Skip links

Suudi Arabistan Kargo Hizmeti | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Suudi Arabistan bayrak

İçindekiler

Suudi Arabistan Kargo Hizmeti

 Suudi Arabistan kargo gönderimi için tüm sorularınızı bu yazımızda cevapladık;

 • Suudi Arabistan’a kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Suudi Arabistan’a gönderilen kargonun alıcısına ulaşması kaç gün sürer?
 • Arabistan’a en hesaplı kargo nasıl gönderilir?
 • Suudi Arabistan’a gönderilen bir uluslararası kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Arabistan kargonun takibi nasıl yapılır?

1967 yılından bu yana dış ticaret fazlası veren ender ülkelerden biri olan Suudi Arabistan’a kargo ile evrak göndermek ya da mikro ihracat yapmak isteyen bir kişi nasıl bir yol izlemelidir?

Suudi Arabistan için hava kargo en doğru alternatif midir?

Suudi Arabistan’ın nüfusunun yüzde 37’sinin yabancılardan oluşması bu ülkeye yurtdışı kargo potansiyelini nasıl etkiler?

Arabistan’a kargo gönderim işlemleri ile ilgili önemli bilgiler vereceğimiz bu yazımızda öncelikle Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki sosyal, ekonomik ve politik ilişkilere göz atacağız. Zira bu bilgiler Suudi Arabistan kargo trafiği ve hava kargonun geleceği ile ilgili önemli ipuçlarını da içermektedir.

Suudi Arabistan’a kargo ile ilgili bu sorunların yanıtlarını vermeden önce Kabe’ye ev sahipliği yapan ve islamiyetin kalbi olarak nitelendirilebilecek Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilere kısaca göz atalım.

Suudi Arabistan ülke bilgileri, ticaret verileri ve daha fazlası için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ülke Bilgi Notu

Suudi Arabistan'a kargo

Türkiye’den Suudi Arabistan’a İhracat ve Kargo

Türkiye’den 3 bin 738 kilometre uzaktaki Suudi Arabistan ile Türkiye arasında Dışişleri Bakanlığı’nın 2018 yılı verilerine göre 4.96 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Veriler ithalat ile ihracatın birbirine yakın rakamlarda gerçekleştiğini gösteriyor.

Suudi Arabistan'a kargo

İhracat Son 4 Yılda Düşüşte

Ancak Türkiye’nin Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ihracat 2015 yılından bu yana düşüş seyri gösteriyor. 2015 yılında 3.47 milyar dolar olan Türkiye ihracatı 2016’da 3.17 milyar dolara, 2017’de 2.74  milyar dolara, 2018’de de 2.64 milyar dolara indi.

İthalat Rakamları Değişken

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye ithalatta ise rakamlar inişli çıkışlı bir seyir izliyor. 2015 yılında 2.12 milyar dolar olan Suudi ithalatı 2016’de 1.84 milyar dolara gerilerken, 2017’de 2.11 milyar dolara, 2018’de de 2.32 milyar dolara yükseldi.

Suudi Arabistan kargo

Türkiye’nin Suudi Arabistan’a başlıca ihraç ürünleri halı, işlenmiş petrol ürünleri, elektrik panoları, inşaat demiri, mobilya olurken, petrol ve kimyasal ürünler en çok ithal edilen ürünler olarak öne çıkıyor.

Suudi Arabistan’a Kargo Trafiğini Artıracak Diğer Etkenler

Tabii Suudi Arabistan’a kargo potansiyeli etkileyecek tek etken ticaret değil. Bu ülkeden Türkiye’ye gelen turist sayısı, Türkiye’den Suudi Arabistan’a hac ve umre vazifesi yapmaya giden Türk vatandaşları, yine orada çalışan Türk vatandaşları, Türkiye’de yatırım yapan Suudi girişimciler gibi faktörlerin hepsi Suudi Arabistan kargo potansiyeline etki eden etmenler olarak karşımıza çıkıyor.

Suudi Arabistan Genel Yatırım İdaresi (SAGIA) verilerine göre, Türkiye Suudi Arabistan’da yaklaşık 660 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Ülkede 200’ün üzerinde Türk sermayeli şirket faaliyet gösteriyor.

Suudi Arabistan kargo

Yatırımcılar Arabistan’a Hava Kargo Potansiyelini Artırır

Suudi Arabistan, Türk müteahhitlerinin Körfez ülkeleri arasında Katar’dan sonra ikinci, dünya genelinde ise yedinci sırada en çok iş aldıkları ülke konumunda. Bu firmalar bugüne kadar Suudi Arabistan’da 100’den fazla proje üstlendi.

Öte yandan, Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki yatırımlarının 2 milyar dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. 2017’de Suudi vatandaşlarının ülkemizde 3 bin 545 gayrimenkul edinmeleri ise ilginç bir istatistik olarak öne çıkıyor.

Turizm ve Hac Verileri

Suudi Arabistan yurtdışı kargo trafiğini artıracak 2 önemli veri ise Türkiye’ye gelen Suudi turistler ile Türkiye’den hac ve umre için bu ülkeye giden Türk vatandaşlarıdır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı her geçen yıl katlanarak artmış. 2015 yılında 450 bin civarında olan Suudi turist sayısı 2016’da 476 bin 561’e, 2017’de 651 bin 170’e ve 2018’de 747 bin 233’e yükseldi.

Suudi Arabistan'a kargo

400 Bin Umre Ziyareti

Öte yandan Türkiye’den her yıl binlerce kişi Arabistan’a hac ve umre için gidiyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) 2014 yılında hazırladığı inanç turizmi raporuna göre o yıl Suudi Arabistan’a 400 binin üzerinde Türk vatandaşı umre için giriş yaptı.

Yaklaşık 5 yıldır bu rakamda önemli bir değişiklik yaşanmazken her yıl ortalama 70- 80 bin Türk vatandaşı da hac farizasını gerçekleştirmek için Suudi Arabistan’a gidiyor.

Suudi Arabistan’a Yurtdışı Hava Kargo Kullanıcıları

Tüm bu veriler Türkiye ile Suudi Arabistan arasında hareket eden kargo uçaklarının trafiğinin daha da artacağını gösteriyor. Suudi turistler ya da umre için orada bulunan Türk vatandaşları acil gönderimleri için yurtdışı hava kargoyu kullanacaklardır.

Suudi Arabistan - Türkiye

Suudi Arabistan’a Hızlı Hava Kargo

Türkiye ile ilişkileri ekonomik ilişkileri yavaş yavaş da olsa gelişen, her yıl yüz binlerce insanın seyahat ettiği ve uzun zamanlı konakladığı Suudi Arabistan, hava kargo trafiğinin artacağı yönündeki beklentilerin olduğu bir ülke. 

Turizm amaçlı Türkiye’ye gelenler de, umre ve hac için Suudi Arabistan’a gidenler de, iki ülkede yatırım yapan girişimciler de anlık kargo gönderimi ihtiyacında hızı ve güvenliği dolayısıyla hava kargoyu seçeceklerdir.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Suudi Arabistan’a, Arabistan’dan Türkiye’ye hava yoluyla gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Suudi Arabistan’a hava kargo yolu ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

suudi arabistan'a kargo göndermenin en kolay yolu

Suudi Arabistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Suudi Arabistan’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Arabistan Kargo Gönderme Adımları

KargomKolay ile Suudi Arabistan’a kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı seçip, kargo paketinin kilogram bilgisini de girdiğinizde, gönderinizin kargonuzun uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

Kargo Hesaplama

Arabistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Suudi Arabistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması ;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada koli seçimi konusunda bilinçli ve dikkatli hareket etmek gerekiyor.  Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 10 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre oldukça yüksek bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 10 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Suudi Arabistan kargonun Avrupa ülkelerine yapılan gönderimlerden daha pahalı olmasının nedeni hem bu ülkenin Türkiye’ye uzaklığından, hem de uçak sefer sayılarının AB ülkelerine göre daha az olmasından kaynaklanmaktadır.

Suudi Arabistan Kargo Fiyatları Hesaplama

suudi arabistan kargo fiyatları

Arabistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Riyad’a gönderilen kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Arabistan’a Kargo Gönderiminde Son Adım

Suudi Arabistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

Suudi Arabistan Kargo Fiyatları 

Suudi Arabistan kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Suudi Arabistan kargo

Türkiye’den Arabistan’ın Her Noktasına Hızlı Kargo

Türkiye’nin 81 kentinden Suudi Arabistan’ın herhangi bir şehrine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan’da Riyad, Mekke, Medine, Cidde ya da Taif’e kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

Suudi Arabistan Kargonun Varış Süresi

suudi arabistan kargo gönderim süresi

Türkiye’den Arabistan’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının eline ulaşabiliyor. Bu süre binlerce kilometre uzaklıkta bulunan ülkeye gidişin oldukça uzun süreceğin göz önüne alınırsa oldukça makul bir süre olarak kabul edilebilir.

PTT Kargo Suudi Arabistan Fiyatları

Suudi Arabistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Arabistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı

hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Suudi Arabistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Arabistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Suudi Arabistan servisinde TURPEX ile yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 336.50TL
 • 10 kg: 581.50TL
 • 20 kg:1071.50 TL

Suudi Arabistan Kargo Takibi

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Suudi Arabistan kargo takibi ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile Arabistan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Suudi Arabistan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacaktır.

Arabistan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale edebilirsiniz. Gümrükte yaşanan herhangi bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, bu sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firma ile iletişime geçerek engelleyebilirsiniz.

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Kargo

Arabistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi yeterli.

Riyad’dan İstanbul’a, Mekke’den Ankara’ya ya da Konya’ya, Medine’den Çorum’a Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Arabistan Kargo Gönderiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Arabistan kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Arabistan kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesini görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Yasaklı Ürünler Listesi

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk   

Arabistan’a kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Arabistan’da herhangi bir noktaya, ya da Suudi Arabistan’dan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan hava kargo yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine de mutlak surette uyulması gerekiyor. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Suudi Arabistan Express Kargo

Kargomkolay Anlatım

Suudi Arabistan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay.

Bireysel ya da kurumsal müşterilerinin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu başarıyla gerçekleştiren KargomKolay, Suudi Arabistan kargolarınız için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Suudi Arabistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanl çözümleriniz KargomKolay’da…

Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

 

 

 

Suudi Arabistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Suudi Arabistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Suudi Arabistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Suudi Arabistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Suudi Arabistan kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Suudi Arabistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Suudi Arabistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Suudi Arabistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Suudi Arabistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Suudi Arabistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a en hızlı kargo hangisi?

Suudi Arabistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Suudi Arabistan’a ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Suudi Arabistan’a kargo nasıl gönderilir?

Suudi Arabistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Suudi Arabistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Suudi Arabistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Suudi Arabistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Suudi Arabistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Suudi Arabistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.

vvvvvvv