Skip links

Yunanistan Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Türkiye'den Yunanistan'a kargo

İçindekiler

Yunanistan Kargo İşlemleri

Yunanistan kargo yazımızda bu ülkeye yurtdışı gönderim yapacak kişi ve kurumlar için cevapları bir hayli önemli olan soruları cevaplandırdık.

 • Yunanistan’a en kolay şekilde nasıl kargo gönderilir?
 • Yunanistan kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Yunanistan kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Yunanistan kargo kaç günde adresine ulaşır?
 • Yunanistan kargo takip nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Yunanistan kargo trafiğini etkileyen faktörlere göz atalım. Bu faktörler Türkiye’nin Düşman kardeşi Yunanistan’a kargo ile ilgili önemli ipuçlarını da verecektir.

Yunanistan Kargo Potansiyeli

Yunanistan kargo potansiyelinin yükselmesi beklentisi, ülkesindeki sınırlı üretim nedeniyle ithalata bağımlı bir ülke olan Yunanistan’ın dış ticaret işlemlerinin hayli hareketli olmasından kaynaklanıyor.

Gelin şimdi Türkiye ile Yunanistan arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilere göz atalım ve elde edeceğimiz bilgiler ışığında Yunanistan kargonun geleceğini yorumlayalım.

Türkiye'den Yunanistan'a kargo

Ekonomik Veriler Işığından Yunanistan Kargonun Geleceği

Yaklaşık 400 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kalan Yunanistan ile Türkiye ilişkileri Lozan Anlaşmasından sonra farklı bir boyuta taşındı. Özellikle 1999 Büyük Marmara Depremi’nde yardıma ilk koşan ülkenin Yunanistan olmasının da etkisiyle iki ülke arasında işbirliği ve diyaloga dayalı yeni bir döneme girildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Türkiye’nin Yunanistan’la ilişkilerinde yaşanan bu bahar havasının en somut yansımaları ticaret, ekonomi, ulaştırma ve turizm alanlarında gözlendi.

3.5 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi

2014 yılında Yunanistan ile 5,6 milyar dolar seviyesinde olan ticaret hacmi 2010 yılı ticaret rakamlarının yaklaşık iki katı kadardır. 2015 ve 2016 yıllarında, ikili ticaret hacminde bir düşüş meydana gelirken 2017 yılında ticaret hacmi tekrar yükselişe geçerek 3,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir.

Ticaret Hacminin İki Katına Çıkması Yunanistan Kargoyu Etkiler Mi?

2019 yılının başında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık iki katına çıkarılması ve 8 milyar dolara ulaşması hedefi konuldu.

Burada Yunanistan’daki sınırlı üretim nedeniyle, ülkenin ithalata bağımlı bir ülke olması çok önemli. Bu sayede Yunanistan, Türkiye için yakın coğrafyadaki en önemli pazarlardan biri olabilecek konumda.

Fiyat ve kalite gibi faktörler dikkate alınarak uygulanacak rekabetçi politikalar ile Türk ihracatçıları bu pazarda her sektöre hitap edebilecek kapasiteye sahiptir.

Yunanistan’da başta otomotiv ve yan sanayi olmak üzere, beyaz eşya, televizyon, sağlık ekipmanları, yenilenebilir enerji, tekstil ve konfeksiyon, deri, mobilya, otel ekipmanları, seramik ihracat potansiyeli olan başlıca sektörlerdir.

Bu sektörlerde artacak ihracat oranı Türkiye’den Yunanistan’a yurtdışı kargo rakamlarını da elbette etkileyecektir.

Karayolu Taşımacılığında Yaşanan Sorunlar  Rotayı Uçak Kargoya Çevirebilir

Öte yandan Yunanistan ile Türkiye arasındaki karayolu taşımacılığında yaşanan sorunlar da iki ülke arasındaki taşıma faaliyetlerinin havayolu ile devam etmesi sonucunu doğurabilir.

Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre, geçiş belgesinde var olan kotaların yanı sıra, İpsala Sınır Kapısı’nın 24 saat esasına göre çalışmasında yaşanan sıkıntılar karayolu taşımacılığında sorunlara neden olmaktadır.

Ayrıca Ege’de deniz taşımacılığının antrepo/gümrük alanı yetersizliği, Yunan adalarına olan ticaretin gelişmesinde önemli bir engel oluşturmaktadır. Antrepo alanı olmaması veya var olan antrepoların ihtiyacı karşılamaması, malların Yunan gümrüğünden geçirilmesini, gümrük işlemi yaptırılmasını ve gümrük işleminin ardından yeniden yükleme yapılmasını gerektirmektedir.

Özellikle Sakız Adası gümrüğünde gümrük antreposunun bulunmaması ve gümrük sahasının yeterince geniş olmaması da ihracat yapan Türk işadamlarının sıkıntı yaşamalarına yol açmaktadır.

Tüm bu faktörler Yunanistan’a yapılmak istenen taşıma işlemlerinde ibreyi hava kargoya doğru çevirmektedir.

Türkiye-Yunanistan

Türkiye’deki Yunanistan Yatırımları

Yunanistan’ın Türkiye’deki doğrudan yatırımlarının toplamı 6,8 milyar dolar civarındayken Türkiye tarafından Yunanistan’a yapılan doğrudan yabancı yatırım girişi 2017 yılında 19 milyon dolar değerindedir.

Türk işadamları son dönemde yat limanı ve liman işletmesi gibi alanlar başta olmak üzere, Yunanistan’da açılan ihaleler ve özelleştirme programları ile Yunan şirketlerle ortaklık kurma yolunu tercih etmeye başlamışladır.

Karşılıklı Turist Sayısı Da Artıyor

Yunanistan ile Türkiye arasında turizm sektöründe de göreceli bir hareketlilik yaşanıyor. Malum son yıllarda Türkiye’de “Yunan adaları” modası yaşanıyor. Öte yandan Selanik’te yer alan Atatürk Evi de Türkiye’den binlerce kişiyi ağırlıyor. 2017 yılında 123 bin 439 kişinin ziyaret ettiği Atatürk Evi’ne 2018’de giden kişi sayısı 459 bine ulaştı.

Gerek Yunan Adaları çılgınlığı, gerekse de Atatürk Evi’ni ziyaret edenler sonunda 2017’de Türkiye’den yaklaşık 920 bin işi Yunanistan’a turist olarak gitti. Aynı dönemde Türkiye’ye gelen Yunan turist sayısı ise 624 bin kişiye ulaştı.

Yunanistan kargo

Survivor ve Türk Dizileri

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkileri sadece ekonomik alanla sınırlamayıp Türk dizileri ve Survivor gerçeğine de ucundan kıyısından dokunarak Yunanistan kargo potansiyelini artıracak etkenleri bitireceğiz.

Dünyaya açılan Türk dizi sektörünün etkili olduğu ülkelerin başında Yunanistan geliyor. Birçok Türk dizisi Yunan televizyonlarında yayınlanıyor ve ciddi reyting rakamlarına ulaşıyor. Ama Yunanistan’da son dönemde en yüksek reyting alan tv programı Survivor Türkiye – Yunanistan oldu. Programın gösterildiği günlerde ülkede hayatın durduğu yönünde bilgilere basında sıkça yazılıp çizilmeye başlandı.

En geniş kitlelere ulaşma aracı olan tv’nin Türkiye açısından etkisi Türkiye’nin Yunanistan kamuoyu nezdindeki algısının değişmesi ve normalleşmesidir. Bu algı değişikliği sayesinde Türkiye’nin düşman olarak görülmesinin önüne geçilip ticari ilişkilerin potansiyelinde artış yaşanabilir.

Yunanistan kargo

Yunanistan Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Yunanistan kargo ile “Ege’nin öteki kıyısı’na kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Yunanistan’a kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında çok kolay. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Yunanistan’a kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

Yunanistan’a Kargo Göndermenin Aşamaları

KargomKolay anasayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Yunanistan kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyeye ihtiyacınız var.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin Yunanistan yolculuğu da başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Yunanistan Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yunanistan kargo hesaplaması yapmak da kolay bir işlem.

Yunanistan kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Atina’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Yunanistan Kargo Fiyat Hesaplama

Yunanistan kargo fiyatlarının hesaplanmasını da KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Yunanistan kargonun örneğin Dedeağaç’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Yunanistan'a kargo

Yunanistan’a Kargo Gönderimi

Yunanistan’a kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

Yunanistan Kargo Fiyatları

 • 0.5 kg: 98.67 Euro
 • 10 kg: 165 Euro
 • 20 kg: 232.1 Euro

*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Yunanistan kargo

Türkiye’den Yunanistan’a Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Yunanistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor. Kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili oluyor.

Türkiye’nin Her Yerinden Yunanistan Adalarına Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da İzmir’den ya da Ankara’dan Kavala, İskeçe, Gümülcine ya da Rodos, Sakız, Santorini gibi ünlü Yunan adalarına gitmesi gereken bir koliniz ya da evrak zarfınız varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Ptt Kargo Yunanistan Fiyatları

Yunanistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Yunanistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den bu ülkeye, ya da bu ülkeden Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Yunanistan’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Yunanistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Yunanistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 439 TL
 • 10 kg: 794 TL
 • 20 kg: 1504 TL

Yurtdışı kargo takip

Yunanistan Kargo Takip

Yunanistan kargo takip ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Yunanistan yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Yunanistan kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini ortadan kaldırdığı gibi iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında oldukça avantajlı bir pozisyon saplamış da olursunuz.

Öte yandan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Yunanistan’dan Türkiye’ye Kargo

Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Yunanistan’dan ithalat yapmak isteyen bir iş insanı, ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir.

Atina’dan Mersin’e, Sisam’dan Bursa’ya ya da Mikanos’tan Manisa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Yunanistan’a Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Yunanistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Yunanistan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesini görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk  

Yunanistan’a ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye’deki bir noktadan Yunanistan’daki herhangi bir adrese, ya da Yunanistan’dan Türkiye’deki bir noktaya kargo göndermek isteyenlerin söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyması mutlaka uyması gerekiyor. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Yunanistan kargoda, Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için AB’ye geçerli olan tüm mevzuat hükümleri burada da geçerlidir.

Uzaklar KargomKolay ile Yakın

KargomKolay dünya üzerinde Yunanistan dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Yunanistan’a uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde oluyor.

Yeni İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 2 gün içinde Selanik’te bir evde ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Güvenilir Çözüm Ortakları

kargomkolay nasıl kullanılır

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay Yunanistan  kargo hizmetinde hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese gerçekleştirdiği operasyonları tamamen sizin müşterilerinin kişisel istekleri doğrultusunda yapmaktadır.  KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Yunanistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz KargomKolay’da…

Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Yunanistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Yunanistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Yunanistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Yunanistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Yunanistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Yunanistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Yunanistan kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Yunanistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Yunanistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Yunanistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Yunanistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Yunanistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Yunanistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Yunanistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Yunanistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Yunanistan’a en hızlı kargo hangisi?

Yunanistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Yunanistan’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Yunanistan’a kargo nasıl gönderilir?

Yunanistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Yunanistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Yunanistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Yunanistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Yunanistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Yunanistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.