Kırılabilen Kargo Nasıl Paketlenir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

Günümüz şartlarında gerek şirketler gerekse bireysel çalışma gösteren kişilerin büyük bir çoğunluğu bir ürünü ya da eşyasını bir yerden bir yere taşımak için kargo hizmetlerini kullanmakta ve tercih etmektedirler. Kargo sırasında kişinin göndermiş olduğu ürün birçok zorlu yoldan ve birden farklı araçtan geçmesi nedeniyle kargoya verilen ürünün sağlam ve darbelere karşı dayanıklı bir şekilde paketlenmesi sonrasında kargo firmasına teslim edilmesi gerekmektedir. Bu kargo gönderimi sırasında yapılacak en önemli işler arasındadır.

Öncelikle göndereceğiniz eşya veya ürünün boyutuna göre bir kutu bulmalısınız. Kutunuzu satıcılardan alabilir ya da kargo firmanızdan talep edebilirsiniz. Kutular ek ücrete tabii olabilmektedir. Kutu alımı yapıldıktan sonra; direk ürünü kutunun içerisine koymuyoruz. Öncelikle yapmamız gereken şey; ürün etrafına poşet ya da naylon tarzı bir ürün ile saracak ve etrafını yumuşak bir zemin olarak hazırlamalıyız. Bu sayede kargo sırasında eşya darbe aldığında eşyaya zarar gelmeyecek ve böylece sorunsuzca gönderim sağlanacak.

Etrafı sarılan bu ürün daha sonra kutuya konulmalıdır. Kutu ya da koli içerisinde boşluk olmaması, boşlukların herhangi bir yumuşak dokuya sahip malzeme ile doldurulması da ürünü korumak için oldukça yeterlidir. Böylece ürün dünyanın neresine giderse gitsin hiçbir sorun ve sıkıntı olmadan gidecektir.

Eğer eşyanız oldukça değerli bir yapıya sahip ve piyasa değeri de çok yüksek ise kargo firması ile bir takım sözleşmeler ve sigorta işlemleri de yapabilirsiniz. Tüm bu sigorta işlemleri ek ücrete tabii olsa da aslında her üründe olması gereken büyük ihtiyaçlar bütünüdür.  Kutulamayı ve paketlemeyi kullanıcı kendisi yapacağı için mutlaka firma ile görüşmeli ve kutulama işleminin uygun olup olmayacağı konusunda da bilgi almalıdır. Her türlü bilgi kargo firması tarafından verilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp