikteki bir pazardır.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında iki ülke arasında gerçekleşen ticaret hacmi 1,8 milyar dolar seviyesinde. Türkiye’nin Avustralya’ya  ihracat bir önceki yıla göre yüzde 27,9 oranında artarak 688,3 milyon dolara ulaştı. Türkiye’nin söz konusu ülkeye başlıca ihraç ürünleri ise üzüm, fındık, kayısı, dizel/yarı dizel taşıtlar, beyaz eşya olarak sıralanıyor.

İHRACAT ARTIŞININ AVUSTRALYA KARGOYA ETKİSİ

Türkiye’den Avustralya’ya yapılan ihracattaki bu artışın Avustralya yurtdışı kargo seferlerinde de ciddi bir artış sağlaması öngörülüyor. Zira İstanbul’dan Sydney’e direkt nakliye seferleri olmaması nedeniyle Malezya aktarmalı deniz yolu nakliyesi yapılıyor ve bu nakliye yaklaşık 46 gün sürüyor.

Sadece bu süre bile Avustralya kargoda hava yolu dışında bir alternatifin kullanılmaması gerektiğini ortaya koyuyor.

AVUSTRALYA’YA KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

avustralya'ya kargo en kolay nasıl gönderilir

Avustralya’ya kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

60 SANİYEDE AVUSTRALYA KARGO

Avustralya’ya kargo göndermek için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak sadece 60 saniyenizi alacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Avustralya’yı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz kargonuzun Avustralya yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Avustralya’ya gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Avustralya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

AVUSTRALYA KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

avustralya kargo fiyatları hesaplama

Avustralya kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Avustralya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Sydney’e gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

AVUSTRALYA KARGODA SON ADIM

Avustralya’ya kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

AVUSTRALYA FİYATLARI 

Avustralya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 117.70 Euro
 • 10 kg: 200.20 Euro,
 • 20 kg: 290.40 Euro.

TÜRKİYE’DEN AVUTRALYA’NIN HER KENTİNE KARGO

İster Adana’dan, Ankara’dan ya da Aydın’dan veya ister İstanbul’dan yurtdışı kargo talebiniz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Avustralya’da Sydney, Melbourne, Kanberra  ya da Adelaide‘ye kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

İstanbul yurtdışı kargo işlmelerinin detayları için tıklayınız.

GÖNDERİM SÜRESİ

avustralya kargo gönderim süresi kaç gündür

Türkiye’den Avustralya’ya gönderilen bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 3 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO AVUSTRALYA FİYATLARI

Avustralya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Avustralya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Avustralya’ya, Avustralya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Avustralya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Avustralya fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Avustralya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 410 TL
 • 10 kg: 700  TL
 • 20 kg: 1280 TL

KARGO TAKİP

Yurtdışı kargo takip

Avustralya kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz. Zamanında alıcına ulaşan bir kargonun işlerinizin yolunda gitmesinde ciddi katkısı olacaktır.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Avustralya’ya kargo kolisi ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

AVUSTRALYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Avustralya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması, aynı adımların izlenmesi yeterli.

Sydney’den İstanbul’a, Kanberra’dan Ankara’ya, Melbourne’den İzmir’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

AVUSTRALYA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK

ÜRÜNLER

Avustralya’ya kargo ile gönderilemeyecek bazı ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Avustralya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

AVUSTRALYA’YA EXPRESS KARGO

Avustralya’ya express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren  KargomKolay Avustralya gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Avustralya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp