Azerbaycan Kargo Hizmeti | Azerbaycan’a Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Azerbaycan kargo

AZERBAYCAN KARGO İŞLEMLERİ

Bu yazımızda dost ve kardeş ülke olan, Azerbaycan kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenlerin üzerinde duracağız.

Türkiye’den Azerbaycan’a kargo gönderimi yapmak kargo uçaklarının artması, ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalması, bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumların sayısının artmasına bağlı olarak oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo Azerbaycan söz konusu olduğunda daha da önemli oldu.

ETKİLEYEN UNSURLAR 

Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın hem ihracatında hem de ithalatında ikinci sırada yer alması nedeniyle oldukça hareketli. Türkiye’den Azerbaycan’a, Azerbaycan’dan Türkiye’ye kargo işlemlerinde yaşanan bu hareketlilikte 1991 yılında Sovyetleri Birliğinin dağılmasıyla bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan’ı ilk tanıyan ülkenin Türkiye olmasının yanı sıra, iki ülke için “Bir millet iki devlet” söyleminin de etkisi büyük.

AZERBAYCAN KARGO GÖNDERİMLERİ

Türkiye’den Azerbaycan’a uluslararası uçak kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

AZERBAYCAN’A KARGO GÖNDERİMİ YAPMANIN KOLAY YOLU

Azerbaycan kargo gönderimi yapmak artık işi bilenine bıraktığınız takdirde oldukça kolay bir işlem haline geldi.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Azerbaycan’a kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Azerbaycan kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif.

60 SANİYEDE AZERBAYCAN’A KARGO

azerbaycan'a kargo göndermenin en kolay yolu

Anasayfamıza adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Azerbaycan kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyeye ihtiyacınız var.

İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan Bakü’ye, Nahçivan’a ya da Gence’ye  gönderilecek bir Azerbaycan yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargonuzun gideceği ülke olarak Azerbaycan’ı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Azerbaycan kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

AZERBAYCAN KARGO FİYAT HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Azerbaycan kargo fiyat hesaplama

Azerbaycan kargo hesaplaması yapmak da kargo gönderilen firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Azerbaycan kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Azerbaycan’a ulaşacağı belli olur.

Azerbaycan kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

KargomKolay’ın anasayfasına girdiğinizde fiyat hesaplama butonuna basarak ya da ekranından altında bulunan ‘Fiyat Al‘ butonu yardımıyla fiyat hesaplama aracına erişebilirsiniz.

AZERBAYCAN KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Azerbaycan kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve gönderinizin alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

AZERBAYCAN KARGO FİYATLARI 

azerbaycan kargo fiyatları

Azerbaycan kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 27.50 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg: 259.60 Euro

TESLİMAT SÜRESİ

Gönderiniz kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Azerbaycan’a ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN AZERBAYCAN’IN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da başkent Ankara’dan ya da Kayseri’den Bakü’ye Nahçivan ya da Gence ya da Şirvan veya Kebele’ye gönderilecek bir yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı, hava kargo şirketleri olacaktır.

PTT KARGO AZERBAYCAN FİYATLARI

PTT Yurt Dışı Hesaplama

Azerbaycan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Azerbaycan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Azerbaycan’a, Azerbaycan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT rakamlarına bir göz atalım.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Azerbaycan’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak fiyatlara bir bakalım

PTT yurt dışı kargo Azerbaycan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 162.50 TL
  • 10 kg: 561 TL
  • 20 kg: 1051 TL

YURT DIŞI KARGO TAKİP

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı tam zamanlı olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargoya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Azerbaycan yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız gönderiniz zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

AZERBAYCAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Türkiye’den Azerbaycan’a gönderilen/gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Azerbaycan’a gönderilen kargo kadar Azerbaycan’dan Türkiye’ye de kargo getirilebiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

AZERBAYCAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Azerbaycan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Azerbaycan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

KARGOMKOLAY İLE HIZLI TESLİMAT

kargomkolay nasıl kullanılır

Azerbaycan’a hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

Azerbaycan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

 

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp