PTT Yurtdışına Kargo Gönderim Kuralları Nelerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

PTT Yurtdışına Kargo Gönderim Kuralları

PTT Yurtdışına Kargo Gönderim Kuralları Nelerdir, nasıl gönderim sağlanır ve süreleri ne kadardır. Detaylar linkte ..

PTT’nin websitesi üzerinden Turpex ile yapılmaktadır. Bu firmalar ile birlikte neredeyse dünya üzerindeki tüm ülkelere kargo göndermek mümkündür. Ancak her ülkenin kargo kabul etme şartları ve kuralları farklı olabilmektedir. Tüm bu kuralları kargonuzu hazırlamadan önce öğrenmeli ve paketinizi hazırlarken kurallara uygun olarak paketleme ve hazırlama işlemi yapmanız gerekmektedir. Özellikle numune göndereceğiz zaman ülkelerin kurallarını mutlaka okumalı ve paketinizi ayarlamanız gerekmektedir. PTT yurtdışına kargo gönderim kuralları ve PTT yurtdışı kargo işlem detaylarını buradan da inceleyebilirsiniz.

Ülkemizin önde gelen posta hizmetleri ve kargo hizmetleri sunan şirketi PTT, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da kargo hizmeti sunmaktadır. Kargo hizmetinin kargo kabul etme ve kargo gönderimi kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara bu yazımızda yer verecek ve sizleri bilgilendireceğiz.

PTT olarak en çok vurgulanmakta olan kargo kurallarının başında; kargonun paketlenmesinden kullanıcının sorumlu olduğu gelir. Kargo paketlenmesi sırasında bir sorun çıkmaması açısından ve kargonuzun gideceği adrese kadar zarar görmeden gidebilmesi için paketlenmenin ürüne zarar vermeyecek şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Kargoyu teslim etmeye gidildiğinde zaten koli ya da paket tekrar incelenecek ve kontrol edilecektir. Ayrıca kişiler istediği takdirde pakete zarar geldiğinde karşılamak amacıyla sigorta yapılacaktır. Sigorta belgesinde yazılan kurallara göre hangi durumlarda şirket ürününüzün ücretini karşılayacağı durumlar da yazmaktadır.

Genel olarak dünyanın her yerine teslimat süresi minimum 3 günden başlar ve 7-8 güne kadar çıkar. Bu sürelerin uzaması ise ülkelerin gümrük durumlarına göre değişebilmektedir. Eğer gümrük çok yoğun ise ya da ürün gümrük kurallarına uygun olmazsa daha büyük sorunlar oluşur ve ürün ülkeye girişi onaylanmaz.

Ürün ülkeye girişi onaylanmadığı durumlarda gerekli bilgiyi PTT Kargonun sizlere sunmuş olduğu kargo panelinde de açık bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca bir sorun oluştuğunda da PTT kargo ekipleri tarafından tarafınıza bilgi verilecektir.

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp