Suudi Arabistan Kargo Hizmeti | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Suudi Arabistan kargo

SUUDİ ARABİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

 

suudi arabistan'a kargo göndermenin en kolay yolu

Suudi Arabistan kargo gönderimi için tüm sorularınızı cevapladık;

 • Suudi Arabistan’a kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Suudi Arabistan’a gönderilen kargonun alıcısına ulaşması kaç gün sürer?
 • Arabistan’a en hesaplı kargo nasıl gönderilir?
 • Suudi Arabistan’a gönderilen bir uluslararası kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Arabistan kargonun takibi nasıl yapılır?

İçindekilere tıklayarak konu ile ilgili bölümlere ulaşabilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN’A İHRACAT

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında 2018 yılı verilerine göre 4.96 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Veriler ithalat ile ihracatın birbirine yakın rakamlarda gerçekleştiğini gösteriyor.

Ancak Türkiye’nin Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ihracat 2015 yılından bu yana düşüş seyri gösteriyor. 2015 yılında 3.47 milyar dolar olan Türkiye ihracatı 2016’da 3.17 milyar dolara, 2017’de 2.74  milyar dolara, 2018’de de 2.64 milyar dolara indi

TÜRKİYE’DEN SUUDİ ARABİSTAN’A İTHALAT

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye ithalatta ise rakamlar inişli çıkışlı bir seyir izliyor. 2015 yılında 2.12 milyar dolar olan Suudi ithalatı 2016’de 1.84 milyar dolara gerilerken, 2017’de 2.11 milyar dolara, 2018’de de 2.32 milyar dolara yükseldi.

SUUDİ ARABİSTAN KARGO

suudi arabistan'a kargo göndermenin en kolay yolu

Türkiye’nin bu ülkeye ihracatı ve bu ülkeden yapılan ithalatın yanı sıra her yıl Suudi Arabistan’a hac ve umre vazifesi yapmaya giden binlerce kişi ile ülkede faaliyet gösteren 200’ün üzerinde Türk sermayeli şirket  yurtdışı hava kargo ihtiyacını ciddi anlamda artırıyor.

Türkiye’den 3 bin 738 kilometre uzaktaki Suudi Arabistan bu veriler ışığında uluslararası kargo potansiyelinin hızla artacağı ülkelerden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Suudi Arabistan’a, Arabistan’dan Türkiye’ye hava yoluyla gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Suudi Arabistan’a hava kargo yolu ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

SUUDİ ARABİSTAN’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Suudi Arabistan’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

ARABİSTAN KARGO GÖNDERME ADIMLARI

KargomKolay ile Suudi Arabistan’a kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı seçip, kargo paketinin kilogram bilgisini de girdiğinizde, gönderinizin kargonuzun uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Arabistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Suudi Arabistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

SUUDİ ARABİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMAsuudi arabistan kargo fiyatları

Arabistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Riyad’a gönderilen kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

ARABİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Suudi Arabistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

SUUDİ ARABİSTAN KARGO FİYATLARI 

Suudi Arabistan kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro.

TÜRKİYE’DEN ARABİSTAN’IN HER NOKTASINA HIZLI KARGO

Türkiye’nin 81 kentinden Suudi Arabistan’ın herhangi bir şehrine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan’da Riyad, Mekke, Medine, Cidde ya da Taif’e kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

SUUDİ ARABİSTAN KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

suudi arabistan kargo gönderim süresi

Türkiye’den Arabistan’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO SUUDİ ARABİSTAN FİYATLARI

Suudi Arabistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Arabistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı

hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Suudi Arabistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Arabistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Suudi Arabistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 336.50TL
 • 10 kg: 581.50TL
 • 20 kg:1071.50 TL

SUUDİ ARABİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Suudi Arabistan kargo takibi ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Arabistan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Suudi Arabistan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacaktır.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Arabistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi yeterli.

Riyad’dan İstanbul’a, Mekke’den Ankara’ya ya da Konya’ya, Medine’den Çorum’a Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Suudi Arabistan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Suudi Arabistan kargolarınız için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Suudi Arabistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp