Skip links

Libya Kargo Hizmetleri | Libya’ya Kargo Fiyatları

Libya Kargo

LİBYA KARGO İŞLEMLERİ

Libya kargo işlemleri yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını sizin için yanıtladık;

 • Libya’ya kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Libya kargo fiyatları hangi seviyelerde seyretmektedir?
 • Libya’ya yurtdışı kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Libya kargo fiyat hesaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 • Türkiye’den Libya’ya gönderilen bir kargonun takibini yapmak için hangi işlemler, nasıl yapılır?

*İçindekilere tıklayarak ilgili bölüme ulaşabilirsiniz.

LİBYA KARGO GÖNDERİMİNİ KOLAYLAŞTIRAN ETKENLER

Bu yazımızda Türkiye’nin 2018 yılında 1,49 milyar dolar ihracat yaptığı Libya’ya kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlatırken, Libya kargo hakkında en çok sorulan sorulara yanıt veremeye çalışacağız.

Türkiye’den Libya’ya kargo gönderimi yapmak, kargo uçaklarının artması, ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalmasının da etkisiyle geçmişe göre oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo, bir Afrika ülkesi olan Libya söz konusu olduğunda daha da önemli hale geldi.

LİBYA KARGOYU ETKİLEYEN UNSURLAR 

Libya kargo trafiği, 2011 yılından bu yana dalgalı bir seyir gösteren Türkiye’nin Libya’ya ihracatına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. 2012-2014 döneminde 2 milyar doların üzerine çıkan Türkiye’den Libya’ya ihracat 2018 yılında 1,49 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamlar Libya’ya uluslararası hava kargo trafiğinin yakın gelecekte yükselişe geçeceğini göstermektedir.

LİBYA KARGO GÖNDERİMİ YAPMANIN KOLAY YOLU

libya kargo gönderimi yapmanın kolay yolu

Libya kargo gönderimi yapmak artık işi bilenine bıraktığınız takdirde oldukça kolay bir işlem haline geldi.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Libya’ya kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Libya kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif ki bu alternatifi değerlendirdiğinizde daha ekonomik fiyatlar bulabilmeniz de mümkün…

1 DAKİKADA LİBYA’YA KARGO

www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Libya kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan Trablus’a Bingazi’ye ya da Tobruk’a gönderilecek bir Libya yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargonuzun gideceği ülke olarak Libya’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Libya kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

LİBYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Libya kargo hesaplaması yapmak da kargo gönderilen firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Libya kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda yurtdışı kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Libya’ya ulaşacağı belli olur.

HESAPLAMA ARACI

Libya kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

Kargomkolay’ın anasayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Libya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Libya kargonun örneğin Derne’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

LİBYA KARGO GÖNDERİMİNİN SON ADIMI

Libya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Libya kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

LİBYA KARGO FİYATLARI 

Libya Kargo Fiyatları

Libya kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

LİBYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

libya kargo teslimat süresi

Libya kargoyu kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Libya’ya kargo ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO LİBYA FİYATLARI

Libya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Libya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Libya’ya, Libya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Libya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Libya fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Libya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

YURT DIŞI KARGO TAKİBİ

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Libya’ya kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargoya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Libya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece, ister gündüz takibini yaptığınız Libya kargo zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

LİBYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Libya kargo deyince sadece Türkiye’den Libya’ya gönderilen /gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Libya’ya kargo kadar Libya’dan Türkiye’ye de kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

LİBYA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Libya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Libya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KARGOMKOLAY

kargomkolay nasıl kullanılır

Libya’ya hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Libya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Libya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Libya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Libya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Libya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Libya için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Libya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Libya kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Libya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Libya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Libya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Libya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Libya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Libya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Libya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Libya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Libya’ya en hızlı kargo hangisi?

Libya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Libya’ya ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Libya’ya kargo nasıl gönderilir?

Libya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Libya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Libya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Libya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Libya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Libya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.