Skip links

Kargo Gönderimlerindeki Adımlar Nelerdir

Yurtiçi veya yurtdışı kargo gönderimlerinde hiçbir fark olmaksızın bir takım yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler sırası ile yapılmalı ve kargo taşıma işlemini yapacak kuryelere teslim edilmelidir. Böylece sorunsuz bir şekilde kargo gönderimi sağlanmış olmalı ve işlem tamamlanmış olacaktır.

Kargo içeriği ve koli hazırlama: Kargo gönderimi sırasında yapılması gereken en önemli işlemlerin başında gelmektedir. Göndermek istediğiniz ürünün paketlenmesi ve darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlamak için yapılması gereken başlıca iş; ürüne göre bir kutu veya koli ayarlamak ve ürünü darbelerden korumak olacaktır. Ürünü plastik bir malzemeye sardıktan sonra; koli içeriğini köpük ya da yumuşak malzemeler ile doldurmalı ve darbeleri emdirmelisiniz. Daha sonra kolinin açık olan kısımları da bantlanmalı ve size göndereceğimiz poşet veya kolinin içerisine koymalısınız.

Kargonun belgelerini ve faturası hazırlama: Paketleme ve kutulama işlemini yaptıktan sonra ürün ile ilgili tüm detayların yer aldığı fatura ve belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Fatura bir Türkçe ve bir de İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Çünkü yurtdışına gönderimlerde ürün gümrük tarafından inceleneceği için sorunların çıkmasını bu fatura önleyecektir. Ayrıca KargomKolay.com tarafından size örnekleri verilecek olan belgeleri de ürünlerinize uygun bir şekilde hazırlamalı ve paketin üzerine yapıştırmalısınız.

Kargoyu teslim etmek için KargomKolay.com kuryesini çağırmak: Kargoların hazır olduğunu bize iletişim adreslerimizden ya da telefon numaralarımızdan bildirdikten sonra tarafınıza kuryeler gönderilecek ve kargonuz teslim alınacaktır. Teslim alınırken size bir takım belgeler de verilecektir. Bu belge sayesinde ürün üzerinde hak talep edebileceksiniz ve bu belgeyi kaybetmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Bu işlemlerden sonra tüm sorumluluk üzerimizde olmakta ve kargonuz sizin için belirttiğiniz adrese kadar gönderimi sağlanacaktır. Böylece çok kısa bir süre içerisinde ürün hedef noktaya gidecektir.