Gümrükleme, Toplama Ve Dağıtım

Kargomun Toplaması Nasıl Yapılıyor?

İstanbul içinden kayıt veren müşterilerimiz için; Saat 15.00’a kadar gireceğiniz siparişlerde gün içerisinde tüm İstanbul’dan gönderinizin toplamasını yapıyoruz. Bazı bölgelerde toplama saatimiz 15.00’dan sonra da olabilmekle beraber mutlaka müşteri hizmetlerimizden konu ile ilgili bilgi alınız. İstanbul dışından kayıt veren müşterilerimiz için;

Anlaşmalı olduğumuz ulusal kargo firması internet sitemizden kaydınızı verdikten sonra size ulaşacaktır. Kolaylık sağlaması açısından kapınıza gelen kuryeye firmamızdaki müşteri temsilcinizden alacağınız numarayı aboneye karşı ödemeli olarak göndereceğinizi belirtiniz. Gönderinizin bize ulaştığı gün yurt dışına çıkışı gerçekleştirilmektedir.

İstediğim Bir Güne Toplama Kaydı Açabiliyor muyum?

Hemen Kurye Çağır (inbound link) hizmetimizden faydalanabilir. Arzu ettiğiniz tarih ve saate Kuryenizi kapınıza çağırabilirsiniz.

Gönderim Sürelerini Nereden Öğrenebilirim?

Gönderim süreleri fiyat hesaplama ekranından varış ülkesini belirttikten sonra fiyatın hemen altında çıkmaktadır. Burada belirtilen günler ortalama iş-günü olarak yazılmıştır. Bayramlar, özel günler veya diğer etken koşullardan (doğal afet, savaş vb..) kaynaklı sorunlar dahilinde firmamız taahhüt ettiği sürenin sorumluluğunu almamaktadır. Bununla birlikte kırsal kesimlerde servis ağının düşük olduğu alanlarda da gönderim sürelerinde aksamalar yaşanabilmektedir. Kendi bölgeniz ile ilgili gönderim süresi detayı için 0850 550 55 00 nol’lu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Toplayıcı Kurye Ne Zaman Gelir ve Gelmez ise Ne olur?

Kuryelerimiz yoğunluğa veya trafiğe bağlı olarak, zaman zaman toplamalarda problemler yaşayabilmektedir. Toplama saatine çok yakın verilen kayıtlarda, kurye o bölgeden çıktığı için toplamalarınız bir sonraki güne kalabilir. Ayrıca tam istediğiniz saatte kuryenin hazır olması kimi bölgeler için mümkün olabilirken çoğu bölge için maalesef mümkün değildir.

Gönderilerinizi toplatmadan önce geniş bir zaman aralığı verebilirseniz ya da öğleden önce veya öğleden sonra diye belirtebilirseniz, yoğunluğa göre en uygun saatte toplamanızı gerçekleştirebiliriz.

Kendi bölgeniz için kurye geliş zamanı hakkında 0850 550 55 00 no’lu müşteri hizmetleri hattımızdan detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Gümrük Nedir?

Gümrük, ülkeler arası mal veya eşya giriş çıkışlarında malların incelendiği, gerekirse vergilendirmenin yapıldığı bir devlet kurumudur. Her ülkenin gümrük muafiyet koşulları birbirinden farklı olmakla beraber genellikle 20 EUR bedele kadar ticari nitelik taşımayan mallar gümrükten muaftır.

Kargo Firmaları Gümrük İşlerine Müdahil Olabilir Mi?

Hiçbir kargo firması gümrükte oluşabilecek masrafları önceden bilemez, gümrükten geçiş garantisi veremez.

Tehlikeli ve Yasaklı Maddeler

Bu kısım için tehlikeli ve yasaklı maddeler kısmından gönderi yapacağınız ülke ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer o ülke ile ilgili sayfayı bulamadıysanız lütfen 0850 550 55 00 no’lu hattımızdan iletişime geçiniz.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp